• Pohádka

Kniha džunglí (2016)

Nedělal jsem si, po shlédnutí prvního Shreka, iluze, že jsem tehdy viděl vrchol počítačové animace. A nedělám si je ani teď, v roce '17, po prvním shlédnutí Knihy džunglí. To, co se nám teď může jevit - při sledování kouzelné džungle a jejích obyvatelů - jako něco neuvěřitelného, nadpozemského, z čeho vám spadne čelist, bude jistě za dalších deset let mnohonásobně překonáno. Vzpomínám si, když jsem před "dávnými dobami" hrál Metal Gear Solid z roku '98 na Playstation, jak jsem z toho byl oněmělý úžasem. Následoval druhý díl - Sons of Liberty - už pro Playstation 2 - a tehdy jsem si myslel, že už nikdy neuvidím nic krásnějšího. Třetí díl mě vyvedl z omylu. Přesně totéž platí pro tento film. Je to nádherný, oslnivý příběh se silnými momenty, který rozhodně stojí za to vidět. Pět hvězd. Tečka.

Kolja (1996)

Nikdy nezapomenu na pocity, které jsem zažíval po prvním shlédnutí... nesmrtelný film. Netřeba už cokoliv dalšího psát.

Komando (1985)

Ve své době kultovní snímek, který hltali snad všichni kluci, dnes už se při jeho sledování neubráníte úsměvu :)

Krásná pokojská (2002)

Jedna hvězdička za Ralpha Fiennese, i když je pravda, že i jeho výkon v tomto filmu budí rozpaky - ono se ani není čemu divit, je to celkově slabý film. Vlastně jsem se na to podíval hlavně z respektu k tomuto herci. Jednou stačilo, děkuji.

Láska s výstrahou (2002)

Říkejte si co chcete, ale mám tuto komedii moc rád. I přes průměrnou režii a absenci jiskření mezi hlavními postavami - výtečné jsou dialogy a některé scény jsou jednoduše skvělé a zachraňují zmíněné slabiny filmu. Pravda, ústřední dvojici si těžko dokážu představit jako milence, ale o humor jde v komedii především... a o ten tedy nouze není. K výslednému výslednému hodnocení přispívá i fakt, že je Hugh Grant mým oblíbencem v kategorii komedií.

Lotrando a Zubejda (1996)

Nemůžu si pomoct, pro tuto pohádku mám velkou slabost, proto nemůžu dát méně než pět hvězd. Všechno je tu perfektní... písničky, herci, humor i děj samotný... Moc krásně se na to kouká i poslouchá. Goldflam byl naprosto dokonalej :)

Madisonské mosty (1995)

Další z mých oblíbených filmů... tento slaďák má neopakovatelnou atmosféru a dva herce v hlavních rolích - Clinta a Meryl - mé velké oblíbence, vše je navíc zabaleno a podáváno v režii samotného Clinta Eastwooda, takže jsem v pasti a ztracen a nemohu prostě jinak než vysolit plný počet hvězd :)

Malý princ (2015)

Přiznám se, že ač je mi už 36, tento krásně animovaný, fantastický dětský svět ve vyprávění starého letce mě úplně pohltil. Na celý film jsem zíral se zatajeným dechem. Ani jsem se nedokázal přinutit udělat si v některé pasáži přestávku na cigaretu, jak je mým zvykem. Zkrátka... vrátil jsem se sám do dětských let a bylo to opravdu moc fajn. Ten film vás svým poselstvím vezme za srdce... prostě MUSÍ. To poselství filmu je totiž evidentní... neberte dětem jejich svět.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Tento námořní epos mě minul, viděl jsem ho celý teprve teď, v roce '17... krásná studie života námořníků, které jednoznačně vévodí Crowe v roli kapitána Jacka Aubreyho a jeho hon na francouzskou fregatu Acheron. Skutečně, toho chlapa si zamilujete. Paul Bettany v roli lodního lékaře je taktéž úžasný. Nejvíc se mi na filmu líbila jeho přírodovědecká exkurze na Galapágy, tu jsem si fakt vychutnával... Ačkoliv ve filmu - krom pár domorodkyň v letmém záběru - není jediná žena, zařazuju jej do svých oblíbených.

Monstrum (2022) (seriál)

Výkon Evana Peterse byl prostě... fenomenální.  Je to mrazivé, velice depresivní a velmi náročné na sledování. Pouze pro silné povahy, i přesto, že těch skutečně nechutných scén moc není. Nespustil jsem z toho oči až do konce, bylo to velmi silné. Vyzdvihnout taky musím výkon Jeffova otce v podání Richarda Jenkinse!