• Životopisný

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nedivím se smrťáčkovi, že se zakoukal do mladé paní doktorky ;)

Signum laudis (1980)

Signum laudis je moc dobrej film. Lampasáci jsou ve filmu vykresleni, jako obzvlášť vypečení šmejdi, ale Hoferikův "kámoš" Bruno se vybarvil "nejlépe", jako opravdu excelentníj dáreček... Když se mužstvo v jedné scéně baví o další válce a "mladém kaprálovi Steinerovi", který bude mít akorát správný věk, tak na harmoniku zahraje motiv z filmu Železný kříž. To je vydařený jinotaj ;)

Silnice Řím - Neapol neprůjezdná! (1979)

Film jsem viděl v kině Flora a byl od 15 let. Bylo to drsný pokoukáníčko, samej Fiat, Fiat, Fiat. Měl jsem tehdy čerstvou občanku, tohle byl můj první “nepřístupnej film”.  Z dnešního pohledu se skoro děsím zácpy D1 u Průhonic 😋😋😋😋😋

Sisu (2022)

Nikdy jsem to neudělal, teď nepíši recenzi před shlédnutím filmu.Musím reagovat a omlouvám se ČSFD                                                                                                                                                                        Messenger:  při vší úctě, tohle srovnání je šílenej blábol (když se pominou hrubky)😂                                      Ve válečných filmech jde přece o příběh (byť smyšlený nebo vylepšený) , vzdání holdu našim statečným předkům, zajímavou podívanou, zábavu a někdy i poučení z historie poukázáním na historické křivdy, bitvy, národní tragédie a samozřejmě nesmím zapomenout na národní hrdost. Armádní technika je proto až druhotná. Navíc ta z II.sv.války  je od konce 60.let velmi vzácná a prakticky ve všech filmech se improvizuje s kýbly barev, překližkovými nástavbami, používáním jiných/novějších modelů nebo počítačovými efekty. Zajištění originálních kousků by filmy prodražilo na neúnosnou mez. Její zajištění a provoz by komplikovaly i zákony jednotlivých zemí.  Stejně by se našli šťourálci, kteří by nakonec hledali mouchy, např. i na jediném pojízdném a plně funkčním Shermanu v ČR .  Už od dětství jsem “trpěl”, jako milovník military  artefaktů při pohledu na používané uniformy, zbraně a techniku. Paradoxně nejlépe z celé celosvětové tvorby v tomhle vychází produkce z ČSSR, Barrandova.  Nejen Hollywood a také “slavný” Mosfilm  vychrlili tolik filmů, ze kterých je po stránce srovnání historických reálií jednomu až na blití. Na závěr hodím pár příkladů špatné techniky v jinak zajímavých filmech.  tanky:  Příliš vzdálený most, Anzio, Sokolovo, Tajfun bitva Moskvu, Bitva v Ardenách a další… vozidla z budoucnosti Praga V3S ve filmu Valkýra ( z předního pohledu počítačem naklonované Mercedesy, ale vojáci seskakovali z korby V3S - tu po dvou letech v ČSLA poznám z filmového díla snad i po čichu🤢) , dále japonský Gazík v dopisech z Iwo Jimy , a spoustu dalších… Naposledy mojí pozornost upoutaly moderní platové prvky na látkových “podbradnících” německých modelů přileb, které používala  čínská armáda bránící se japonské agresi (předpokládám, že i ty přilby byly z plastu). Přeju pohodový zážitek při sledování akčního bijáku Sisu.                   P.S.: dnes jsem si konečně udělal chvilku na tuhle akční”podívanou. Nelituji ani vteřiny času!  Film o nesmrtelné legendě jsem si užil a chyby typu “ruský poválečný tank” jsou odpuštěny. Nešel jsem do kina prudit, ale za zábavou a ta tady rozhodně byla, navíc doplněná fajn hudebním doprovodem. Dávám  samozřejmě 100%

Skleněné peklo (1974)

Můj první film na VHS. Nezapomenutelná podívaná. 100%

Sláva (1989)

Rebelové si to pískoviště opevnili parádně, všechna čest!

Sluha národa (2015) (seriál)

Včera jsem se zakousnul do prvních čtyř dílů a musím uznat, že jde o povedený seriál.  Mimo papalášské scénky ukazující zábavnou formou neskutečnou státní korupci a taky luxus okolo vládních špiček, je velmi legrační i familie prezidenta. 👍😋

Sluha národa - Série 3 (2019) (série)

Rozdělení Ukrajiny na 22-25 republik bylo “legrační”, stejně jako jejich názvy 👍🇺🇦.   Schůze jejich vůdců neskutečně pobavila. Podobnou situaci jsem zažil, když se pár Ukrajinců na stavbě dohadovalo, jak se má správně připravit šašlik 😂

Slzy slunce (2003)

Dnes 23.2.2020 jednoznačně nejlepší pořad v TV 🤕