• Pohádka

Spider-Man 3 (2007)

Kýčovitý děj jsem očekávala ale i tak se autorům podařilo předčit má očekávání. Scénárista se "vyřádil" na postavách tak, že mají blízko k chovancům ústavu pro mentálně retardované. Peter kulící oči, pohazující hlavou jak při tanci sv.Víta už není nadsázka, ale tragédie. Ještě že trikaři nezaháleli.

Šedý kamion červené barvy (2004)

Psychedelická road movie stojí a padá na skvělém výkonu Srdjana Todorovice (nominovanéha na evropskou filmovou cenu). Kdyby jeho nebylo byla by to bída...takhle solidní průměr

Ty, ty, ty, Moneti! (1995) (TV film)

Vtipná pohádka jejímž nějvětším kladem je V.Preiss v roli nevyhoditelného návštěvníka

V čelistech života (1984)

Adaptace krátké prózy D. Ugrešić (vyšlé v češtině v souboru 5 jugoslávských novel) má dvojí podobu jako celovečerní film a TV seriál. Ve filmu se proplétají 2 linie - režisérka natáčející film o Štefici a dívka Šefica hladající vysněného partnera (parodie žánru červené knihovny).

Vratiće se rode (2007) (seriál)

Čápi se vrátí jee příběhem ztracené generace. Jeden z nejlepších seriálů poslední doby (režie Goran Gajič) - celkem 25 dílů po 45 min. Žánrově tragikomedie (či hořká komedie) postavená na kontrastu života bělehradských primitivů a vesničanů v Baraně. Hlavní hrdinové Švaba (Djuricko) a Ekser (Bljelogrlic) jsou městští looseři, drobní podvodníčci živící se prodejem padělaných parfémů a kradeného zboží. Dědictví je přivádí do Vojvodinské vesnice Baranda kde se setkávájí s řadou postav a postaviček... Je to trochu podobné seriálu Hraběnky, jen je to vtipnější (se smyslem pro dobře načasovaný gag) a "opravdovější".

Zlatovláska (1973) (TV film)

Klasika která mně nikdy neomrzí. Chytlavé písničky si pamatuji dodnes. Jedině nemusím J.Kotrbovou v roli Zlatovlásky (brutálně vytrhané obočí a obludná paruka jí zrovna nelichotí).