Lukke32

Lukke32

okres Brno

<< předchozí 1 2
    • 18.7.2017  19:23

"Syn doutníky nekouří. Doutníky kouří otec. Otec miluje syna." Nádherný závěr... a za ten, stejně jako za Jessicu Walter, dávám - pravděpodobně navzdory názoru většiny hodnotících členů CSFD - plný počet hvězd. Kvalitní scénář, pár komických situací a poručíkův basset jménem Pes = výborný díl. Není to nejlepší díl seriálu, ale patří mezi mé oblíbené.

• 1.5.2017  12:17

"Vy tam, zaplaťte taxi a přineste mi zavazadla!" Velice povedený díl. Maličkosti, na něž poručík na začátku narazil, jsou logické a tudíž uvěřitelné. V některých jiných dílech se mi zdálo, že si ty maličkosti Columbo mnohdy cucá z prstu, ale tady všechno přesně sedí. Popravdě, rozhodoval jsem se chvíli, zda neudělit plný počet, když je i hudba solidní, ale je pravda, že jsou i jiné, lepší díly, proto zůstávám u čtyř.

• 20.6.2017  17:45

To "usvědčení" snad nemysleli vážně... To mohl Dudek do té drtičky klidně upadnout sám a stroj nikdo nezapnul, protože tam nikdo jiný nemusel být, ne? Ty nepřímé, dílčí důkazy beru, ale hlavní důkaz neexistuje. Slabé, velmi slabé... A aby si mistr světa nechal v simultánce dát mat bláznů, to už svědčí o totálně mizerném scénáři. Miluju Columba, ale tento díl je s přehledem nejslabší. Slabé dvě hvězdy, jsem zklamán.

• 6.5.2017  19:20
    Columbo - Past (S01E06) (epizoda) (1972)

Poměrně nudný díl s naprosto nesympatickým šaškem (Roddy McDowall) v záporné roli, kterému jsem měl v průběhu filmu několikrát velkou chuť nafackovat... ale protože tento díl obsahuje asi nejgeniálnější a naprosto skvostné finále v historii seriálu, dávám čtyři hvězdy.

• 25.3.2018  08:55

Nesympatický záporák, nesympatičtí i ostatní herci mi tento díl dost zkazili. Není tu ani žádná humorná scéna, na kterých seriál tak staví a kvůli které bych mohl být ve výsledném hodnocení shovívavější. Finální odhalení je ovšem skvělé, pohled na mrtvolu Diany v igelitu mi zůstane v paměti.

• 14.9.2017  10:05

Je pravda, že logická dedukce, že byly dokumenty spáleny až po otevření sejfu, byla geniální. V tomto díle Columbo plně dostojí přirovnání "jako slon v porcelánu", nicméně výsledný dojem poněkud kazí závěrečné odhalení. Aby se poručík losangeleské policie takto spolčil se samotným králem, je přeci jen trochu přitažené za vlasy.

• 16.4.2017  11:27

Jeden z těch slabších dílů. Žádný ze silných momentů, které jinak tradičně zdobí jiné díly, zde není k vidění. Hlavní ženská postava šokuje bezbřehou naivitou, poručík sice vypadá jako "rozestlaná postel", ale hlavu má naprosto v pořádku. Tři hvězdy.

• 25.2.2018  14:32

Ok, jsem asi jediný, kdo tomuto dílu dává pět hvězd. Není to nejlepší díl série, je ale jeden z nejlepších. Proč? Protože tolik humoru napěchovaného do jediného dílu se jen tak nevidí. Pochod s tubou, ruská uklízečka, hovory se sexuology, scéna s kufříkem u praskajícího ohně v krbu, jízda výtahem... jedna velká jízda a snad žádné hluché místo. Miluju tenhle díl a Columbo je v něm naprosto kolosální. Melancholická hudba dokresluje atmosféru a dává tomuto dílu punc vyjímečnosti.

• 8.4.2017  23:16

Geniální díl. Columbův perfektní odpal na golfovém hřišti a naprosto kouzelná scéna v Kennicutově domě, odkud se snaží odejít dveřmi od skříně... Není to sice nejlepší díl série, ale plný počet hvězd je zde určitě na místě.

