• Romantický

Ossakhan yeonae (2011)

Já tu holku miluju! Ye-jin Son je tak neuvěřitelně přirozená, v každé roli. Od začátku do konce mě děj bavil, dlouho jsem se tak nezasmála. Roztomile komické situace prostě nikdy neomrzí. K závěru jsem se modlila k happy-endu, a modlení bylo vyslyšeno, takže s klidným srdcem zařazuji mezi nejlepší romantické komedie. :)

Poslední slovo Charlotty Garrigue Masarykové (2018) (TV film)

V podobných dílech se člověk bojí, aby tvůrci filmu netlačili na pilu. Obava v tomto případě nění na místě. Celé to pomalu plynulo, v dobém slova smyslu. A Marta Vančurová naprosto dokonale projevila svou jemnost a charisma.

Lynč - Neúcta (2018) (epizoda)

Názorně ukázáno, jak dokáže rodič ovlivnit dítě a jeho názory. Zejména pak otec, který je pro syna vzorem. Dále naprostá beznaděj a frustrace matky, která přišla o dítě, které je neprávem obviněno ze znásilnění. A nakonec naprosto hororový otec, který raději nechá vést řeči o znásilnění jeho dcery Romem, než aby se povidalo o jeho zvrhlosti. A to nemluvím o stavu dcery, která musí zaživat domácí osobní teror, protože lásku jí zabili, a porodila dítě otcovi.

Operace Silver A (2007) (TV film)

..tak jako slunečnice každým dnem...

Warrior (2011)

Tochu jsem se rozhodovala zda dát plný počet hvězd, nebo jen čtyři. Celý vjem mi narušoval americký patos, který filmům vždy uškodí. Tady tomu nebylo jinak. Ale herecké výkony hlavních i vedlejších rolí to vyrovnávají. Kdyby se trochu upravil scénář, mohl to být jeden z nejlepších filmů vůbec.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Tento seriál jsem milovala pro tu úžasnou atmosféru. Knihu jsem bohužel nečetla, ale alespoň jsem nevěděla, co čekat. Užívala jsem si každou chvíli, a čekala, kam se bude směr ubírat. Zamilovala jsem si Camille, a díky tomu prožívala příběh ještě intenzivněji. Celou dobu se děj pomalu plížil, a v poslední části vše vyvrcholilo. Herecký koncert. Moc bych si přála pokračování, ale Amy Adams se nechala slyšet, že už nikdy nechce zažít to depresivní rozložení. Takže to spíše vypadá na jednosériovou záležitost. I tak dávám 5 hvězdiček, i přesto že má romantická část se nedočkala happyendu.

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Už dle názvu má jít o hororový žánr, a to tato série splnila do poslední minuty. Proto nechápu hodnocení některých uživatelů. Když jsem šla sledovat tuto sérii, a viděla procenta a některé názory, čekala jsem slabší děj. A to se nekonalo, atmosféra byla od začátku hustá, a formát natáčení byl taky pro diváka zajímavý. O zápletce se ani nebavím. Po dlouhé době jsem zažila strach ze tmy, a z jakéhokoliv zvuku kolem mě. Děj mě naprosto pohltil, a onen převrat v polovině série musím chválit, protože přidal na reálnosti. A ta je plusovým bodem, když se snažíte prožívat příběh. Konec bych možná udělala jinak, ale každý má asi svojí představu. O Roanoke jsem dřívě četla, a vůbec jsem nečekala, že si Ryan Murphy takto pohraje s touto historickou událostí, a dá dohromady krvavou hru. Za mě plný počet bodů, protože to byla hororová symfonie.

Zločin (2011) (seriál)

Holder!

Pustina (2016) (seriál)

Od začátku až do konce Vás Pustina nepustí, a musíte si vše prožít, aby jste byli odměněni pohlédnutím pravdě do očí.

Labyrint - Série 3 (2018) (série)

Každá série je výjimečná, a má své osobité kouzlo. Tentokrát mě upoutalo pátrání, kdo je pachatel, či pachatelé. A nejvíc se mi líbí, že i když jste na správné stopě, během jednoho okamžiku Vás dokáže přesvědčit, že to může být jinak. A tak opravdu musíte čekat až do konce, aby jste zjistili, jak to vlastně doopravdy bylo.