• Romantický

Desu noto Light up the NEW world (2016)

Nikdy jsem nebyla fanouškem Zápisníků smrti, ale všechny filmy se pro mě točily lehce nad průměrem. Na jedno zkouknutí dobrý, ale víckrát jsem je už vidět nemusela. Nejlepší byl první díl, pak už to šlo pomalinku z kopce a tenhle poslední je podle mě nejslabší, překombinovaný konec to celkem zabil. Zmizela taky hlavní dvojka a jejich nástupci mi vůbec nesedli, Sósuke Ikemacu v roli Ryuzakiho mi byl vyloženě nesympatický. Jako celek ale fajn a za zkouknutí to stálo.

Detective Chinatown 3 (2021)

O sérii jsem věděla, ale nikdy mě k ní nic nepřitáhlo. Až u trojky to byl Tony Jaa. Aniž bych viděla předchozí dva díly, tak u mě trojka fungovala samostatně, nezachytila jsem žádné odkazy na předchozí dva filmy. I když v té kadenci, kterou mleli, kdo ví :) Ze začátku mě trochu odrazovala ztřeštěnost a hýřící barvy, ale pak se to slušně rozjelo. Druhá půlka, která je méně komediální a soustředí se spíš na řešení případu, se mi líbila víc. A rozuzlení sice ne moc překvapivý, ale hezky vymyšlený. Plusem pro mě byla i pěkná hudba, která zní celým filmem, sympatické postavy a akční scény, i když jich nebylo moc. Fajn bylo i cameo Andyho Laua na konci, který si tam nejen "štěknul", ale nazpíval i závěrečnou písničku v titulcích. Kdyby vzniklo čtvrté pokračování, kde by došlo na "souboj myslí" s tajemnou organizací Q, nejspíš bych tomu dala zase šanci.

Deulgae (2013)

Přes den profesorův asistent, v noci výrobce bomb... Nijak zvlášť mě to nenadchlo. Téma potenciál mělo, takže jsem čekala, kdy se to konečně rozjede, a ono nic moc. Druhá půlka je teda lepší, ale ta první tak trochu o ničem. Z postav mě taky nikdo nezaujal, dokoukala jsem to jen proto, abych zjistila, jak se to vyvrbí. Jediný pocit, který to ve mně zanechalo, je, že si chci složit puzzle :)

Doba temna (2016)

Nemůžu si pomoct, ale mně se to prostě nelíbilo. I přes herecké hvězdy, které ve filmu hrají a jejich filmy u mě většinou bodují, mě tohle nudilo, příběh mi přišel nezajímavý a zbytečně natahovaný, že jsem měla co dělat, abych to vůbec dokoukala. Plus vidím v kostýmech a zobrazení doby, ve které se film odehrává, ale jako celek to u mě dost pohořelo.

Dokjeon (2018)

Remake čínského filmu Drogová válka. Originál mi přišel celkově sice o trošičku lepší, ale i tomuhle dám 4*, protože to i tak bylo pořád dost dobrý. Od začátku do konce to pěkně odsýpalo a nebyl čas se nudit. Korejci se nedrželi přesně čínské předlohy, něco vypustili, něco si do toho naopak zakomponovali svýho a musím říct, že za mě fajn (osobní vztah detektiva k případu, záporák, vyústění příběhu). Už v půlce příběhu jsem začínala tušit, kdo je tajemný pan I, a i jsem to té postavě přála, aby to byla ona, a fandila jí :) Takže bych řekla, že rozuzlení a jak to dopadlo, se mi asi víc líbilo u korejské verze. Obsazení taky hodně slušný. I když neměl hlavní roli, nejvíc mě zaujal Kim Ju-hyuk v roli lehce šílenýho drogovýho dealera. Jeho replika I když mě lidi znají, předstírají, že ne, aby si zachránili kůži k němu seděla perfektně. A když se ho pak detektiv v podání Cho Jin-Woonga snažil napodobit, už to nebylo ono. Bohužel jeho předposlední role. Přeloženo.

Dorihwaga (2015)

Kim Nam-gil podruhé... Týden s Nam-gilem pokračuje :) Tentokrát v menší roli než měl v Memoir of a Murderer. Nebyl špatný jako vždy, ale v předchozím filmu se mi líbil víc, ten typ rolí mu podle mě prostě víc sedne. Tady přenechal prostor Ryu Seung-ryongovi a Suzy, která dokazuje, že zvládá zazpívat nejen k-pop. V dřívějších seriálech/filmu jsem s ní vždy měla problém, přišla mi taková nepříjemná, ale tady mi snad poprvé nevadila. Pár filmů o pansori nebo celé zpívané v pansori jsem už viděla a vždy mi to přišlo hodně ukřičené a moc mi to nesedělo, ale tady je to zpracované formou, která se mi líbila, plus to byl pěkný příběh a i vizuálně se na to moc hezky koukalo. 3,5 *

Dubeon halkkayo (2019)

Celkem slabota, nemastný, neslaný a na to, že to má být komedie, humor nic moc. Nejvíc mě asi pobavilo, když si čtyřicátníci ve flashbacku střihli středoškoláky. Hlavní hrdinka mi byla navíc dost nesympatická, jak vzhledem, tak chováním. Byla pěkně otravná, protivná a lezla mi na nervy celý film, takže jsem se nemohla dočkat, až to skončí, což při stopáži skoro dvou hodin trvalo. Ani jsem jí s jejím ex nepřála happyend. Jediný, co pro mě bylo fajn, byl námět. S odřenýma ušima 3*.

Duch žraloka (2013) (TV film)

Tohle bylo fakt moc! Už jim nestačí živí žraloci zabijáci, tentokrát rovnou DUCH. Čeho se dočkáme příště? Snad už ničeho.

Eipuriru Furuzu (2015)

Jeden z mála japonských snímků, který mě chytnul hned od začátku. Mám tenhle typ filmů ráda, kdy se vše postupně odhaluje a skládá dohromady, a tentokrát na vtipné téma aprílových žertíků. Byl to zajímavý propletenec příběhů, některé mě bavily víc, jiné míň, ale jako celek pěkný. Kdyby ale ubrali té uječenosti a přehrávání, bylo by to ještě lepší.

Eksiteu (2019)

Takový divný, nesourodý mix. Moc mi to nesedlo. U Korejců jsem zvyklá, že jeden žánr přejde plynule v druhý, ale tady mi přišlo, že se tvůrci nemůžou rozhodnout, co vlastně chtějí natočit. Jestli komedii, katastrofický film nebo akčňák na vážno. Začátek byl fajn, komedie se rozjela, odlehčená atmosféra, párkrát jsem se pousmála, ale pak najednou střih, umírají lidi a po zábavných scénkách ani stopy. Skousla jsem teda, že koukám už jen na katastrofický film se šplháním po výškových budovách a běháním po střechách (toť asi veškerá akce), ale ty uřvaný scény na konci alá ždímačka, kdy to u mě vůbec nefungovalo, plus zbytečný sestřihy ze zpravodajskýho vysílání, to u mě zazdily úplně. Nejsem fan Jo Jung-suka ani Yoony, takže je to pro mě průměrná jednorázová záležitost.