• Rodinný

Ženy v běhu (2019)

Tento rok mám smolu, ak idem do kina na český film, nepáči sa mi. Fakt neviem, či mám riskovať a ísť ešte aj na nového Mádla. Neviem, prečo majú Česi v poslednej dobe akútnu potrebu napchať do filmu čo najviac ľúbivých záberov a dejových klišé. Ale ako vidím, divákom, presnejšie diváčkam, sa Ženy v behu páčia. Pre mňa veľmi ťažko pozerateľný film. Aspoň že tam hral Ondra Vetchý. Reader´s Digest - Výběr na filmovom plátne.

303 (2018)

Kydy, žvásty, keci - 2 hodiny nechci!

Slůně v nesnázích (2017)

Nemyslím, že toto bol najlepší film Zlínfestu 2018, ale to je čisto subjektívne kritérium. Celý čas som mal dojem, akoby bol točený cez hnedý filter a že sa na výprave dosť šetrilo. Príbeh bol OK, ale keby bol zo súčasnosti, bolo by lepšie.

Moje žirafa (2017)

Je skvelé, že po X rokoch ČT kúpila nové rodinné filmy. Ale neviem sa ubrániť dojmu, že dali prednosť kvantite pred kvalitou. Či už Nemci alebo Holanďania majú v ponuke oveľa lepšie kúsky.

Das Mädchen Störtebeker (1980) (seriál)

Na vtedajšie pomery zaujímavé a milé, dnes už len priemerne nudné retro. Divácke nároky na dej za 40 rokov stúpli.

Po (2016)

Tuctový film, ktorý by urobil najlepšie, ak by sa zameral skoro výhradne na svoju fantazy zložku. Emocionálne totiž nie je dosť silný na to, aby konkuroval Rainmanovi, Mercury a ďalším filmom o autistoch.

Nessie & Me (2017)

Že tvorcovia odflákajú scenáre a triky, s tým musí človek pri najnovších rodinných filmoch rátať. Ale Nessie občas vyzerá, že ju točili na ručnú kameru. Ak by tam nebola Lochneska, mohol to byť jeden z najlacnejších filmov v dejinách. Myslím, že Amíci by si mohli dať za cieľ paušálne znížiť náklady za 1 "rodinný" film pod 1.000 dolárov. Sú na dobrej ceste.

Rozjeď to ! (2007)

Je síce zázrak, že som zohnal tento film, ale Switch žiadny zázrak nie je.

Papež a jeho vliv v historii (2018) (seriál)

Tento seriál vníma Katolícku Cirkev ako politickú inštitúciu a pápežov ako jej prezidentov a intrigánov. CNN by z pápeža rada urobila akéhosi globálneho ochrancu ľudských práv. Z toho logicky vyplýva, že "František je nejlepší papež, jaký tu byl za velmi dlouhou dobu". Dozviete sa veľa menej známych historických faktov, prevažne však bulvárneho, či kontroverzného charakteru. Nemožno poprieť, že historici sa celý seriál snažili byť čo najobjektívnejší, ale robili stále 2 chyby. 1. Historickú aktualizáciu - hodnotenie historických udalostí z perspektívy dnešného poznania a pohľadu na svet (napr. xenofóbne Križiacke výpravy vs. multikultúrny, tolerantný Jeruzalem) a 2. seriál zmieňuje, že KC je božsko - ľudská inštitúcia, ale o pôsobení Boha v nej nepodáva žiadnu zmienku (napr. nezmieni Clunysku reformu). Zameriava sa takmer výlučne na poklesky pápežov a podsúva neobjektívne tézy. (V čase reformácie bol protestantizmus morálne lepší ako katolicizmus). Kľudne si pozrite tento seriál, je poučný. Ale pápežstvo sa nedá hodnotiť bez dôkladného poznania a pochopenia cirkevných dejín. Lenže presne to tento seriál urobil. Keďže argumenty znejú na 1. počutie presvedčivo, je tu riziko, že utvrdí v ateizme nielen ateistov, ale podlomí dôveru vlažných katolíkov v Cirkev.

Rozmarné jaro - Druhá šance (2014) (epizoda)

Mestečko Frühling vyzerá ako rodinný podnik. Furt tam hrajú rovnakí ľudia a furt ide o lásku v prvoplánovo gýčovom zmysle slova. To však vôbec neznamená, že by celá séria bola zlá, naopak. Ak vám nevadí klišé a chcete vidieť niečo zaliate slnkom a pochopením, len do toho. Ale pozor, Gusto varuje: jednotlivé časti sú "kolísavé a oportunistické" !!