Arcane: League of Legends - Každý chce být můj nepřítel (2021) (epizoda)

Kdybyste mi řekli, že seriál podle League of Legends, bude jeden z nejoriginálnějších a nejpoutavějších příběhů, co jsem viděla, nevěřila bych. Ale je to tak. Ostatní scénáristi by si měli vzít lekci z tak výborně napsaných postav, hlavně ženských postav. Ani nepočítám, kolikrát jsem musela přihlížet, jak ničí další ženskou postavu, protože ženy asi nemůžou bejt samostatný a silný a přitom mít osobnost. Vi je přesně ta postava, akorát tentokrát si s ní tvůrci dali práci. Pro ránu nejde daleko, ale ne vždycky vyhraje a co víc, vypadá jako někdo, kdo se často rve, včetně pořádných bicepsů, takže snadno uvěříte, že umí nakopat prdel. A hlavně má osobnost! Hurá, tři dny se radujte! Hodnocení: rvačka Seviky s Vi mě dostala na kolena/10

Arcane: League of Legends - Změnu přinese jenom násilí (2021) (epizoda)

Bravurní vyústění prvního aktu, kdy se dozvíme o minulosti Silca a jeho historii s Vanderem. Líbí se mi, jak k tomu tvůrci přistoupili - Silco mohl bejt další typickej záporák s orlím nosem a já už byla připravená nadávat, ale ne, Silco má pochopitelný důvody, proč dělá, co dělá. Vander nebyl vždycky hrdina a Silcův plán i jeho motivace dávají smysl. Že by příběh, kde nejde jednoduše říct, kdo má pravdu a kdo je ten špatnej? To už tady dlouho nebylo. A zatímco Vi a Jinx prožívají největší trauma svýho života, Viktor a Jayce objevili svatej grál. Dokonce i starej profesor Heimerdinger musí ustoupit pokroku. Ze všeho nejvíc musím ale ocenit, jak seriál nakládá s klišé, který mě normálně rozpálí víc než indický jídlo. A že jich tu je - záporák vyjeví hrdinovi svůj mistrovskej plán, hrdina vydá poslední síly na to, aby zachránil svoje nejbližší, a tak dále... Ale když se ke klišé přistoupí originálně a přidá se něco novýho, tak to není vůbec špatný a moje nervy zůstaly nepoškozený. Hodnocení: konec epizody je emocionálně brutální, připravte se/10

Arcane: League of Legends - Některá tajemství je lepší nechat být (2021) (epizoda)

Jedinou chybou, kterou moje hnidopišská povaha našla, je, jak Ekko věděl, kde byla parta Vi, aby jim spustil žebřík? To je sledoval celou dobu? Ale to je taková drobnost, že ani nestojí za zmínku, protože svět Arcane mě oficiálně pohltil. I když je druhej díl taky spíš úvod, styl vyprávění mě ani na chvíli nepustil. Do hry se dostávají nový postavy se svým vlastním příběhem, děj se zamotává (jako vždycky, když se do toho začnou motat politici). Už se těším na pořádný pletichaření! Pořád mi vypadávají oči z důlků z tý krásný animace, ta mimika je něco úžasnýho. Hodnocení: jsem zvědavá, co tvůrci vymyslí s magií, střet technologie a kouzel mě nikdy neomrzí/10

Koruna - Ruritánie (2023) (epizoda)

Poslední, co bych na úvod další epizody Koruny čekala, by byla největší noční můra královny, a to sice korunovace labouristickýho premiéra Tonyho Blaira. Zápas o popularitu není u královský rodiny nic novýho a po smrti Diany je na bodu mrazu. Takže koho jinýho požádat o radu než samotnýho mistra Blaira. Jak jsme asi všichni čekali, navrhovaný změny nejsou Elizabeth moc po chuti, přece jenom monarchie je založená na určitý dávce absurdity. Tituly jako Strážce labutí nebo Rozsévačka bylin se mi ze začátku zdály dost obsolentní a nepochopitelný (co u všech svatejch dělá Průvodce písčinami?), ale na druhou stranu je to hezká tradice, která se předává z pokolení na pokolení a to k monarchii asi trochu patří. A proslov k Women's Institute byla třešnička na dortu. Jsem ráda, že královna i premiér dostali víc prostoru, připomnělo mi to první sezóny a zlatý věk seriálu. Hodnocení: politika je zpět!/10

Koruna - Dis-moi oui (2023) (epizoda)

Naprosto vynikající epizoda. VYNIKAJÍCÍ. Dynamika Dodiho a Diane je výborně udělaná. Nikdo asi nemůžeme vědět, do jaký míry je všechno pravda a jestli byl Mou Mou takhle manipulativní člověk, ale vypořádali se s tím skvěle. Dodi se snaží vyznat ve svým životě a tím, co chce on a co chce jeho otec. Diana to řekla přesně - snaží se potěšit všechny a zapomene na sebe. Nechal se dotlačit i do žádosti o ruku po dvou měsících, opakuji, dvou měsících, jenom aby na něj byl jeho otec pyšnej. Strašně sympatickej člověk a jestli to takový měl doopravdy, tak to neměl lehký. Diana se zase nechá tlačit do něčeho, o co nestojí, Dodim, tím pádem ani jeden z nich není šťastnej. Musím vzdát hold oběma hercům, celou epizodu drželi v nebeských výšinách. Hodnocení: scény s paparazzi vám spolehlivě naženou husí kůži/10

