Berlín (2023) (seriál) odpad!

Kristepane!!! Tato najtrapnejsia a najhorsia replika Dannyho partakov (identicke vtipy, identicky slovnik, identicke pasaze, kde rozoberaju proces pred lupezou) je hanbou celej kinematografie. Tak debilne konverzacie, strihy, herecke vykony a vobec cely pribeh je tak nedokonale zlepeny do jednej kopy, az mi zislo na um, preco sa vynalozene prachy za tento odpad nedali radsej na nejake slusnejsie porno? V podstate sa tam okrem odflaknuteho pribehu o odflaknutej lupezi riesi iba ye-backa a perverzne kecy o nej. Medzi nami, na takuto lupez by stacilo o polovicu menej ludi. TOTAL ODPAD!

Na život a na smrt (2013) odpad!

Tato maskacova pornografianie je nicim inym, iba oslavou zbabelcov, ktori okupuju, pardon "marginalizuju" staty po celom svete pod vlajkou mieru a sprofamovanej demokracie.

Schindlerův seznam (1993) odpad!

Kedy pan Spielberger natoci aj film o tom, ako uz po druhej svetovej anglicania bombardovali napriklad Bratislavu a vobec veskere strategicke podniky buduceho vychodneho bloku? Alebo preco nik nenatocil nikdy film o genocidach pachanych na slovanskych narodoch sasmi, germanmi, frakami a inymi zapadnymi kmenmi? Alebo co tak natocit film o tom ako USA rozdelili Juhoslaviu a ako sa v tomto americkofrancuzskoanglickom "napade" lovili ludia na organy? Nielen v druhej svetovej padlo viac slovanov ako zidov!!! Co tak urobit film pan Spielberger o ospravedlneni sa Japonsku? Pre mna je zoznam pana Schindlera malym propagacnym materialom oproti tomu ako sa este dnes dokazu americania, anglicania, francuzi alebo nemcuri chovat voci cechom, slovakom, poliakom, juhoslovanom, voci celemu svetu....

Pí a jeho život (2012)

Úmyselne som si prečítal komentáre od "profesionálnych kritikov" s tromi a menej hviezdičkami. S poľutovaním musím skonštatovať, že tieto "Hviezdy", ktoré majú nárok komentovať a dokonca ťahať do tohto filmu náboženské, dogmaticke, úchylné tématiky alebo dokonca politické výplody ich fantázií. Absurdné!!! Tento film hodnotia ľudia, ktorí sa vyžívajú v sračkách typu Naruto, Pokemon a podobne. Tento film komentovali buď to deti, alebo ľudia, ktorí nedosiahli vyššieho ako základného vzdelania. To je naozaj škoda. Málokto totiž pochopil... ... milujem tento film a milujem ho ako pre jeho návrat k duchovnému Ja, tak aj k vlastnému klamstvu duchovného Ja, kde mu pomáha Ego, ktoré je síce malé, ale dostatočne silné na to, aby hlavný hrdina prežil súboj o holý život s človekom, ktorý pred jeho vlastnými očami zavraždil jeho matku. Tak tragický príbeh sa musel odohrať a vymyslieť v hlave dieťaťa, resp. dospivajúceho chlapca jedine pomocou klamstiev o tigrovi a iných zvieratách. Ono vnímavý človek pochopí, že s ľuďmi by sa nám tento príbeh "trávil" oveľa ťažšie. Krásny film. A pár pekných vecí z tohto filmu by som rád zažil aj ja.

Vyprávěj (2009) (seriál) odpad!

