• Romantický
  • Thriller

Můj přítel slon (1971)

Tak po zhliadnutí tohto filmu viem že som ho v detstve nevidela v našej televízii, ako tu bolo spomenuté. Príbeh filmu je pekný, zaujímavý a na dobu v ktorej vznikol a ešte v Indii pomerne moderný. Jediné čo filmu môžem vytknúť, že tým zvieratám sa natáčanie určite nepáčilo, film bol plný cirkusových kúskov a drezúry čo ja teda nemusím, aj keď v čase vzniku sa na to ešte tak nepozeralo.

Uski Roti (1970)

Filmy podobne "umeleckého rázu" nie som schopná a ochotná oceniť a doceniť a tento obzvlášť ide úplne mimo, snaha o zobrazenie tragickosti života sa míňa účinkom.

Amrapali (1966)

Amrapali je veľmi pekný film, určite aj vďaka svojej veľmi umiernenej dĺžke na tú do nepôsobil prázdno a zbytočne naťahovaný. Atmosféra starých filmov je tu naozaj pekná a dá sa vychutnať.

Mughal-E-Azam (1960)

Keď toto dielo pojmem ako starý film, výkony tomu zodpovedajú, nie je to zlé, ale na danú dĺžku mi to príde dosť prázdne, ale to je tou dobou. Ako exemplár starej kinematografie je to OK.

Prapancha Pash (1929)

Vzhladom na to že je to nemý film, to malo niečo do seba. Hudba ma veľmi neočarila, ale príbeh bol skvelý. Je úžasné vidiet ako málo slov stačí k úplnému pochopeniu príbehu.

Shiraz (1928)

Príbeh vzniku Taj Mahalu v nemej verzii. Bolo zaujímavé to vidieť.