Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tento film som videl asi až rok po uvedení do kín. Možno aj dva roky po tom. Neveril som mu. Keď už som sa rozhodol, že si ho pozriem bolo to naozaj magické. Po skončení filmu som si pretočil, v tom čase ešte VHS pásku na začiatok a musel som si to pozriet ešte raz. Tento film sa okamžite stal jedným z mojich najobľúbenejších aké som kedy videl. Od prvej minúty som sa stal fanúšikom každého zločinca v tomto filme. Mal som dokonca chuť na Royal Chees, Colu a trávu. A to všetko bez akejkoľvek hanby. Neuveriteľne dobre zostrihané, neuveriteľne dobre zrežírované, neuveriteľne dobre zahrané. Naozaj skvelý výber hereckého obsadenia. Tomu sa tiež hovorí "byť v správny čas na správnom mieste". Tiež si myslím, že ak sa mal Tarantino narodiť pre nejaký moment, bolo to práve pre tento film! Alebo... ...bodaj by sa mu v živote podarilo ešte raz niečo podobné.

Lucy (2014) odpad!

Nerozumiem asi tomuto filmu. Myslím si, že Luc Besson sa chcel s týmto filmom zobudiť niekedy v rokoch pred jeho Piatym Elementom. Od začiatku filmu som vedel, že to bude zlé, zlé, zlé. Ani Morgan Freeman a ani Scarlett Johansson (tá už vôbec nie) nedokázali z tohto lacného "žrádla" pre náročnejšieho diváka nič urobiť. Zápletka o drogách je neuveriteľne stupidná. Triky a 3D efekty sú pravdepodobne robené niekde v garáži u sedemnásťročného puberťáka, ktorý sa učí pracovať s 3D Maxom. Napadlo mi počas evolúcie mozgu Lucy, či by dokázal byť skutočne mozog pracujúci na 100% tak neuveriteľne zlý a plný nenávisti. Myslím si, že mozog pracujúci na 100% by riešil nejakých chlapíkov s pištoľkami úplne inak a hlavne humánne. Neverím totiž, že mozog na 100%-né obrátky by bol až tak hlúpy. Týmto filmom Luc Besson u mňa stratil poslednú hviezdičku, ktorú by som mu asi aj tak nedal.