Havloidná sračka, ktorá má českému národu pripomenúť vlastne čo? Nadradenosť českého národa nad tým slovenským? A zároveň ich podradenosť a komplexy z toho "západného vyspelého sveta"? Irituje ma už len tá stará židovka nazývaná baby, ktorá rizdáva rozumy najskôr svojej vnučke o chrabrosti jej manžela a neskôr kecy o ľuďoch (rusoch), ktorí padli v druhej svetovej vojne - táto stará židovka sa oháňa oslobodzovaním amerických vojisk Plzne. Zaujímalo by ma, prečo táto, akože sčítaná koza nerozpráva aj o tom, že Američania vlastne iba čakali na koho stranu sa vo vojne pridajú. A až keď sovieti yačali valcovať svine z Nemecka, pridali sa s ostatnými zbabelcami na stranu "spojencov". Títo "spojenci" ďalej pokračujú v ich "spojeneckom" ťažení aj proti Česku a iným krajinám, ktoré majp chuť byť zvrchovanými štátmi. Tvorcovia tohto seriálu evidentne prepadali nie len z dejepisu, ale aj iných premetov v škole. V tomto seriáli stárnu alebo dospievajú iba deti. Všetci ostatní herci sa zázrakom socialistických vplyvov držia v krásnej mladosti. Jedna z hlavných postav Karel, je dokonca typickým zbabelcom, ktorý je zásadový iba po hranice vlastného Ega. Rozpravač príbehu číta infantilný scenár ako postihnutý idiot, pre rovnako postihnuté ovečky. Čo mi však najviac vadilo bolo to, že Slováci sú v tomto seriále ožrani z akejsi vymzslenej dediny Krásna Lúčka, ktorá v podstate vôbec neexistuje. To mi pride podivné, keďže Praha a Pardubice v skutočnosti na mape sveta existujú. Ja musím tento seriál ohodnotiť ako odpad, pretože ani-len herci sa nesnažia tieto úbohé návraty k socialistickým dobám zachrániť. Taktiež strih mi pripadá byť skôr generovaný počítačovou technikou z doby, o ktorej je seriál natočený. Bohužiaľ sa tento seriál nemôže rovnať seriálom spred 89-teho roku! Popísal by som sem naozaj mnoho chýb, ktoré som videl už len v prvom diely prvej série, ale skutočne mi toto za to nestojí. Tiež by ma zaujímalo, kedy Česi prestanú točiť filmy o socialistickej ére a začnú konečne s niečím novým. Akoby sa nevedeli zbaviť starých démonov. Nič horšie v českej republike ani vzniknúť nemohlo. O to viac ma to prekvapuje po tom, čo ich kinematografia bola kedzsi skutočne svetová!!! A krásna! A bola svetová a krásna zvlášť v čase socializmu! Režisérom a scenáristom by som zakázal akukoľvek činnosť pre verejnosť. Totiž už len podľa ich mien je vidieť komu skutočne slúžia (Johanna Steiger, Merkner, Gardner...). ODPAD!

Bitevní loď (2012) odpad!

Peter Berg nie je len zlým hercom, on je aj veľmi zlým režisérom. Táto sračka piatej cenovej skupiny je ODPAD... Scenár je vykradnutý z každého zlého akčkáku osemdesiatych rokov. Hereckým výkonom dokáže konkurovať snáď každý československý "sitcomový herec". Zápletka v tomto filme je tak hlúpa tak, že až v 52 minúte sa dozvedáme, že "na nás útočia mimozemšťania" :) :) :D :D Akému braku sa chce táto blbosť vlastne rovnať? Lucy? Pablbým Trasformers? Alebo čomu? No a tá bjonda s beznohým špatným negrom :D... Skutočne multikulti budúcnosť sveta :D Vážne ma naštvala táto strata času.

Verdikt (1974)

Neuveriteľne dobre zahraný dej vďaka krásnym hercom. Neviem čo k tomu viac povedať. Snáď len jeden citát z domény wikipedia.org: Psychopatia je nevyvážená, neharmonická osobnosť, u ktorej niektoré črty sú príliš zdôraznené a iné potlačené; mimoriadne pestrá škála prejavov od povahových odchyliek neškodného čudáctva až po násilné antisociálne správanie. Termín "psychopatia" sa v odborných kruhoch už nepoužíva, nahradil ho termín "porucha osobnosti", ktorý je menej sprofanovaný.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Tento film je jeden z Top nemeckej kinematografie. Pre mňa je to na tri ***hviezdy, avšak dalšie dve** dávam za to, že Nemci prišli s touto témou skôr ako Američania :).

Než si pro nás přijde (2007)

Je to celkom podareny remake nemeckeho filmu Knockin' on Heaven's Door, ktory je sam o sebe velmi pekny, skvely film. Avsak tento remake urceny pre ludi v dochodkovom veku sa podaril iba vdaka dvom vybornym (tiez dochodcom) hercom. Jacka Nicholsona mam velmi rad a myslim si, ze vzdy vedel vycitit, ktory scenar je prenho dobry. V tomto snimku si dokazal kuzelne poradit aj v situaciach, ktore hrozili nudou. Je to fajn oddychovka.

Zahrada (1995)

Záhrada.... hm... či Záhada... Tak sa robí poetický príbeh prozaických spôsobom. Kto to nezažil, ťažko uveri tomuto príbehu. Preto dávam 5*****!!! Mne Záhrada pomohla. Ďakujem jej, milujem ju. A kto ju nepochopil, nezaslúži si jej priazeň, nezaslúži si ju súdiť! PS... odkaz pre Jincom - Záhrada je v slovenskom znení, teda Slovenský film :) ale to nič, naučíš sa aj ty :)