• Krátkometrážní

Pád Třetí říše (2004)

Moc jsem od toho neočekával, ale mile mě to překvapilo. 5 hvězd zaručeně.

Apollo 13 (1995)

Za to příšerný CGI, který bylo na začátku filmu a vypadalo jako Google Mapy, dávám o hvězdu míň. A je jedno, jestli to bylo z roku 1995. Měli to nahradit něčím jiným a ne počítačovou grafikou.

Lidice (2011)

Všechno zkazila příšerná kamera a ještě horší hudba. Lidice by si zasloužili důstojnější film. Tohle bylo hrozný.

Zkažená mládež (2007)

Film, který dokáže donutit diváka, aby se zamyslel nad šikanou ve školách. Tento film by měl vidět každý a měl by se pravidelně pouštět ve školách. Je to opravdu věrohodně natočené a zaujme každého, komu není šikana lhostejná.

Já, Olga Hepnarová (2016) odpad!

Upřímně, horší český film jsem neviděl. Příběh je zajímavý, ale místo toho, aby ho režiséři udělali ještě poutavější, tak ho akorát zkazili. Je to tím, že si asi chtěli hrát na umělce, ale tímto akorát vznikly neuvěřitelně dlouhé a nudné záběry. Kdo se podívá na trailer, tak už nepotřebuje vidět film. V traileru jsou asi nejzajímavější záběry z příběhu a film je akorát prodloužený trailer, který vám nic nového neřekne. Je to strašně předpovídatelný. Hepnarová, poslední popravená žena v ČSSR. Každý si asi tuto informaci přečetl předtím, než šel do kina. No a čekáte, že vás v kině překvapí něco zajímavého z jejího života a ona je to nuda, nuda, nuda až nakonec ji nečekaně popraví. Film má zaujmout psychicky, ale to se autorům vůbec nepodařilo. Ta hlavní podstata, kvůli které Hepnarová zabíjela, tam není.

Forrest Gump (1994)

Před filmem jsem si říkal, jak by mě tato romantická drama-komedie mohla zaujmout. A ona zaujala. Tento film dokáže diváka tak dojat, že se to nedá popsat. Navíc je film i komický, takže po velké dávce romantiky se zasmějete. Tom Hanks to zahrál výborně. Vžil se do té role, jako by byl opravdu mentálně zaostalý. Působilo to vše důvěryhodně. Super film!

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Tak lepší komedii jsem ještě neviděl. Tato komedie vás neustále zásobuje a zásobuje vtipy, a když si chcete po smíchu oddechnout, za chvíli se musíte smát znovu. Neexistuje, že by se divák na chvíli přestál smát. Tenhle film je jedna továrna na smích, a když ho divák zhlíží, tak se nepřetržitě 91 minut směje a dalších několik hodin se směje i po filmu. Kdo se chce zasmát, tak doporučuji.

Masaryk (2016)

Moc pěkný film. Od začátku mě nadchnuly celkem umělecké kamerové záběry. Ale pak to bylo, co se týče kamerových záběrů, jen horší a horší. Nejhorší byly záběry točené jen z ruky, bez žádného stativu nebo alespoň steadycamu. Tak klepačka mi úplně drásala nervy. Hlavně v situaci u pobřeží, kde by se hodilo něco plynulého a ne žádná klepačka, která se to snaží jen neúspěšně oživit. Příběh také pěkně zajímavý. Jedná se spíš jenom o politiku, takže si to asi úplně každý divák neoblíbí. Ale mě se to líbilo a tyhle věci mě zajímají. Obvzlášť, když se jedná o syna T. G. Masaryka, u kterého se nikdy neobjasnila příčina smrti, a který mohl být po válce naším prezidentem, kdyby všechno Beneš ne*ojebal. Obvzlášť byly pěkně zviditelněné zásadní události, jako např. mobilizace, Mnichovská dohoda, zrada Frantíků atd., i když byly zachyceny jen nepřímo v ději. (kromě mobilizace) Důležité je, že tento film může připomenout předválečné události mladší generaci a zabránit tak opakování historie, která se kdysi odehrála. Ať si říká kdo co chce, ale Beneš byl posera. Mnichov mu až tak úplně nezazlívám. Přeci jenom Hitler hrozil bombardováním Prahy a Beneš chtěl zabránit krveprolití českých obyvatel, ale komunisti ničím takovým nehrozili, a přesto jim Beneš s hnědými kalhotami republiku předal. Film taky připomněl největší zrůdy 2. sv. války, jako je např. Chamberlain, hitlerův kamarádíček, člověk, co uměl jen všem ustupovat a člověk, který prohlásil, že Československo je malý bezvýznamný stát ležící někde na východu Evropy, kvůli kterému nenechá Británii zatáhnout do války. A tak nás nabídl Hitlerovi na stříbrném podnose. Další Daladier a celá jeho Francie, která se dodnes za Mnichovský diktát neomluvila a o nacistickým Německu a samotným Hitlerovi ani nemluvím. Filmu bych dal klidně 5 hvězd, ale za tu kameru jednu hvězdu strhávám. Mohl být klidně i delší. Chybělo mi tam zachycení celé války, práce exilní vlády, poválečné Českoslovenso a nakonec nástup komunismu.