Martinius

Slovensko
kverulant z presvedcenia

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 7.5.2020  14:14
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

nuz, ano... toto je jeden z najlepsich serialov vsetkych cias...

• 17.4.2020  01:21

uz teraz je tento serial nesmrtelny, avsak zaver tejto epizody ho zapise do dejin ako ucebnicovy priklad dramatickej dokonalosti.

• 20.2.2020  00:07
    1917 (2019)

film ide pod kozu. kazdy, kto sa venoval prvej svetovej vojne, prehrabaval v obrazovych archivoch, venoval technike, bitkam, atmosfere, politickemu pozadiu si tento snimok vychutna do poslednej bodky. ano, presne takto to vyzeralo. mendes si dal mravenciu namahu a vsetko dopodrobna odresersoval a nasledne detailne stvarnil. pribeh je to sice jednoduchy, avsak o to posobivejsi. najma kamera, ktora nepretrzite sleduje dej i hlavnych hrdinov, dava divakovi silny pocit autentickosti i dojem, ze sleduju kazdy ich krok ci pohyb a vrstvu po vrstve odkryva bezprostrednost hroz najkrvavejsej priemyselnej vojny v dejinach ludstva.

• 6.2.2020  00:20

vyborne herecke aranzman v podobe travelers (dochodcovia vs vojaci) v epizode plnej napatia. akurat som uplne nepochopil, preco cestovatelia tak uzkoprso dbali o protokol 3 a vojakov nestrielali, kedze tym bolo aj tak sudene zomriet. asi by sa holt tazsie vymyslal podobne dramaticky zaver.

• 21.1.2020  00:37

dokonala mikropoviedka. sympaticka pointa s nevtieravym filozofickym nadychom.

• 20.1.2020  20:37

fascinujuce, surealne. preco tak malo percent?

• 13.1.2020  00:56

odvazna myslienka nechat zahucat resolute. som zvedavy, ako sa z toho tvorcovia vyvlecu. snad z detskej posadky jupitera nebude dalsi pan much, inak to serial moze odrovnat.

• 27.12.2019  01:37
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

charakteristiku prvej serie vyborne vystihol duro cervenak, cize tentoraz s nim dokonca aj suhlasim. :) ano, toto je sapkowskeho zaklinac. v scenari pribehu, v dialogoch, v jednani a motivoch postav, vo vyborne prepracovanych bojoch i v naturalistickej stredoveko temnej atmosfere. ano, yennefer je ina ako by si ju clovek predstavoval podla knihy, ale kupodivu funguje. vypaseni cernosi v rytierskom brneni posobia vskutku groteskne, avsak najmenej mi herecky sedela postava triss, ktora sa so svojou predlohou nestotoznuje takmer v nicom. ked tu vsak citam vsetok ten zufaly shitstorm ubolenych dusiciek, ktore zjavne sapowskeho bud necitali, alebo mala jeho tvorba pre nich hodnotu telefonneho zoznamu, mam pre nich jeden tip, ako sa vymotat z psychickej traumy, ktoru im serialovy zaklinac sposobil: hodte sa pod vlak. najma T2, RedAK a spol. RedAK - medzi tebou a verbalom je jeden zasadny rozdiel. verbal aj ked nieco znici, ma jeho komentar priam umelecky charakter a citat ho je literarny zazitok, aj napriek tomu, ze s nim nesuhlasim. ty si vsak typ uplakaneho nevkusneho kokotka, pri ktorom je zahadou, ako sa dokazal vypracovat k tolkemu poctu bodov.

• 11.10.2019  02:03

old school sci-fi.

• 10.10.2019  23:49

presne tak, cara gee to so svojimi ocnymi tienmi vyhrala a vyborne sa na to divalo. tretia seria expanse je jedna sympaticka dokonalost.

• 6.10.2019  22:18

"i´m that guy." dokonale...

• 1.10.2019  00:38

je to uprimnny poctivy rambo. drsny, surovy, priamociary. co ine ste cakali, kokoti?

• 7.9.2019  01:07

finale grande

• 24.8.2019  00:14

tarantino strikes back... cosi ako rehabilitacia pre sharon take i ostatne obete mansonovho vycinania. alternativna pointa, ktora je na jednej strane genialna, na druhej dojimava i moralne uspokojujuca. ako ked v bastardoch nechal zmasakrovat hitlera. zaroven je film kopancom do ksichtu pre vsetkych anarchistickych vyjebancov, ktori uctievaju vrazdenie establishmentu a z masona si spravili modno-ideologicku ikonu.

