• Muzikál

Private Buckaroo (1942)

Velice pozitivní válečná agitka. USA se právě dostaly do vojenského konfliktu s Japonskem a později i Německem. Orchestr Harryho Jamese tu sehrává významnou roli.

All That Jazz (1979)

Podle mého názoru to není muzikál, ale pouze drama s hudebními prvky. Kdyby byl natočen v dnešní době, hodil by se k tomu styl techno.

Trumpet Serenade (1942)

Skvělá přehlídka jazzových kapel, nepřekonatelný Harry James, moje zcela první setkání s tímto hudebním žánrem ve filmu.

Vogues of 1938 (1937)

"Barevná symfonie 1938". Tak se jmenovala technikolorová podívaná, jejíž obsahem je mimo jiné přehlídka dámských modelových šatů podkreslená živou swingovou hudbou. U nás byl film uveden počátkem 40. let. Já jsem viděl pouze jeho šestinu před mnoha desítkami let a dodnes vidím ty nádherné scény v bezvadném Technicoloru.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Tak nevím, zda mám napsat moje hodnocení tohoto filmu, aby mne ostatní neukamenovali. Když jsem jej viděl poprvé při premiéře, jako nezralý mladík jsem jej ohodnotil jako stupidní. Naposledy jsem ho viděl nyní po 52 letech od jeho vzniku a neodvažuji se popsat svůj dojem, který byl ještě horší. Spisovatel Jan Drda mně nikdy neseděl, co on zplodil za tuto "pohádku" ve své době, se muselo samozřejmě líbit. Byla totiž velice lidová, třídní boj Gottwaldovy éry, i když skončila jeho úmrtím, tu stále prýštil pod tlakem. Zakže: námět a scénář jedna hvědička díky Martinu Fričovi, filmové zpracování a herecké výkony pět hvězdiček. Celkově za tři.

Du Barry Was a Lady (1943)

Pět hvězdiček dávám když už za nic ( což není absolutně pravda, protože tu hraje Gene Kelly ), tak za skvělou hudbu Tommyho Dorseye a jeho orchestru.

Die Faschingsfee (1931)

Zflmovaná opereta Emericha Kálmána " Masopustní víla "

Pára nad hrncem (1950)

Povedená taškařice, je tam znát Slavínského scénář. Jinak je děj tak hloupý až je krásný, hlavně po těch letech.

Rekvalifikace (2011) odpad!

Tak tomuto druhu fekálního humoru opravdu nerozumím. Na předpremiéře tohoto filmu v Lucerně jsem si připadal jako bych přistál s Marsu, Nevěříl jsem svým uším, hlavně když po představení se ozval potlesk. Asi jsem už "out ".