Koruna - Na území nikoho (2022) (epizoda)

S potěšením oznamuju, že se pátá série (snad) obrací k lepšímu. Když jsem zjistila, že se sedmej díl zase zaměří na Dianu, už jsem se chystala pustit si něco jinýho, protože díly o Dianě a Charlesovi zatím nebyly moc k pokukání. Tentokrát si na nás ale připravili spiknutí MI5, což přinejmenším zní zajímavě a jsem docela zvědavá, kam tuhle dějovou linku dotáhnou. Dianin novej nápadník doktor Khan je sympaťák, ale porovnávat královskou rodinu s pákistánskou kulturou a přirovnávat svýho přítele k žábě je trochu divný. Jako by Diana chtěla bejt za každou cenu oběť, což je na jednu stranu asi pochopitelný po tom, co si prožila, ale někdy fakt dramatizuje každou blbost. A Charles to samý. Oni se hledali, až se našli. Hodnocení: to bude zase skandál/10

Koruna - Ipaťjevův dům (2022) (epizoda)

Zatím bez pochyby nejzajímavější a nejvíc strhující díl pátý série. Úvodní sekvence z roku 1917 s rodinou Romanovců mi připomněla, jak dobrej by mohl bejt spin off Koruny, kterej by se zaměřil na viktoriánskou Anglii. Tak třeba jednou... Každopádně mě mrzí, že celá série nebyla takhle kvalitní. Po dlouhý době se nezaměřili na drama Diany a Charlese, který mě, co vám budu povídat, už přestává bavit a přijde mi moc roztahaný. Chyběl mi vztah královny a prince Philipa, politika a zahraniční cesty. Taky se pořád nemůžu vzpamatovat z toho, jak moc Jelcin vypadá jako pravej Jelcin. Oni ho snad vyvolali z mrtvých. Hodnocení: uvidíme taky někdy Putina? To by byla teprve prdel (¬‿¬)/10

Koruna - Válka (2020) (epizoda)

To je snad poprvé, co vidíme Thatcherovou, jak se složí pod váhou všeho, co se děje a jak se proti ní všichni postavili. Po tom, co se takhle nezhroutila, ani když se jí ztratil oblíbenej syn, je to silnej moment. Thatcherový se nedivím, já bych se složila už dávno (proto jsem si nepodepsala svůj vlastní ortel a nešla do politiky), a (politika stranou) všechna čest, že odešla v pravou chvíli. Ona a její manžel mi budou chybět. Charles a Diana je jedno velký drama. Je jasný, že ty dva nemají šanci, už se musí i spolu bavit přes právníky. Jako poslední kapka je Dianina obrovská oblíbenost a Charlesova láska ke Camille, která ví, že se jí nikdy nevyrovná. Musím jí nechat, že to vidí realisticky. Ona byla vždycky víc nohama na zemi než Charles. Hodnocení: konec, jak má bejt/10

Koruna - Lavina (2020) (epizoda)

Myslím, že Anne nám všem mluvila z duše - Diana a Charles se k sobě zkrátka nehodí. Není možný, aby spolu žili tak moc odlišný lidi. I z dárků k výročí je jasný, že je každej na jiný vlně. Charles je knihomol, co má radši samotu a klid a chce partnerku, se kterou si bude povídat o historii. Diana má ráda oslavy, velký města a chce partnera, se kterým se může bavit. Takže jsou nešťastný oba. Nechci obhajovat Charlesovo jednání, ale rozumím jim oběma. Charles je frustrovanej, chce manželství ukončit, ale Diana ho fakt miluje a snaží se, aby vztah fungoval. A Charles se nemůže divit, že si za něj hledá náhrady, když se chová, jak se chová. Hodnocení: ani chvilku se nenudíte, manželský drama jedný královský rodiny se vám o zábavu postará/10

Koruna - Země nikoho (2020) (epizoda)

Dokonce jsem si dovolila doufat, že všechno dobře dopadne. Turné po Austrálii byl úspěch na všech stranách. Diana s Charlesem si konečně promluvili mezi čtyřma očima, dohodli se, že se budou podporovat, skoro to vypadalo až moc růžově. Společnej tanec byl krásnej, Charles se překousnul a odmítnul zavolat Camille, ale samozřejmě se všechno posralo. Nakonec je to založený na skutečných událostech, takže dobrýho konce se můžeme rovnou vzdát. Charles je známej žárlivec a nedokáže snést, že Diana je víc populární, i když Anglii právě zachránila vliv v Austrálii. Když se vám směje publikum, je to sice nepříjemný, ale něco se prostě musí překousnout. A královna dělá všechno ostatní, jenom aby nemusela nikoho emočně podpořit. Objímání a projevy vděčnosti se do královsky rodiny nehodí. Takže všechno při starým. Hodnocení: na začátku seriálu jsem královnu zbožňovala a nemyslela jsem si, že někdy změním názor, ale stalo se/10