ganz

student

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 10.2.2013  12:29
    Bídníci (2012)

Nikdy jsem nebyl fanoušek muzikálů, už jen představa toho, že bych nějaký měl absolvovat, mě působí žaludeční nevolnost. Existují však čestné výjimky. Bídníci, jejichž českou adaptaci jsem v mládí poslouchal na vinilu, touto výjimkou naštěstí jsou. Možná je to částečně nostalgie, ale některé skladby jsou ve filmu jednoduše dokonalé a když Anne Hathaway zpívá I dreamed a dream, tak zamrazí i ty nejotrlejší. Všichni herci zpívají dobře až skvěle a Russel Crowe, který podle "některých" neumí zpívat, mě neskutečně překvapil a předvedl prvotřídní výkon (Možná mám v hlavě autotune, ale ten chlap prostě umí!). Pokud tedy máte stejně jako já pozitivní vztah k muzikálu bídníci, nebo jste prostě muzikálový fanda, rozhodně to stojí za to, pokud ale muzikál není váš žánr (nebo nemáte vztah k bídníkům v hudební podobě), zůstaňte raději doma, nebo navštivte jiný film, vždyť momentálně je v kinech opravdu z čeho vybírat.

• 27.11.2012  13:49
    Atlas mraků (2012)

Jsou filmy, které vám svou myšlenku pouze podsunou. Jsou filmy, které Vám svou myšlenku sdělí. Ale také jsou filmy, které Vám svou myšlenku namlátí do hlavy kovovou palicí opakavanými údery, dokud si nejsou úplně jisté, že i ten největší americký prosťáček vše pochopil.

• 14.9.2012  11:50

Svižné, vtipné, zábavné. Herci si sami ze sebe umí udělat srandu a to je mi hrozně sympatické. Jinak akce byla samozřejmě na jedničku a podle mě ještě lepší než v díle prvním. Hlášky byly dobře dávkované a nějakých dlouhých proslovů po málu. Dialogy nehodnotím, protože kdo jde do kina na Expendables a čeká kvalitní, smysluplné, lehce filosofující debaty, je blázen. Na Expendables se prostě vyplatí jít. Pokud si chcete oddechnout a pořádně se zasmát, je tohle snímek přesně pro Vás.

• 1.9.2012  22:40
    Světák (2006)

Dvě za film, jedna pro Johna Cleese.

• 21.8.2012  22:12

Akce a atmosféra super. Bohužel děj tu vlastně nebyl. Ačkoliv chápu, že u akčního filmu tohoto typu člověk nečeká na děj, tak je to příjemné doplnění, protože jinak si občas přijdete jako když Vám kamarád ukazuje svojí novou videohru (což mi potvrdil hlavně zbytečně dlouhý boj s hlavním řezníkem). Navíc film se na začátku rozjede neskutečným tempem, na které se člověk naladí, ale poté se tempo postupně vytrácí, souboje už nejsou tak svižné, všichni jsou už mrtví a když ne mrtví, tak alespoň polomrtví a nějak si člověk už jen počká na ten "happy end". To je ale pouze pár puntičkářských poznámek. U filmu jsem se bavil a možná ho někdy i shlédnu znovu... Takže akce geniální, lepší než u 98% filmů co jsem viděl, ale to mi samo o sobě ne tak úplně stačí.

• 21.8.2012  14:14

Zajímavý koncept, zajímavé provedení, ale Ryan Reynolds mi prostě nějak nesedl. Je to film, který se nestydí za to, že není vůbec ničím originální, na druhou stranu ale zase nesklouzává do ohraných klišé a celou dobu se docela drží... 3,5*

• 5.8.2012  15:24

Nejslabší film celé trilogie. Nevím, jestli to bylo příliš vysokým očekáváním, trailery, které slibovaly mnohem víc, než byl film schopný nabídnout, nebo jednoduše tím, že si Nolan ukousnul moc velké sousto. První třetina filmu byla výborná, ale po ní se najednou začaly kupit zvláštnosti, postav bylo stále víc a přestože se film rozdělil na víc jednotlivých linek, prakticky se nic nedělo a když přišlo ono velkolepé finále, zbylo jen konstatovat: "Dobrý¨, ale..." Závěrečný twist už byl pouze nudný a celkem i očekávaný a úplný závěr jen zanechal pachuť z ne úplně povedeného zakončení trilogie. Jistě, stále je to Nolan a jeho Batman, takže nudit se nikdo nebude. Je to opět epický a technicky promakaný film se skvělou muzikou, kterému ale prostě něco chybí.

• 22.8.2011  19:01
    Všemocný (2011)

I pokud přejdu neskutečné množství logických chyb a vyložených nesmyslů (IQ čítající 4 cifry, ale nějak zapomene že mu zbývá poslední pilulka?), tak se stále jedná o nenápaditou popcornovou blbinu.

