• Pohádka

Bezva finta (1985)

Společně s Mužem z Acapulca je tohle Belmondova nejlepší komedie. Naprosto originální způsob vyloupení banky, skvělá hudba a ten závěr... ten závěr! Finální scéna na římském náměstí se nesmazatelně zapsala do mého srdce.

Bůh odpouští, já ne! (1967)

Hodně pomalé, mdlé, velmi slabá hudba, která někdy až tahá za uši. Ale pokud vydržíte, poslední půlhodina vám to vynahradí.

Cartouche (1962)

Parádní výprava, kostýmy i hudba. Tohle je ale přesně ten typ filmů, které mi stačilo shlédnout jednou a vím, že podruhé už ne. Je to taky určitě tím, že mě k tomuto filmu neváží vzpomínky ani sentiment z mládí. Na druhou stranu bylo fajn sledovat ty staré známé herce, zde půvabně mladé 🙂

Columbo - Dobrá pověst nadevše (1974) (epizoda)

"Syn doutníky nekouří. Doutníky kouří otec. Otec miluje syna." Nádherný závěr... a za ten, stejně jako za Jessicu Walter, dávám - pravděpodobně navzdory názoru většiny hodnotících členů CSFD - plný počet hvězd. Kvalitní scénář, pár komických situací a poručíkův basset jménem Pes = výborný díl. Není to nejlepší díl seriálu, ale patří mezi mé oblíbené.

Columbo - Její příležitost (1971) (epizoda)

"Vy tam, zaplaťte taxi a přineste mi zavazadla!" Velice povedený díl. Maličkosti, na něž poručík na začátku narazil, jsou logické a tudíž uvěřitelné. V některých jiných dílech se mi zdálo, že si ty maličkosti Columbo mnohdy cucá z prstu, ale tady všechno přesně sedí. Popravdě, rozhodoval jsem se chvíli, zda neudělit plný počet, když je i hudba solidní, ale je pravda, že jsou i jiné, lepší díly, proto zůstávám u čtyř.

Columbo - Nebezpečná hra (1973) (epizoda)

To "usvědčení" snad nemysleli vážně... To mohl Dudek do té drtičky klidně upadnout sám a stroj nikdo nezapnul, protože tam nikdo jiný nemusel být, ne? Ty nepřímé, dílčí důkazy beru, ale hlavní důkaz neexistuje. Slabé, velmi slabé... A aby si mistr světa nechal v simultánce dát mat bláznů, to už svědčí o totálně mizerném scénáři. Miluju Columba, ale tento díl je s přehledem nejslabší. Slabé dvě hvězdy, jsem zklamán.

Columbo - Past (1972) (epizoda)

Poměrně nudný díl s naprosto nesympatickým šaškem (Roddy McDowall) v záporné roli, kterému jsem měl v průběhu filmu několikrát velkou chuť nafackovat... ale protože tento díl obsahuje asi nejgeniálnější a naprosto skvostné finále v historii seriálu, dávám čtyři hvězdy.

Columbo - Planý poplach (1990) (epizoda)

Nesympatický záporák, nesympatičtí i ostatní herci mi tento díl dost zkazili. Není tu ani žádná humorná scéna, na kterých seriál tak staví a kvůli které bych mohl být ve výsledném hodnocení shovívavější. Finální odhalení je ovšem skvělé, pohled na mrtvolu Diany v igelitu mi zůstane v paměti.

Columbo - Případ diplomatické imunity (1975) (epizoda)

Je pravda, že logická dedukce, že byly dokumenty spáleny až po otevření sejfu, byla geniální. V tomto díle Columbo plně dostojí přirovnání "jako slon v porcelánu", nicméně výsledný dojem poněkud kazí závěrečné odhalení. Aby se poručík losangeleské policie takto spolčil se samotným králem, je přeci jen trochu přitažené za vlasy.

Columbo - Semínko pochyb (1971) (epizoda)

Jeden z těch slabších dílů. Žádný ze silných momentů, které jinak tradičně zdobí jiné díly, zde není k vidění. Hlavní ženská postava šokuje bezbřehou naivitou, poručík sice vypadá jako "rozestlaná postel", ale hlavu má naprosto v pořádku. Tři hvězdy.