• Fantasy

Ulice (2005) (seriál)

Před pěti lety mi to přišlo hrozně debilní, teď na to koukám. Takže nevím, jestli jsem začala být debilní i já nebo je Ulice lepší. Každopádně Ulice je přesně taková, jaká být chce. Na nic si nehraje, nejde do extrémů a fakt popisuje běžnost. Přijít vyšťavený z práce a zapnout si Ulici, která nabízí solidní neintelektuální výplach mozku, je ideální relax. Některé linky jsou vyloženě trapné, jiné i občas zábavné. Co je na Ulici vážně fajn, je jakési nenucené upozorňování na současné problémy a jejich jednoduchou a pochopitelnou interpretaci pro méně vzdělanou veřejnost (např. kyberšikana Roziny, jak ji řešit/neřešit/zamezit vzniku). Baví mě aférka s farářem, snad to neutnou do nějaké morální roviny kvůli komentářům pohoršených matek na facebooku. Nechápu blbost Terezy, taková osoba mi přijde trochu nereálná (ve srovnání se snahou seriálu zobrazovat normálnost). U takto vykreslených postav moto "možná jste to vy" dost hapruje.

Love (2011)

Asi nejlepší slovenský film, co jsem kdy viděla. Jenom nevím, jestli jsem někdy nějaký jiný viděla.