Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Romantický

Recenze (350)

plakát

Sou jiu (2022) 

Donnie tentokrát trochu jinak. Žádný kung-fu bitkař, ale obyčejný otec od rodiny, který si nechá několikrát namlátit. Nepřišlo mi to tak špatný, jak naznačovalo zdejší hodnocení. Za mě to určo sklouzne do kategorie lepší průměr, i když jsem si občas u jeho chování skoro klepala na hlavu. Jinak mi to přišlo jako fajn drama o pátrání po pohřešovaném klukovi v pěkné zasněžené přírodě. A plus má u mě i hudba. Přeloženo.

plakát

Moscow Mission (2023) 

Nebýt začátku šla bych s hodnocením asi výš, ale takhle průměr. Začátek mi přišel lehce zmatený, trochu jsem se ztrácela v tom, kdo s kým, co a proč. Možná to bylo způsobený i EN hardsubem, který rychle mizel a místy se nedal dobře přečíst. Jakmile jsem si stáhla soft title a zorientovala se, děj začal svižně odsýpat, proložený sem tam nějakou akcičkou. Potěšil Andy a pěkná hudba.

plakát

Lovci z konce světa (2024) 

Další slabá spolupráce Asie s Netflixem. Myslela jsem si, že s Ma Dong-seokem v hlavní roli to dopadne líp než předchozí filmy, co jsem viděla, bohužel je to horší průměr. Tenhle typ filmů nemám navíc ráda, takže mě na tom kromě akce a sympaťáka Ma nic moc nezaujalo. Příběh je slabý, film nepřináší nic novýho, jen to, co už jsem viděla několikrát předtím. Na jedno zkouknutí dobrý, ale opáčko ani omylem.

plakát

Mafiánská kadeřnice (2023) 

Tentokrát jsem sáhla po Tchaj-wanu a opět nic moc. Komediální složka u mě vůbec nefungovala, nezasmála jsem se ani jednou, spíš mi to přišlo trapný a přehrávaný, takže první hodinu jsem celkem protrpěla. V druhé půlce to najelo na vážnější notu a už se to dalo. Líbila se mi hudba, jinak nic extra nezaujalo. Kde jsou doby, kdy vznikaly vtipný gangsterský komedie jako třeba My wife is a gangster nebo My Boss, My Hero. To je sice hlavně Korea, ale čekala jsem něco podobného. Vtipnou komedii na zasmání. Bohužel.

plakát

Věřící 2 (2023) 

S jedničkou jsem byla spokojená, tohle byla bohužel celkem nuda. Opět se potvrdilo, že spolupráce s Netflixem asijským filmům moc neprospívá. Už zmatený začátek a děsný střih mě odradil, ale říkala jsem si, že tomu dám šanci, že se to možná zlepší. No, jen o trochu. Pátrání po panu I bylo dost zdlouhavý a zmatený, stejně zmatený byly jednotlivý strany a kdo s kým a proti komu. A ten konec... Zdá se, že trojka nejspíš nebude :)

plakát

Láska v temných vodách (2023) 

Strašně dlouhý, nudný, přehrávaný a místy až trapný, spíš než vtipný. Nepousmála jsem se teda ani jednou. První hodina mě vůbec nebavila, druhá byla o něco lepší, ale pořád slabota, čekala jsem víc. Z postav mě nezaujal nikdo, romantická linka taky nefunguje a vyšetřování vraždy je dost ubohý. Příště se asi Japonsku radši vyhnu.

plakát

Singwa hamkke (2017) 

Tak jsem to po 5 letech dokoukala. Nechápu šílenství, který tenhle film vyvolal, protože mě to ničím extra nezaujalo. Obsazení to má skvělý, o tom žádná, jen Cha Tae-hyeon mi v hlavní roli neseděl. Dalším plusem byl krásný vizuál. Jinak to pro mě bohužel byl průměr. Souhlasím s tím, co napsala Zíza. Váhám, jestli se mám vůbec pouštět do druhého dílu. Otevřený konec mě sice trošku navnadil, ale sledovat dalších 140 minut něčeho, co mě moc nebavilo, se mi v tuhle chvíli moc nechce.

plakát

Detective Chinatown 3 (2021) 

O sérii jsem věděla, ale nikdy mě k ní nic nepřitáhlo. Až u trojky to byl Tony Jaa. Aniž bych viděla předchozí dva díly, tak u mě trojka fungovala samostatně, nezachytila jsem žádné odkazy na předchozí dva filmy. I když v té kadenci, kterou mleli, kdo ví :) Ze začátku mě trochu odrazovala ztřeštěnost a hýřící barvy, ale pak se to slušně rozjelo. Druhá půlka, která je méně komediální a soustředí se spíš na řešení případu, se mi líbila víc. A rozuzlení sice ne moc překvapivý, ale hezky vymyšlený. Plusem pro mě byla i pěkná hudba, která zní celým filmem, sympatické postavy a akční scény, i když jich nebylo moc. Fajn bylo i cameo Andyho Laua na konci, který si tam nejen "štěknul", ale nazpíval i závěrečnou písničku v titulcích. Kdyby vzniklo čtvrté pokračování, kde by došlo na "souboj myslí" s tajemnou organizací Q, nejspíš bych tomu dala zase šanci.

plakát

Psanci: Ve smrtelné pasti (2023) 

Už mi to tak trochu přijde jako obehraná písnička. Sice se na to dobře kouká, děj má spád, není čas se nudit, občas jsem se i pousmála, když padla dobrá hláška, ale celkově to nepřináší nic nového. Schéma stejné jako u 1. a 2. dílu. Vyměnili se akorát záporáci. Po Číňanech a Vietnamcích se Ma Dong-seok tentokrát zaměří na Japonce a zaloví i ve vlastních vodách. K ruce má pár nevýrazných kolegů, táhne to většinou sám. Ráda jsem ale opět viděla Lee Beom-sua, i když zrovna on moc prostoru nedostal. 3,5* Přeloženo.

plakát

Gongjo 2: Inteonaesyeonal (2022) 

Zdejší vlažné komentáře a i hodnocení mě trochu nahlodaly, ale po zkouknutí můžu říct, že jsem se dobře bavila. Jednička mi sice přišla o fous lepší, ale i dvojka si pořád drží svou úroveň. Má to šmrc, děj odsýpá, nenudila jsem se, sem tam rvačka, přestřelka, občas se objeví i vtipně nahláškové scény. A do party se hlavně přidal fešák Daniel Henney, který se dokázal mezi nesourodou dvojku z jedničky pěkně vmáčknout a dobře jim sekunduje. Jediný, k čemu bych měla výtku, je zamotaný děj, kdo s kým a proti komu, protože jsem se v tom místy začala ztrácet. Tohle si ale určitě pustím znovu, tak snad mi to pak bude jasnější :)