Nebeské dny (1978)

(videno na 45. IFFKV) Nahledli jsme na FFKV hodne do historie....... a byl jsme nadsen, ikdyz to mohlo byt i lepsi.... filmu bych jinak napsal v podstate to same jako kolega Djkoma nize/vyse

Druhá strana mince (2009)

(videno na 45. IFFKV) Pekny polsky prirustek, se kterym jsem mel hned nekolik problemu, ale jak vidis z hodnoceni, tak jsem to ustal a ze salu odchzel nad miru spokojen. 1. film vlastne nevi co chce byt (viz zanrrovej crossover popis zde na csfd), takze 15 minut sledujeme drama, pak romantiku, pak thriller, pak komedii...strida se to nahodne i v kratsich intervalech, ale jednoznacne poznate, ze takhle by na sebe lidske pocity (ty ktere to ve vas vzbuzuje) navazovat nemely..... ale budiz. 2. nevim, co se tehda v polsku poslouchalo, lae soundtrack(ackoli byl zajimavy) mi k cernobilemu snimku trosku nestimoval 3. i aspirantka na vyucni list "kosmeticka/maskerka" by hadam predvedla lepsi praci, nez ten usmevny pokus vytvorit z mlade Agaty na konci filmu sedmdesatiletou babku.

Život za časů války (2009)

(videno na 45. IFFKV) Komedie, kde vas par momentu srazi do kolen, ale celkove tomu trosku neco chybi.... presto jsem se hodne dobre bavil a urcite jsem to nevidel naposled.. a Allison Janney je proste maserka ;o)

Čestná medaile (2009)

videno na 45. IFFKV, odpocinkove komedy/drama s dobrymi dialogy, uveritelnym pribehem(kdo zna ceske urady i ceske duchodce da jiste za pravdu).... vlastne je to cele takova usmevna zalezitost, dokud si neuvedomite, ze az budem jednou travit dopoledne nad procitanim letaku z Billa / Lidl / Tesco / Penny, muze byt nase role pro okolni svet podobne usmevnou zalezitosti

Moje štěstí (2010)

(videno na 45. IFFKV) - dva lide, kteri dobehli do salu a sedli vedle nas usnuli asi po 15ti minutach... moje "biografní hrdost" zabranila, abych se pripojil. A lidi prosim vas, muzete mi nekdo vysvetlit o cem to bylo? nechapu prvni ani posledni scenu.... to mezitim chapu jen v jednotlivych etapach, ale celek "eeee coze?" no a ted proc ty dve hvezdicky. 1. libila se mi naturalnost s jakou jsou tahle zeme a jeji velecteni obyvatele vyliceni, navic dialogy a pribehy jednotlivych etap jsou zajimave. 2. mozna mi ta naturalnost zachranila zivot, o ceste autem do ruska jsem prestal premyslet az po tomto filmu

Sama v Africe (2009)

(videno na 45. IFFKV) Film plny remeslnych chyb(hlavne na zacatku mi prijde, ze se kameraman teprve ucil) a necitlive dotazenych detailu, se zajimavym tematem. Issabele umi hrat, to uz vime. Zbyle postavy nejsou temer vubec prokresleny, takze clovek tak trochu tape.... Rezisersky taky zadna vyhra, zkratka film, ktery vas na moment oslovi (ani nedovedu rict, jak moc mne iritoval nenapadne odporny charakter hlavni predstavitelky), ale pak se ztrati v propadlisti.....

Med (2010)

(videno na 45. IFFKV) V momente, kdy se objevily zaverecne titulky jsem byl znacne rozcarovany (takhle jsem si start filmfestivalu nepredstavoval)... nadruhou stranu s malym odstupem casu vidim veci, ktere mi v puvodnim a cerstvem nazoru na film a jeho hodnoceni chybely.... i presto jen za dve hvezdicky diky kontinualne stejne atmosfere (ktera na mne v nekterych momentech i dokazala zapusobit) a vyprave/kamere

80 dnů (2010)

(videno na 45. IFFKV) nejlepsi snimek me navstevy IFFKV 2010.... o tom, jak dobre to bylo natoceny a jak dobre to bylo napsany se nezminuji, kazdopadne tvurce budu sledovat...a pro ostatni, kteri premysli, jak citlive natocit tak neobvykle tema doporucuji shlednout.....

Lítám v tom (2009)

skvelej Clooney, skvela Farmiga, skvely Raitman s Turnerem, soundtrack si taky koupim... hodne dospele legrace, hodne dospelych situaci, ale rekl bych, ze o fous min citu/pocitu nez v Juno (nebo Dekujeme, ze kourite)... film na ktery se s chuti mrknu jeste jednou, ale pro mne to neni best of Raitman...

Vyfič! (2009)

Druuu, Druuu, Druuu...... ty jsi mne prekvapila.... takhle skvela prace, vystrelena necekane jak koule z aurory...Tak trochu mi to retrem a Ellen Page pripominalo Reitmana a ztrestenosti zase praci "frat-pack's", kazdopadne jsem se faakt bavil