• 5.6.2011  14:37

Překvapuje mě, že tento "film" má tak vysoké hodnocení, nevím co jste viděli Vy, ale s jistotou můžu říct, že to bylo něco jiného, než jsem viděl já!

• 4.6.2011  12:14
    Lost Highway (1997)

Pouze ignorant může tvrdit, že tento film pochopil. Jistě, že jeho interpretace může obsahovat minimum hluchých míst, ale pochybuji, že by někdo dokázal film opravdu pochopit. Já sám jsem nemohl po shlédnutí usnout, protože jsem se snažil najít nějakou teorii, která by osvětlila co jsem to vlastně viděl, ale s každou další jsem zjišťoval, že ten film pochopil možná jeden člověk, kterým je David Lynch, ale ani tím si nejsem jistý. Podle mého názoru zde ani o pochopení filmu nejde, je to opět Lynchova neférová hra s divákem, kterou si buď zamilujete nebo ne. 10/10

• 19.4.2011  18:33

nebýt to o Woodstocku, tak je to za 3*

• 19.4.2011  17:24

Docela jsem se i těšil až všichni skapou a já si pustím nějaký opravdový film.

• 19.4.2011  17:22
    Mr. Brooks (2007)

Film má mnohé minusy a věřím, že jejich vypisováním bych zde strávil nepříliš příjemné odpoledne. Nevím čím to je, ale Mr. Brooks mě prostě bavil a proto tyto nedostatky ignoruji a film hodnotím 5*.

• 17.3.2011  15:59
    Antologie Beatles (TV seriál) (1995)

Perfektní dokument, ze kterého se dozvíte poměrně dost nových informací o Beatles, ještě si najít těch 10 hodin volného času a máte to(:

• 17.3.2011  15:56

Jefferson Airplane miluju, ale většinu záznamů, které se v tomto dokumentu objevily, jsem už znal. Rozhovory byly fajn, ale moc nového jsem v nich nenašel. Celkově mi tu chyběl vypravěč, který by provázel celým filmem a třeba i rozebíral jednotlivé alba, protože informací zde moc nenajdete, je fajn se podívat na živáky chronologicky, ale myslím si, že Jefferson Airplane si zaslouží víc...

• 15.3.2011  23:08
    Avatar (2009)

neviděl jsem ve 3D...no a co?

• 13.1.2011  20:32
    Odpor (2008)

dobré filmy o odporu: Armáda stínů, Black book, Plamen a citron, Max Manus.

• 28.11.2010  20:43

Svým způsobem zajímavý film, který je ale na Edgara Wrighta neskutečně slabý. Komiksově-videoherní zpracování je fajn, ale po chvilce se okouká. Příběh zaujme ze začátku ale s každou další minutou je to horší. Snad jedině herecké obsazení bych pochválil, ale u něj to taky skončí.

• 23.11.2010  23:00

"Biily come see what happens when you dont clean your gun." Příjemná komedie, která díky hercům opravdu šlape a to zvláště kvůli Billu Nighy, který je jako vždy dokonalý.

• 23.11.2010  21:08
    Wanted (2008)

Vypnout mozek, ignorovat klišé i rádoby drsné hlášky a Wanted bude docela dobrá podívaná. Nakonec proč ne? Pokud chcete vidět akci a nezáleží Vám na tom, zda bude zbytek filmu stát za něco, tak s chutí do toho.

• 22.11.2010  20:33
    Pan Nikdo (2009)

Co vše tento film kopíroval? Věřím že celou odpověď na tuto otázku bude znát pouze opravdový filmový maniak, já tu ale viděl Donnie darko, Butterfly efect a Fontanu. I když poslední dva filmy vážně nemusím, tohle dílko se mi docela líbilo, jeho myšlenka je možná dosela naivní a barviček je chvílemi opravdu až moc( naštěstí neleze až do bodu kýčovitosti Fontány), ale přesto se jedná o zajímavý film, kterému stojí za to dát šanci.

• 15.11.2010  19:16
    Skins (TV seriál) (2007)

3* za seriál a 1* pro dokonalou Cassie. Dokoukal jsem obě série u třetí jsem už opravdu neměl náladu pokračovat a to hlavně kvůli tomu, že skvělé charaktery na kterých první dvě zakládaly, tu jednoduše nejsou. Ano charaktery držely tohle britské Beverly hills pohromadě a popravdě místy to byla jediná věc, kvůli které jsem na seriál nerezignoval a věřte, že hodněkrát jsem byl opravdu na hraně. Zvláště pak když další z mých oblíbených charakterů upadl do bezvědomí(mám pocit že Chris) a ta holčina se celej díl nemohla rozhodnout, že mu řekne že čeká dítě... a on je najednou v bezvědomí v nemocnici? Promiňte, ale tohle už nebylo ani Beverly Hills, spíš Tak jde čas (hodiny v intru). Nakonec však dávám 4*. Seriál si nějakou záhadou udržel mou pozornost a byl bych pokrytec, kdybych ho tedy poslal dolu.

