• Romantický
  • Thriller

Nayantara's Necklace (2014)

Tento príbeh ma nejako nezasiahol, dve ženy sa spriatelia, jedna klame druhú a tá druhá chce oklamať niekoho ďalšieho.... Určite dôjde na okamih prekvapenie ale niečo tomu chýba....

Article 15 (2019)

Skvelé, celý film som od obrazovky neodtrhla oči. Veľmi dobre podaný veľký problém Indie a to problém kást a najúbohejších z úbohých, nedotknuteľných. Film plný bezmocnosti a strachu do ktorých prebleskne jeden lúč svetla v podobe jediného človeka, ktorý nájde odvahu niečo zmeniť. Toto sa naozaj podarilo. Film na zamyslenie, dokážeme si niekto niečo také vôbec predstaviť?

Ishaqzaade (2012)

Myslím, že toto je veľmi dobre obsadený a veľmi dobre spracovaný námet Rómea a Júlie v Indickom prostredí, kde kameňom úrazu je politická a náboženská rozdielnosť rodín zamilovanej dvojice. Hudobne pekný, niektoré piesne veľmi chytľavé. Niektoré narážky a scény, môžu byť pre neznalého diváka divné, ale na Indické pomery bežné a časté. Veľmi pekný film s záverečným posolstvom náboženskej tolerancie :-)

Kabir Singh (2019)

Tak na začiatok, je to, to najlepšie, čo som tento rok videla. Čisto romantický, zamilovaný film o silnej láske aká sa hľadá ťažko, prináša utrpenie, bolesť aj nedorozumenia, nepochopenie a sebadeštrukciu. Vedela som, že v tejto úlohe Shahid nesklame, bol skvelý. Kiara Advani, ktorá stvárnila jemnú nevinnú dievčinu z ktorej láska nakoniec urobí silnú osobu, rovnako. Hodila sa na to. Od filmu nečakajte nejakú akčnosť, áno dajú si síce párkrát po papuli ale nič moc. Je to čisto o vnútornom svete hlavného hrdinu, o jeho hneve, nesebaovládaní a obrovskej láske k jednej žene. Hudba rovnako krásna ako celý film. Aj keď je to remake (Arjun Reddy 2017, ktorý si určite pozriem) stojí za to ho vidieť.

Being Cyrus (2005)

Určite zaujímavá, temná dráma s prekvapivým záverom. Zvláštne natočené, nejakým skutočne umeleckým pohľadom, kde hlavný príbeh je vlastne vyrozprávaný hlavných hrdinom, poprekladaný zvláštnym zobrazením pochodov (najskôr som myslela, že chorej) mysle rozprávača a hlavného hrdinu.

Heartbeats (2017)

Na celom filme naozaj za niečo stál len tanec aj keď nie každý, príbeh dvoch hlavných hrdinov bol absolútne bez nejakého náboja, nuda, Indovia to vedia oveľa lepšie. O slovenskom dabingu pomlčím, lebo nestál za nič, hrôza...

Batti Gul Meter Chalu (2018)

Príbeh na v Indii, problematickú tému elektrickej energie, ale podaný zaujímavo a ozvláštnený vzťahovým trojuholníkom priateľov od detstva, dvoch mužov a ich lásky k jednému dievčaťu. Niektoré okamihy sú emociálne silné, niektoré vtipné a piesne sa im tiež dosť vydarili.

Psací stroj (2019) (seriál)

Veľmi slabý príbeh, nič príliš desivé ani hrozné. V podstate za mňa rodinný seriál ktorý v podstate nezaujal. Indický je len tým, že sa odohráva v Indii, no vlastne na Goa. Hodne sa mi nepáčili titulky, tykanie vykanie všetko jedno, vo filme si vykajú v titulkoch tykajú... keby som to nebola videla o nič by som nebola prišla.

Student of the Year 2 (2019)

Dvojka je zameraná hodne na šport, no, ono to teraz letí, tak prečo nie, hudobne v zásade nič moc, ani posledná pieseň s Aliou to nevytrhla a toho kto ju navliekol do toho zlatého kostýmu s rožkami na pleciach, by som postavila k stene a.... bum. Na Tigera sa dobre díva, je namakaný a hýbe fakt dobre, len som celý film mala pocit, že je na takúto úlohu už trošku staršieho dáta. Nie, že by bol starý, len medzi tými ostatnými tak vyzeral, mali prispôsobiť celé obsadenie... no čo už. Ale v princípe má dej švih a spád, hlavná "klaďaska" mi bola od začiatku protivná a držala som palce "záporáčke", ktorá mi prišla nejako úprimnejšia a čestnejšia. Ideový odkaz film zanechal ale asi si naň nespomeniem, keď budem premýšľať "čo si dnes večer pustím?".

Iblis (2018)

Veľmi zvláštny film, zvláštnosti mám rada, aj keď som čakala niečo pomerne iné, nie som sklamaná. Je to taká smutno veselá komédia o smrti z zvláštneho sveta na druhom brehu :-) Treba to vidieť.