Zjizvená tvář (1983)

55% více ani prd. Otřesné herecké výkony, dokonce i Al Pacino, kterého mám rád přehrává a někdy jsem se musel až smát nad tím co předváděl. Jedině snad Pfeiffer snese měřítka. Naprosto bez emocí, od začátku mi bylo naprosto jedno co se komu stane, tak to bývá, když je hlavní postava za burana, magora, psychopata a kdoví co ještě. Hudba stulu disko je taky docela mimo mísu k tomuto druhu filmu. Někdy je i scénář nelogický. Pořád je to mnohem lepší než Tenkrát v Americe.

Temné vzpomínky (2008)

70%. Prostě tomu něco chybí. Celý film je docela nevyrovnaný, kdy se střídají hluché místa s těmi silnějšími. Hlavně začátek je docela slabý a ke konci se to zlepšuje. Ani herecké výkony nejsou nic extra, nikdo nevyčuhuje. Lehce nadprůměrný film k oddychovému večeru.

Mimo zákon (1986)

Upřímě čekal jsem více. Jarmusch je můj velký oblíbenec, ale tentokrát převládlo roztrpčení. Kamera je vynikající, černobílá tomu sedí perfektně, Waits i Benigni hrají výborně. Co mě ale vadilo nejvíc, že jsem se místy nudil a hlavně konverzačka pokud už nějaká byla, pak to opravdu nestálo za to. Možná až to uvidím podruhé změním názor a přidám hvězdu, jako jsem to udělal u Mrtvého muže, kde je docela dobře možné, že po třetí podívání dám plný počet hvězd. Zatím teda dávám Down by Low 70%.

Včera narození (1993)

Velmi oddychová komedie s výborným Johnem Goodmanem. Nic víc v tom není.

Hlava v oblacích (2004)

Theron to hodně sluší a asi vypadá nejlépe z jejích filmů. Herecky lehce nadprůměrné. První třičtvrtěhodina je docela slabá stejně jako v Předčítači. Pak už je to o dost lepší. Válečná romance trošku jinak. Je to na těch 70%, více to nevidím. Každopádně stojí za podívání, ale asi jen jednou.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Je to sice na motivy skutečných událostí, ale stejně mi přišlo, že se některé postavy chovají nelogicky. Hlavně amatérismus FBI, no mi je teda elita. Téma je dobré, ale nějak mě příjde zpracované nezáživně. Chtělo to větší drajv. U člověka, který okrade banky o několik milionu dolarů byla vidět je jedna rozhazovačná párty, no šetřil asi na důchod. Herecky mírně nadprůměrné.

Legenda o vášni (1994)

Nějak mi celý film přišlo, tohle jsem někde viděl a tohle taky a to a to. Nevtáho mě to tolik. Bylo to možná až příliš uhlazené. Za zmínku stojí Hopkins, který převyšoval herecky ostatní. A Karina Lombard, tak si představuju pěknou Tahiťanku. Zbytek, no nevím co k tomu říct.

Štěstí (1998)

Přecejen jse mčekal trošku víc než mi bylo nabídnuto. Vidím to na nějakých 70%. Sem tam někdo umře, sem tam je někdo pedofil, všichni jsou divní a mezi sebou provázaní. Docela otevřený film, kde jednoznačně herecky kraluje Hoffman. Vztahově/rodinný propletenec osudů je fajn, ale už to tady několikrát bylo a mě to tolik nezasáhlo. O špatný film se, ale nejedná.

Jak moc mě miluješ? (2005)

50% Hrozná ujetina na téma sex. Bellucci se svléká co 5 minut. Nejlepší je ovšem Depardie se svýma hláškama "Vy máte snad v těch očích nasráno" nebo "kdo mě bude srát tomu střelím kulku do ksichtu". Je to tak ujeté až jsem se musel smát.

Před soumrakem (2004)

Takže jak jsem slíbil, tak jsem po hrůzostrašném prvním dílu zkouknul i navazující díl. Tento je o mnoho lepší než první i když je pravda, že tento díl by bez předchozího až tolik nefungoval. První půlhodina je to nejlepší z obou dílů, pak už to zase jde dolů, ale naštěstí kecy nejsou tak švihlé jako v prvním dílu. Konec už je jasný a také vylíčení skutečných životů konečně přineslo nějaké emoce na plátno. Nemůžu se zbavit dojmu, že by z toho mohl být v pohodě jeden film. Hawke naštěstí už nepůsobil tak nepříjemě jako v prvním dílu.