• 26.7.2017  12:05

Dost možná by to bylo za pět, kdyby ovšem nebylo té vraždy Halperinovy manželky... což o to, vraždu jako takovou bych Markovi schválil - jeho choť totiž patří přesně do té kategorie žen, které bytostně nesnáším - ale probůh, co to provedení? Chytne ji zezadu za krk, ponoří do vody a milá paní Halperinová je vmžiku mrtvá... žádný boj o život, plácání rukou do vody, nic. Prostě zemře stejně rychle, jako kdyby ji střelil pistolí do zátylku. Jinak je ale všechno super, včetně závěrečného, brilantního usvědčení pachatele.

• 28.1.2017  23:17

Další klasika... s tímhle filmem jsem vyrůstal :) Naprosto a bez diskuze skvělé - kultovní akční komedie s pytlem hlášek - a zároveň parodie na budoucnost. "Je ti zima nebo se mě bojíš?"

• 17.3.2017  09:53

Nebylo to vůbec špatné, Michael Douglas jako bezcitný záporák zářil. Gwyneth je určitě moc pěkná žena, na můj vkus sice až moc vysoká, ale svůj part zvládla. Scénu, kde byla v punčochách, jsem si labužnicky vychutnával :) Jedinou výtku bych tak měl pouze k onomu souboji najatého zabijáka s Emily v kuchyni jejího domu. Byl hodně neuvěřitelný. Chlap jako hora měl být s křehkou blondýnou hotovej hned a ne se s ní tak patlat... prostě chytit za krk, přimáčknout a majznout ji po hlavě některým kuchyňským náčiním, nabídka byla velice široká. Blbec si vzal na pomoc pánvičku a ani nebyl schopnej udeřit. Takže takhle ne, ten tragickej střet měl být natočen jinak, uvěřitelněji... ale i tak, určitě kvalitní thriller, na čtyři hvězdy stopro.

• 12.1.2017  13:07
    Dracula (1992)

Skvělé kostýmy, výprava i kamera... dobří herci v čele s vynikajícím Gary Oldmanem. Velmi působivý horor, zcela jistě nejlépe zpracovaný Stokerův Dracula.

• 14.1.2017  18:59

Vsadil bych se, že tento náš český skvost viděla i Rowlingová, než vzala pero a začala psát Pottera. Nemohl bych totiž věřit tomu, že je to "podobnost čistě náhodná". Nestárnoucí film, v němž se mi asi nejvíc líbil Libíček v roli psychiatra :)

• 25.6.2017  20:44

O hlavu lepší než druhý díl, o půl hlavy horší než první díl. "No to bude horor" :D

• 21.1.2017  14:23

Jana Preissová a František Němec byli prostě neodolatelní... nádherná komedie, která neztrácí svůj lesk ani po těch letech.

• 21.1.2017  14:28

Tuto sérii (velrybu i polepšovnu) prostě a jednoduše miluju, před lety mě naprosto uchvátila a ani teď, po tolika letech, nejsem schopen snížit hodnocení. Ano, polepšovna byla jasně lepší, ale právě proto, že mám pro oba díly velkou slabost, dávám pět hvězd i zde.

• 2.7.2017  10:33
    Jako jed (1985)

"Polez ven... cigoško..." Mít za manželku Alici (Libuše Švormová) nebyl určitě žádnej med. Běda mužům, kterým žena vládne. Pravdivá sonda do mezilidských vztahů v socialistickém státě, podbarvená fajn hudbou.

• 25.3.2017  16:06

Temné, děsivě realistické, atmosférické drama citlivě prokreslené démonickou hudbou... Když navíc připočtu naprosto dokonalé herecké výkony - Bartoška, Hanzlík a Roden - a naprosto úchvatný pohled na ňadra Ilonky Svobodové, bez dalšího rozmýšlení uděluji pět hvězd! Opravdu tleskám.

• 14.1.2017  15:11

Tu jednu hvězdičku, přátelé moji milí, dávám kvůli nádherné Simoně Chytrové.

• 6.2.2017  23:24
    Já, robot (2004)

Nevím, zda-li jsem až takový kazišuk, ale vždycky mě irituje, když je v nějakém filmu scéna v liduprázdném domě, který ani liduprázdný nevypadá. Mluvím o scéně, kdy večer vejde Spooner do rezidence doktora Hogenmillera, která se má příštího rána demolovat, prochází místnostmi... a všude se svítí - každá lampička, každý lustr. Majitel mrtvý, budova určena k demolici, nikdo v domě není - kromě kočky (čtyřnohé) - a ono se prostě všude SVÍTÍ! Logické? NE! Film je svým způsobem atmosférický, Will Smith skvělý, ale tu již zmíněnou scénu v rezidenci a potom tu závěrečnou bitvu, kde roboti šplhají v houfech na mrakodrap, házejí salta a přemety, že by se i Valenta červenal, prostě neberu. To už bylo opravdu trochu moc...

