Občanský průkaz (2010)

Jeden z největších kladů jsou mladí a neokoukaní herci v hlavních rolích, které ve vedlejších drží Ti zkušení. Film byl vtipný i mrazivý zároveň. Jen bych měla malou výtku ke konci, který mi přišel takový nijaký, vyšuměný. Něco jako kouknul jsem se na hodinky, zjistil bože, to už je tolik, tak takhle to bylo a zvonec konec.

Red (2010)

Stará garda ve výborné formě.

Sabrina (1954)

Audrey je Audrey

Někdo to rád horké (1959)

Nestárnoucí klasika. Hlášky jsou vypilované, mezi herci to jiskří a děj je svižný. Jen se vyhněte novému dabingu (tuším že z Novy).

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Opět geniální a bravurní film, soudní přelíčení jaké se jen tak nevidí. Za celou sérii musím ocenit obzvlášť Noomi Rapace. Nedokážu si představit jinou herečku, které bych roli tak věřila.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Podle mě v rámci trilogie nejslabší díl. Obecně nemám ráda zvraty typu aha, on je jeho/její bratr/otec/matka apod. Příběh zde byl trochu překombinovaný.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Konečně něco jiného než americká limonáda. Pořádně syrový příběh, který je natočen neuvěřitelně realisticky, takže vás při sledování některých scén až mrazí. Jediná výtka je až přílišné využívání zneužívání, se kterým se tu hrdinka setkává až příliš často.

Zabijáci (1946)

Některé scény jsou z dnešního pohledu už nechtěně vtipné (ona zpívá u piána a on na ni z půl metru nábožně zírá) ale jinak se jedná o vcelku napínavý příběh o vyšetřování smrti jednoho obsluhy pumpy.

Maltézský sokol (1941)

Film byl správně temný a vtipný, Huphrey cedil hlášky až se prášilo, jen ta osudová žena vypadala spíš jak prodavačka ze sámošky, takže jsem moc nechápala, proč si z ní každý sedá na zadek.