• 5.8.2019  21:50

daredevil bez daredevila vie byt priam dokonaly...

• 7.6.2019  22:14
    Černobyl (TV seriál) (2019)

sotva najdete serial/film s tak bezutesnou, skrusenou a beznadejnou atmosferou ako je cernobyl. to znamena, ze tvorcovia vycerpali studnu autentickosti do poslednej kvapky. pre tych, co si pamataju a nemaju potrebu idealizovat minulost - zivot v komunizme bol presne taky. vsetka ta bezutesnost, ktora z cernobylu sala, je odzrkadlenim bezneho kazdodenneho zivota v lziach, v ktore uz vtedy sice realne nikto neveril, ktore vsak mali nad ludmi stale zdanlivo neobmedzenu moc...

• 4.6.2019  09:07
    Daredevil - Bang (S02E01) (epizoda) (2016)

5 * za punishera.

• 28.5.2019  10:46
    Daredevil - Stick (S01E07) (epizoda) (2015)

so scottom glenom a jeho mimozemskym ksichtom prichadza na scenu vskutku ikonicka postava. tentoraz je to spravodlivych 5*.

• 20.5.2019  02:37

damy a pani, takto sa toci dokonaly serial. sest hviezdiciek z piatich. pevne dufam, ze bude dalsia seria.

• 6.5.2019  00:40
    The Punisher - Season 1 (série) (2017)

punisher nadchol i potesil. ma kvalitnu myslienku, dobre dotiahnutu dramaturgiu i herecke obsadenie. chemia medzi castlom a liebermannom funguje, ide o dva originalne, ucinne sa doplnajuce osudy. potesi tiez, ze serial je koncipovany v rozpore so vsetkymi zasadami sucasnej korektnosti, ktora tlaci tvorcov filmov i serialov do uplne absurdnych rozhodnuti, ci ideologickych predstav - najprominentnejsou obetou je hadam star trek discovery. poklznutia v scenari su zanedbatelne a pozitok z deja si nechaju brat len vyslovni trollovia, ci frustrovani samonasieraci hejteri. vsakze, tron?

• 30.4.2019  01:52

mozno som dalsi "nekriticky fanusik", avsak hodnotit tento diel dvoma hviezdickami a nizsie je vskutku prejav sverepej jebnutosti.

• 28.4.2019  23:12

tiez sa podpisujem pod jindrov komentar. ked discovery a orville zacinali, bol orville jasny underdog. cosi ako superenie davida s goliasom. akurat, ze david je predurceny vyhrat. a tak sa aj stalo. orville zostrelil novy star trek z hviezdnej oblohy sucasneho sci-fi svojou originalnostou, autentickostou a sarmom. le roi est mort, vive le roi.

• 23.4.2019  21:41

fascinujuci diel, ktory pripravuje cestu k vskutku netradicnemu finale. opat raz snimam klobuk pred napaditostou tvorcov.

• 14.4.2019  23:53

old school feminizmus. ten ozajstny a spravodlivy, kde islo o realne zrovnopravnenie, je priam fackou pre sucasny progresivizmus.

• 23.3.2019  14:26

je smutne sledovat, ako ide druha seria star trek discovery do haja, na druhej strane je radostne sledovat, k akej uzasnej originalnosti sa vytahuje orville.

• 8.3.2019  23:49

navrat na talos IV je lahodka.

• 25.2.2019  22:42

uzasny vyvoj. tento serial nekompromisne vycerpava kazdy kut svojho deja, kazdu omrvinku svojej kreativnej kuchyne na vytvorenie pribehu, ktory chyti divaka za gule.

• 25.2.2019  00:10

astrologicky fasizmus - podobna sialena predstava ma matala uz pred 20 rokmi a teraz to seth sfilmoval. jednoducho bravo :)

• 24.2.2019  23:12

cosi ako vedomy/nevedomy hommage na enemy mine.

• 7.1.2019  22:23

tento film je historickej predlohe danej udalosti asi najblizsi. sice beriju popravili az po pol roku, ale konanie hlavnych akterov v case stalinovej smrti je mimoriadne autenticke. v realite tych nadavok mohlo byt este viac. :)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19