• Krátkometrážní

Zvrácený (2002)

"Le temps detruit tout." ___________ Intenzivní klaustrofobická jízda skrze temnou betonovou džungli jménem Paříž, stylizovaná do tuctovýho revenge-flicku, natočená rádoby na jeden záběr, a k tomu všemu ještě vyprávěná pozpátku – "to není možný" říkáte si? Ale kdeže; tohle je skutečně zvrácená a neuvěřitelně provokativní žánrovka která bourá jak audiovizuální tak formální konvence filmovýho řemesla, a která vám obrátí žaludek vzhůru nohama a zamotá hlavu jako málokterý jiný film. To jak Gaspar experimentálně a silně nekonvenčně pracuje s arytmickou narací, rozměry syžetu a fabule, fikční poetikou, snímáním a subjektivitou filmového času i časoprostorem samotným fakt nemá obdoby. Jeden z nejvíce fascinujících zážitků co jsem kdy zažil a jeden z mála filmů, který nekompromisně atakuje vjemy a intuice diváka – nelze se taky čemu divit, když jde o tak imerzivní odyseu skrze lidské smysly. Totální gamechanger vizuálního story-tellingu. Gaspar Noé je perverzní prasák a geniální vizionář zároveň, no a Benoît Debie je král kameraman. Nervydrásající ambientní soundtrack od Daft Punk je jen nedocenitelným pozlátkem navíc..... Nenávidíš to, ale miluješ to. Sáčky na blití výhodou; nic pro slabé povahy a epileptiky. Nová vlna francouzský extremistický kinematografie at its finest! 10 cecků Monicy Bellucci z 10 .... PS: nejlepší scéna je když Vincent Cassel jde s kámošem do gay klubu Rectum a Gaspar Noé si v jednom koutu honí péro. Nezapomenutelný!

Love (2015)

Nejautentičtější, nejsyrovější a zároveň nejkrásnější vyobrazení pomíjivosti lásky co jsem kdy ve filmu viděl..... KEEP CALM & LOVE GASPAR NOÉ!

Sám proti všem (1998)

"Šukání je nedorozumění. Je to nákladný a vyčerpávající, i když je to zábava. Když už ale nemáš potřebu šukat, tak tušíš, že tvůj čas se nachýlil. A tak je to v životě se vším. Jen reprodukční kód, co nám byl vštípen evolucí. Být narozený proti vlastní vůli. Jíst. Ohánět se čurákem. Zplodit nový život. Zemřít." ___________ Aneb krize středního věku kontra kritika společnosti alá new-french-extremity variace na Scorseseho Taxikáře. Bravurní celovečerní debut Gaspara Noé.

Carne (1991)

Nekonformní sugestivní sonda do koloběhu monotónního a silně rutinního života jednoho řezníka koňského masa, která je zároveň nechutný předkrm k celovečernímu debutu Gaspara Noého, který dotváří komplexnost tohoto nihilistickýho příběhu.... 8,8 koňských klobás z 10

Sodomites (1998)

Gaspar Noé si prostě řekne o sedmiminutový fašistický pornoklip v němž bude opěvovat Satana skrze hekticky střiženou anální mrdačku s černou šprckou, a věřte tomu nebo ne, je mu vyhověno.

Eva (2005)

Psychotropní halušky pod taktovkou nejkontroverznějšího evropského vizionáře + česká supermodelka Eva Herzigová? Keep calm & love Gaspárek Noé! 💘

Une expérience d'hypnose télévisuelle (1995) (TV film)

Zcela první experimentální pokus Gaspara Noého přivést diváka do tranzu prostřednictvím hypnózy, což se mu zde víceméně daří - a zdaleka ne poslední!

Tropická nemoc (2004)

Pozoruhodná lyrická skladba o dvou dějstvích: první akt je idylická romantická rozprávka, zatímco akt druhý je temnou lucidní baladou o přímé konfrontaci vůči strachu, v níž hrdina čelí svým nejniternějším nočním můrám. To vše na pozadí fantazijních machinací a podivuhodných mystérií vně Thajské džungle.

Applesauce (2013) (hudební videoklip)

fosforeskující RGB foodporno pod typicky provokativní režijní taktovkou Gaspárka Noého <333

Zatoulaný (2018)

Hodně nekomfortní sonda do životního koloběhu jednoho prostituta. Snímek je velice znepokojivou studií o sebedestrukci a následném pádu na absolutní dno jedné lidské duše, a je zároveň nepřikrášlenou reflexí temné betonové džungle jménem Paříž. Naturalismus ve vrcholný formě. Frustrace zaručena.... 7,6 předkožek z 10 [#PRIDE2020]