Atlas mraků (2012)

Film se mi po skončení projekce zdál samoúčelný. Neviděla jsem jeho smysl. Proto bych ho hodnotila za 3 hvězdy, ale díky práci maskérů a herců přidávám jednu navíc. Zdálo se mi, že jednotlivé příběhy by potřebovaly více místa, byly by pak silnější. Na uvědomění si všech detailů bych asi potřebovala více projekcí (po čemž netoužím), nebo si přečíst knihu...

Rozbitý svět (2012)

Skvělé. Přesto bych to asi podruhé vidět nechtěla. Jo, a za všechno můžeš Oswald a ty jeho tři krávy!

Thor: Temný svět (2013)

Thor 2 se mi nezdá horší ani lepší než jednička. Měla bych jedinou výhradu: "Málo Lokiho!"

Velká nádhera (2013)

Mnohovýznamový snímek. Roztříštěně nám předkládá jednotlivé etudy, kdy každá má svůj vlastní význam a na konci se spojí v mozaiku, jejíž smysl si může určit každý podle svého. Pro mě byla Velká nádhera příběhem o prázdnotě života římské smetánky, o popírání vlastní zbytečnosti a uvědomění si, že jsme se celý život honili za nesprávnými hodnotami, které již teď těžko nalezneme.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Legend of Korra nejvíc připomíná Fullmetal Alchemist, ale chybí jí propracovanost příběhu, charakterů i světa, ve které FMA prostě vždy zvítězí. Myslím, že tento seriál i cílí na mladší diváky a pro ty je to krásný fantasy příběh o odvaze, odhodlání a boji za to, co je správné. Předchozí příběh s Aangem jsem neviděla, takže hodnotím bez kontextu :) I přes výše zmíněné nedostatky mě ale seriál bavil, takže dávám za 4*

Plán útěku (2013)

Relativně smysluplný příběh, a do toho Arnie a Stallone, kteří v přihlouplých dialozích parádně parodují sami sebe. A za ten humor, za scény, kdy Arnie bere do ruky letadlový kulomet, za to, jak si sami ze sebe umí udělat srandu, ten film stojí :) A pár dramatických chvilek se taky pěkně povedlo.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Zdejší hodnocení seriálu bohužel trpí tím, že ho všichni hodnotí po prvních pár dílech. Já mohu s čistým svědomím po dokoukaných dvou seriích říct, že je to parádní akční seriál s propracovanými postavami, zajímavým příběhem, humorem, a filmovým vizuálem. A finále druhé série je lepší než druzí Avengers!

Zmizení (2013)

Skvělé! Jedinou výtku bych měla k nedostatecnemu vysvětlení motivaci Taylora a jeho propojení s Alexem a jeho matkou a k vysvětlení hadů. Jinak Jakeovo herectví se s každým filmem zlepšuje, na určitý standart u Hugha jsme už zvyklí :-)

Suzumija Haruhi no júucu (2009) (seriál)

Endless Eight je vážně na vraždu režiséra. (**) Díkybohu, že jsme včas pochopili o co se jedná a pět dílů proklikali v deseti minutách a ušetřili si tak dvě hodiny života. Dalších pět dílů věnující se natáčení filmu v hlavní roli s Mikuru se vyrovná kvalitativně první sérii (****) (ačkoliv Haruhi je opravdu na konci na facku) a tak hodnocení musím bohužel zprůměrovat na tři hvězdy.

Vlčí děti (2012)

Na tak jednoduchý příběh skoro moc dlouhé. :) Ale jinak roztomilé.