Star Trek: Discovery - Season 3 (2020) (série)

co nam priniesla 3. seria? zaujimavu premisu, oskalpovanu posadku a jedinu zuajimavu postavu, ktoru scenaristi v druhej tretine odpilili. stretli sme sa so zopar absolutnymi unikatmi, pre vesmir star treku uplne netypickymi: s rodiacim sa vesmirnym matriarchatom, s nezvodnou a nesofistikovanou orioncankou, s tuboliftmi drobnej tenkej lode pohybujucimi sa v priestore hodnom kocke borgov alebo filmu tron a v neposlednom rade - s deckom, ktoreho zvriesknutie zapricinilo kolaps vesmirnych civilizacii. predstavte si ako prdnutie nejakeho pterodaktyla pred desiatkami milionmi rokov sposobuje vyhynutie dinosaurov. ano, toto je discovery. this is the new normal.

Star Trek: Discovery - Sjednocení 3 (2020) (epizoda)

burnham si opat zasexovala. philippa sa nezjavila (hanba jej!). skvela kulminacia pocas debaty s vulkancami osadena do ramca telenovely. bill cosby sh..., ehm, discovery sa pekne snazi nadviazat na povodny star trek, az iste pasaze uplne doseru dojem. ku koncu som sa pristihol, ze som siel na zachod bez toho, aby som dej pauzoval.

Star Trek: Discovery - Snaha za každou cenu (2020) (epizoda)

michelle yeoh v roli philippy valcuje a zachranuje. zelam (omnoho) viac z tejto herecky i postavy, omnoho viac z terranskeho vesmiru, ktory je trestuhodne premrhanym potencialom tohto serialu.

Star Trek: Discovery - Su'Kal (2020) (epizoda)

rad by som tomu dal vyssie hodnotenie, len niet prilis za co. dieta, ktore sposobilo BURN, mi pride az prilis velka kravina. kdesi to aspon trochu zachranuje osyraa s trivialnym dejom na sposob voyageru: nejaky mimozemšťal obsadi lod a posadka ju v dalsom diele hrdinsky zachrani. vobec sa nebudem divit, ak vysvitne, ze BURN sposobila BURNhamova.

Star Trek: Discovery - Terra Firma, 2. část (2020) (epizoda)

keby som tomuto dielu dal menej hviezdiciek, zhodil by som vybornu michelle yeoh a jej ikonicku philippu, ktora je priam kontrastne skvela v porovnani s mnohymi nepodarkami tejto serie. ak toto ma byt jej koniec, prichadza discovery o poslednu a jedinu originalnu postavu a trestuhodne zahodenu dejovu liniu terranov. toto viac nezachrania ani hribiky, ani hommage na povodny star trek, ani post mortem camea legiend TOS. este, ze je tu fesi admiral z imhotepa. picard, orville, kde ste? chcem konecne pozerat nieco dobre!

Vikingové - Dokonalé plány (2020) (epizoda)

tak a mame tu koniec prvej polovice 6. serie. ano, vikingovia sa uz od svojho zaciatku vyznacuju istymi "specifikami". velmi volna historicka interpretacia, priam katastrofalne nespravne dobove oblecenia i zbroj a miestami aj kulisy, nerovnomerne starnutie postav, chvilami jalove dialogy a iracionalne zvraty. napriek tomu vsetkemu vikingovia stoja na fantastickych hereckych vykonoch, mocnej atmosfere, epickej vyprave i pribehotvornosti. ked si myslite, ze vas tento serial nema viac ako prekvapit, rozbehne sa do necakanej a osviezujucej dimenzie. a pritom stale ostava verny svojej identite.

Vikingové - Smrt a had (2020) (epizoda)

skvely diel plny silnych momentov, mierne pokazeny prilis patetickym koncom.

Volejte Saulovi - Špatná rozhodnutí (2020) (epizoda)

uz teraz je tento serial nesmrtelny, avsak zaver tejto epizody ho zapise do dejin ako ucebnicovy priklad dramatickej dokonalosti.

Avengers: Endgame (2019)

bolo to fajn, ale 91 percent? comm´on guys! (thor ragnarok bol pribehovo i rezijne o triedu lepsi)