Nell (1994)

Nádherný film. Na začiatku by som nepovedala, že mu dám plný počet hviezdičiek, ale musím. Jodie zahrala Nell neskutočne dobre a ten pocit, ktorý po skončení v sebe mám (a asi ešte dlho vo mne zostane). Na základe čoho určujeme či je niekto normálny alebo nie? Jej povaha bola taká čistá, nenarušená spoločnosťou. Priala by som si poznať človeka ako je ona. Že toho vie veľmi málo a veľa sa toho musí naučiť? To oni by sa mali učiť od nej.

Last Night (2010)

Čo ja vieeem. Tri hviezdy ale to len preto, že Keira hrá vždy svoju postavu tak uveriteľne. Keby v tomto filme nehrá asi to ani nedopozerám. Film podobného druhu, ktorý ale určite môžem odporučiť je ,,Na dotyk"

Mlčení jehňátek (1991)

Vau. Okolo 15 rokov som počúvala o tomto filme, ale až teraz som si ho pozrela a neľutujem to. Hneď hudba na začiatku filmu ma vtiahla do mrazivej atmosféry deja a prvý záber na dr. Lectera ma presvedčil, že tento film bude určite stáť za to! A to teda stál. Neskutočné napätie, brutálny, brutálne kľudný Hopkins. Môj obdiv patrí agentke Clarice, že vošla do toho domu... Anyway, sama potme von z domu už asi nevyjdem. ,,well Clarice, have the lambs stopped screaming?"

Spectre (2015)

Vždy keď vyjde nová bondovka mám chuť si ju nepozrieť, pretože akčáky moc nemusím. Ale zatiaľ vždy ma zvedavosť (and crush on Daniel Craig) doviedla k tomu aby som si daný film pozrela. Podľa môjho názoru bol rovnako dobrý ako skyfall ak nie lepší. Dlhá stopáž mi vôbec nevadila film mal čo ponúknuť celých 150 minút,nechýbalo napätie, akčnost a prekvapivosť. Ale bez Craiga by to proste nebolo ono, je to James Bond n.1

Narušení (1999)

Aj keď Winonna je jedna z mojich naojblúbenejších herečiek a aj keď rolu v tomto filme zahrala veľmi dobre, tak oscar pre Angelinu za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe bol úplne zaslúžený. Tento film by bol aj bez nej dosť zaujímavý, ale s ňou pre mňa 10/10 nemôžem si pomôcť. Jednoznačne jej najlepší herecký výkon. Toto je ten typ filmu, na ktorý sa len tak nezabúda.