• 15.11.2010  18:56
    VALL-I (2008)

Ty vole! Klidně udělejte animák o posr*nejch bakteriích, mě už to vážně nezajímá. Všechno prostě musí bejt "cute" a "cool". Nechápu jedinou věc, doporučení tohoto filmu od přátel, příště si to strčte do .......! ( btw: právě jsem přestal třídit odpad, užij si to země!)

• 15.11.2010  18:52
    Sirotčinec (2007)

Chvíli po filmu jsem si říkal že to bude na 4*, když rok poté koukám že jsem tento film ještě nehodnotil, už tu 4. holku nevidím. Film je zajímavý, atmosféra je budována vcelku kvalitně a i pointa je originální, bohužel mi zde však chybí to něco navíc. Použité postupy nebyly špatné, originální však také ne. Od tohoto snímku jsem vážně čekal asi moc, protože atmosféru a klasickou úzkost bezvýchodných situací, kterou bych u dobrého hororu rád měl, jsem tu nenašel.

• 6.11.2010  15:05

Geniální jednohubka, která nebude zrovna pro fanoušky seriálů jako je třeba Big Bang.

• 17.10.2010  11:47

Blahopřeji všem, kdo snímek pochopili a také těm, kteří jen říkají, že ho pochopili. 1* hvězdu dávám snímku za docela povedené triky (na rok 1930) a některé povedené záběry. Obsah této pseudoumělecké básně mě však opravdu nepobavil. Snažil jsem se pochopit symboliku, hledal jsem skrytý význam, ale bohužel jsem nenašel. Možná, že mě neznalost tvorby tohoto umělce v mém zážitku limitovala, ale viděl jsem pouze nudnou, nic neříkající patlaninu.

• 19.8.2010  12:46

Pokud čekáte dokonale řemeslně natočený film s hlubokou myšlenkou, už vám muselo dojít, že Expendables asi nebudou kousek přesně pro Vás. Můžete to brát jako rekapitulaci, absolutní vyždímání nebo poctu žánru, v každém případě ale dostanete nálož nesmyslné akce, hlášek, které skoro nahrazují dialogy a malé role dvou velkých akčních legend, které se spolu se Slyem objeví v jedné z nejdokonalejších scén filmu. Jak už jsem řekl, Expendables nemají hlubokou myšlenku ani skrytý význam, ale pokud půjdete navštívit film a čekáte tohle, něco s vámi není v pořádku. Je to prostě neskutečně "cool" akce, kterou sem tam vyplní nějaký vtípek, případně hláška. Pokud tedy chcete vypnout mozek , podívat se na šílené exploze a hlavně se skvěle zasmát, tak je tohle ta pravá volba. Jediný mínus byla emocionální scéna v podání Mickey Rourka, ale i ona měla ve filmu své místo. Jelikož jsem se opravdu celou dobu bavil - 95% Díky ČSFD za možnost shlédnout snímek v předpremiéře.

• 24.7.2010  15:00
    Kick-Ass (2010)

Nebýt Cage, asi by to nestálo ani za dokoukání. Vážně jsem se na film těšil, ale nedostal jsem ani 10% toho co jsem chtěl. Z filmu na mě prostě dýchala divná umělohmotná atmosféra. Hit girl a Mist(?) byly dvě opravdu špatné postavy a nic jsem jim vážně nevěřil. Sliby nekompromisní komiksové akce shořely, stejně jako šance že bych shlédl pokračování.

• 24.7.2010  14:54
    Stmívání (2008)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem neznal odpověď na mnoho otázek. Pominu logické chyby, scénář psaný na cracku a přejdu k jádru věci. Hlavní Otázkou na kterou se chci zeptat je jednoduše PROČ? Víceméně každou druhou minutu jsem si totiž tuto otázku kladl. * za neplánované komické prvky, které se do tohoto shitu dostaly buď pomocí hrozných herců nebo hrozného scénáře ( v americe prostě každej problém vznikne hraním baseballu (: )

• 5.6.2010  12:08

Dobrý film, který pokazilo pár drobných chybiček. Jako největší bych viděl nulový vývoj charakteru otce a jeho celkovou sterilitu, protože já jsem vážně nevěřil. Dále zbytečný závěr. Věřím, že průměrně inteligentní divák by si domyslel jak jednotlivé charaktery skončí. Jinak se ale jedná o velmi zajímavý film, který za to rozhodně stojí.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14