Millerovi na tripu (2013)

Koukatelné, tu a tam vtipné, zmrvený závěr, ale přesto současný komediální nadprůměr.

Sedm psychopatů (2012)

Úvodní scéna navnadí na téměř tarantinovskou extraligu, abyste posléze zjistili, že snad ani scénárista pořádně neví, jak sešít celý film dohromady, aby kompaktně -fungoval. Ale Sam Rockwell je tedy milionový. Vlastně se vyplatí na tento snímek koukat jen kvůli němu.

Černočerná tma (2000)

Variace na vetřelčí téma, nicméně vcelku dobře koukatelná. A světe div se - ani Vin Diesel nevadí.

50/50 (2011)

Budu dělat drsňáka a dávat pouhé 4*, aby si nikdo nevšiml, jak mě to rozsekalo a vyždímalo. A přitom se nejedná o žádné prvoplánovité melodrama. Uvěřitelné, vyvážené a hlavně neskutečně lidské.

Red (2010)

Krutopřísně povedené. Vtipné, svěží a neberoucí sebe až tak moc vážně. Trefa do černého.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Silný potenciál, mělké zpracování, závěr tušitelný. A přesto - pohled na vojáka v masce mrazí ještě dlouho po skončení filmu.

I Love You Phillip Morris (2009)

Hodně, hodně slabý. Na komedii to není vtipné, ke dramatu tomu chybí větší hloubka - ono je to vlastně tak celkově dost o ničem a nikam moc nevede. Takže si v závěru člověk rve vlasy a brečí nad ztracenou půldruhou hodinou času. Místo této nemastné neslané kaše si raději dejte repete Chyť mě, jestli to dokážeš - a budete mít tematicky to samé, avšak v 200% lepší kvalitě.

Ve stínu (2012)

Na české poměry zdařile kompaktní film, který promlouvá o nesmírně důležité kapitole našich dějin. Nicméně přes všechny pochvalné kritiky je to pouze velká ryba v malém rybníčku. Oscarová liga ani náhodou.

Probudím se včera (2012)

Překvapivě koukatelná česká komedie (nic víc však od ní nečekejte), které šíleně podráží nohy k nepříčetnosti přestřelený product placement.