• 17.1.2017  20:16

Nedělal jsem si, po shlédnutí prvního Shreka, iluze, že jsem tehdy viděl vrchol počítačové animace. A nedělám si je ani teď, v roce '17, po prvním shlédnutí Knihy džunglí. To, co se nám teď může jevit - při sledování kouzelné džungle a jejích obyvatelů - jako něco neuvěřitelného, nadpozemského, z čeho vám spadne čelist, bude jistě za dalších deset let mnohonásobně překonáno. Vzpomínám si, když jsem před "dávnými dobami" hrál Metal Gear Solid z roku '98 na Playstation, jak jsem z toho byl oněmělý úžasem. Následoval druhý díl - Sons of Liberty - už pro Playstation 2 - a tehdy jsem si myslel, že už nikdy neuvidím nic krásnějšího. Třetí díl mě vyvedl z omylu. Přesně totéž platí pro tento film. Je to nádherný, oslnivý příběh se silnými momenty, který rozhodně stojí za to vidět. Pět hvězd. Tečka.

• 12.1.2017  20:14
    Kolja (1996)

Nikdy nezapomenu na pocity, které jsem zažíval po prvním shlédnutí... nesmrtelný film. Netřeba už cokoliv dalšího psát.

• 19.1.2017  21:12
    Komando (1985)

Ve své době kultovní snímek, který hltali snad všichni kluci, dnes už se při jeho sledování neubráníte úsměvu :)

• 7.12.2017  20:36

Jedna hvězdička za Ralpha Fiennese, i když je pravda, že i jeho výkon v tomto filmu budí rozpaky - ono se ani není čemu divit, je to celkově slabý film. Vlastně jsem se na to podíval hlavně z respektu k tomuto herci. Jednou stačilo, děkuji.

• 12.1.2017  20:21

Nemůžu si pomoct, pro tuto pohádku mám velkou slabost, proto nemůžu dát méně než pět hvězd. Všechno je tu perfektní... písničky, herci, humor i děj samotný... Moc krásně se na to kouká i poslouchá. Goldflam byl naprosto dokonalej :)

• 5.12.2017  20:13

Říkejte si co chcete, ale mám tuto komedii moc rád. I přes průměrnou režii a absenci jiskření mezi hlavními postavami - výtečné jsou dialogy a některé scény jsou jednoduše skvělé a zachraňují zmíněné slabiny filmu. Pravda, ústřední dvojici si těžko dokážu představit jako milence, ale o humor jde v komedii především... a o ten tedy nouze není. K výslednému výslednému hodnocení přispívá i fakt, že je Hugh Grant mým oblíbencem v kategorii komedií.

• 14.1.2017  19:26

Další z mých oblíbených filmů... tento slaďák má neopakovatelnou atmosféru a dva herce v hlavních rolích - Clinta a Meryl - mé velké oblíbence, vše je navíc zabaleno a podáváno v režii samotného Clinta Eastwooda, takže jsem v pasti a ztracen a nemohu prostě jinak než vysolit plný počet hvězd :)

• 8.3.2017  19:52
    Malý princ (2015)

Přiznám se, že ač je mi už 36, tento krásně animovaný, fantastický dětský svět ve vyprávění starého letce mě úplně pohltil. Na celý film jsem zíral se zatajeným dechem. Ani jsem se nedokázal přinutit udělat si v některé pasáži přestávku na cigaretu, jak je mým zvykem. Zkrátka... vrátil jsem se sám do dětských let a bylo to opravdu moc fajn. Ten film vás svým poselstvím vezme za srdce... prostě MUSÍ. To poselství filmu je totiž evidentní... neberte dětem jejich svět.

• 12.2.2017  17:54

Tento námořní epos mě minul, viděl jsem ho celý teprve teď, v roce '17... krásná studie života námořníků, které jednoznačně vévodí Crowe v roli kapitána Jacka Aubreyho a jeho hon na francouzskou fregatu Acheron. Skutečně, toho chlapa si zamilujete. Paul Bettany v roli lodního lékaře je taktéž úžasný. Nejvíc se mi na filmu líbila jeho přírodovědecká exkurze na Galapágy, tu jsem si fakt vychutnával... Ačkoliv ve filmu - krom pár domorodkyň v letmém záběru - není jediná žena, zařazuju jej do svých oblíbených.

<< předchozí 1 2