• Krátkometrážní

Crackerjack 2 (1997) odpad!

Lloyd A. Simandl je pro mě naprosto fascinující postavička filmového světa. I když tady jenom produkoval, jeho rukopis je všude znatelný. Crackerjack 2 tak vykrádá mnoho lepších filmů a je celkově naprosto tragický. A to přesto že má jako záporáka Karla Rodena. Já ale přesto nepřestanu dokud nepatřím všechny filmy na kterých se podílel. Každé dílo byť sebehorší totiž má díky jeho vzniku u nás pro mě přidanou hodnotu. Jako fanoušek akčních filmů i patriot bych přece měl znát i ty naše „české“.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Po opravdu špatně devítce mě těší minimálně kvalitativní návrat do lepších časů. Velkým překvapením bylo obsazení které se kromě jako již tradičně Vina Diesla nebralo vážně. To spolu s „evropským“ pojetím pod taktovkou režiséra Louise Leterriera vedlo ve všech ohledech, hlavně pak akci k mnoha fajn momentům. Velký kladem je pak nová postava Danteho. Jason Momoa je skutečně ďábel a každý jeho výstup vždy pobaví. A radost mám i za Alana Ritchsona v jeho první významné filmové roli. I když si tak pořád myslím že ukončit sérii dvanáctkou místo jedenáctky je špatný nápad, tak či tak u toho určitě budu a vlastně i s radostí.

Spring Breakers (2012)

Zcela netypická letní jízda která nabízí hodně záběrů na party život, ale svůj cíl, zaujmout po dramatické stránce nezvládá. Zkrátka jako snaha o sondu do hlavy lidí užívajících si letní prázdniny, konkrétně čtyř od běžné normy vychýlených dívek film i přes velkou snahu nedokáže strhnout. Ale jako divný film se sexy prostředím a zvláště obsazením to minimálně jako kulisa v TV během nějaké house party fungovat určitě bude.

Život pro samouky (2023) odpad!

Ano, nejedná se o filmové dno českého filmu, protože alespoň po technické stránce si film udržuje běžný standard. Ale co ten zbytek. Hlavně tedy scénář. Chápu že se vycházelo z knižní předlohy, ale jak špatná pak musí být ona předloha? Karikaturně napsané postavy, kdy člověk po většinu stopáže přemítá kdo vás víc štve. Je to trapná postava hajzlíká v podání pana Neužila, nebo otravná a mě nesympatická babička a nebo snad esoterička Seidlová? Nejhorší asi přeci jen byla postava starší dcery, která je sice jen o pár let mladší než já, ale její chování působilo jako když chcete po důchodci, aby vám dle svého nejlepšího vědomí hrál mladistvého. Ne, dát do každé druhé věty anglické slovíčko fakt nedělá mladého člověka mladým. A to se radši nezmiňuji o koňském rande. A tak, i přes uvěřitelné herectví i chování postavy mladší dcery, která se jako jediná skutečně chová normálně, si film nic jiného než odpad nezaslouží.

My v Evropě (2022) (TV film)

Považuji se za často kritického, přesto jasného podporovatele EU. Ale tohle dílo bylo fakt špatný. I kdybych pominul nemoderní kameru, střih, zkrátka všechny technické aspekty dokumentu, tak i informační hodnota je zanedbatelná. Jako jediný důvod vzniku bohužel spatřuji finanční obohacení a propagaci režiséra Víta Olmera a jeho rodiny. Když do role tazatele dosadil svého syna a celé dílo je proloženo hlasem jeho ženy, paní Chytrové, nedokážu film vnímat jinak. Téma EU by si v roce 2022 zasloužilo kvalitní, moderní zpracování a ne tuhle protekční hrůzu.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

První strážci galaxie byly ve své době boží a dvojku jsem ještě neviděl. Trojka tak mohla i díky mému zklamání z posledních marvelovek pozitivně překvapit. Bohužel , nebo možná bohudík film skočil někde na půl cesty. Né každý vtip se podařil, dramatická linka je patřičně dramatická, ale jako celek a hlavně jako konec celé trilogie se u mě dostavila jen mírná spokojenost. Což je škoda.

Ostrov pokladů (1950)

Svůj první hraný film si Disney nemohl vybrat líp. Minimálně co se tématu týče. Ostrov pokladů je skutečná klasika a toto její úplně první barevné zpracování má své kouzlo. Hlavně tedy díky skvělému obsazení Jima Hawkinse a hlavně Johna Silvera. Robert Newton byl pro tuto roli úžasná volba. Škoda jen že tempo filmu je na dnešní dobu už opravdu hodně pomalé. Ale na nedělní odpoledne s dětmi naprosto v pohodě.

Film o filmu: Snowboarďáci (2004) (TV film)

Pro fanoušky filmu příjemné nahlédnutí do ani ne tak zákulisí, jako spíš na pocity tvůrců které z filmu mají a o tom co během natáčení prožívali. Rychle to uteče ale potřeba to vidět objektivně neexistuje.

Se incontri Sartana prega per la tua morte (1968)

Tak mám za sebou prvního Sartanu a jsem trochu rozladěn. Samotná postava má určitě velký potenciál, tady ale není skoro vůbec využit. To spolu s překombinovaným dějem, kdy se během té hodiny a půl několikrát zradí navzájem všechny postavy a odehrává se to v rozmezí třech míst, mě jednoduše nenadchlo. I tak se už ale chystám na dvojku a doufám ve zlepšení, snad.

The Grand Tour - Skandi-film (2022) (epizoda)

Pozvolný návrat do starých kolejí, který sice nedosahuje svou úrovní na předcovidove díly, ale radost s jakou si to trio užívá se bez problémů při sledování přenese i na vás.