Krub

Krub

Vojta Kubík

okres Praha
živočich, členovec, korýš, rakovec, desetinožec, krab

3 body

1 2 3 následující >>
    • 15.3.2017  21:15

Téměř bezchybný díl, z něhož na mě zapůsobila daleko více morální problematika souboje těchto dvou strážců Hell's Kitchen, než epická bojová scéna na závěr. Zatímco Daredevil zosobňuje " morálního" hrdinu, který není schopen vraždit, a i přes ďábelský kostým zůstává křesťanem, Punisher (Jak víme už z předchozích epizod.) zastává na boj se zlem výrazně odlišný názor. Přijde mi, že se složitostí celé situace tvůrci pracují mistrovsky, jakoby pro ně nebylo psaní takto geniálních dialogů a postav žádným problémem. PS: Postava Punishera mi připadá čím dál tím více jako (extrémě více brutálnější verze) Stana Borowitze, z filmu Policajt nebo rošťák.

• 15.3.2017  14:12

Nejnapínavější a nejdebilnější díl prvních dvou sérií. Už od samotného začátku jsem nemohl odtrhnout zrak a ruku od čela. Moriarty si prostě napochoduje před královské klenoty a nasadí si korunu, až po nějakém čase ho zastaví zásahovka. To jako vážně? To tam nejsou žádný hlídači? Pokračování je, ale ještě stupidnější. Jedna věc je, když mafiánský boss není odsouzen, protože "není dost důkazů". Ale tentokrát se nesoudil nějaký kmotr, ale TERORISTA, KTERÝ UKRADL KORUNOVAČNÍ KLENOTY. Existují svědectví, záznamy a jasné důkazy o jeho vině. Přesto odkráčí svobodný! Rly? Vždyť ani zastrašování poroty by v takové situaci bylo bez šance na úspěch.___ Naopak za pochvalu stojí mistrovsky zbudované napětí, charakter Moriartyho a poměrně propracovaná kritika společnosti.

• 15.3.2017  08:46

Poměrně povedený díl, jehož nejsilnějšími stránkou je naprosto odlišné prostředí a atmosféra. Za zmínku stojí i uvěřitelná psychologie postav. Henry Knight vytěsní nepříjemnou vzpomínku z dětství na smrt svého otce, ta se ale znovu objeví v podobě přeřeku. Oslovovat obřího psa "hound" a navíc opakovaně, to není náhoda. Řekl bych, že by takovou reakci shledal za uvěřitelnou i Sigmund Freud. Jediným opravdovým problémem pro mě byl konec. Psisko baskervillské je zkrátka děsivější, když není vidět, než když je.

• 14.3.2017  19:08

Brilantně zpracovaný díl, který je pro mě zatím jednoznačně tím nejlepším z celého seriálu. Začátek na mě působil dost stupidně, ale čím více jsem nad tím přemýšlel, tím víc mě Moriartiho chování k jeho postavě sedlo. Následné vzájemně se proplétající případy, které ve finále tvoří zápletku filmu mě opravdu nadchly. Na závěr musím zmínit i geniální pointu, která bere dech. Změnil bych snad jen poslední minuty filmu a slečnu Adlerovou bych nechal mrtvou.

• 14.3.2017  17:43

Nevěřím, že je naše společnost tak bezohledná a sobecká, že by nechala plačícího muže osm hodin stát uprostřed centra města. To by za ním vážně nikdo nepřišel? Na stranu druhou, konec je opravdu famózní a já se nemůžu dočkat dalšího dílu. 8/10

• 13.3.2017  17:16

„Ta lebka?“ Ptá se doktor Watson Sherlocka: „Starý přítel." Zní Holmesova odpověď.- Přijde mi, že se první díl chová k předloze uplně stejně. Je to starý kámoš, který dnes už umřel, přesto za ním ale občas zajdeme, stejně jako si Sherlock chodí pokecat s lebkou. Naštěstí, mě ale knihy nijak neoslovily a jejich pomalé tempo si seriál bere do parády, (stejně jako vše ostatní) modernizuje a zlepšuje.

• 13.3.2017  12:25
    Daredevil - Bang (S02E01) (epizoda) (2016)

Nemůžu se dočkat na na další epizody a rozvedení souboje Daredevila a Punishera. Na rozdíl od první série, kde vraždil Wilson Fisk pouze pro své dobro (Přes všechnu přetvářku byl jasným padouchem.), Punisher masakruje zatím pouze zločince. Morální problematika graduje už v prvním díle, což je naprosto skvělý start. Uvidíme, co nám přinesou další epizody.

• 3.3.2017  22:25

Hlavním hrdinou tohoto filmu je Desdemond Doss pacifistický křesťan, ale i vojenský dobrovolník, který po Pearl Harboru z vlastní vůle vstoupil do armády. Nikdy nevystřelil ze zbraně, namísto toho léčil a zachraňoval lidi, co se o tuto část války postarali za něj. Nebudu tvrdit, že nebyl odvážný, jednoznačně prokázal obrovskou psychickou i fyzickou sílu a nekonečné odhodlání činit dobro. Přesto ode mě film nedostane více než 4 hvězdy. Mým největším problémem se snímkem je jeho neuvěřitelnost, kterou nám prezentuje naprosto vážně. Nevěřím, že by mohl Doss přežít dělostřeleckou palbu z křižníku, proběhnout okolo Japonců a přežít odstřelování snipera (Má ho na mušce, když Doss vyhodí helmu, trefí se. Když vyleze hrdina, mine.) Podobných blbostí je v druhé polovině filmu vrchovatě. Finální scéna, kdy se Američani pokusí o zoufalý útok a vyhrají, mi připadala jako třešnička na dortu pro všechny tyto debility. Nevěřím, že by Japonci u tak důležitého strategického bodu neobnovili předchozí obrané posty (Samozřejmě je možné, že jim došla výzbroj, ale nebylo by fajn to zmínit?) Korunu tomu všemu nasazuje scéna, v níž Doss odkopne letící odjištěný granát. ___ Proč tedy 4 hvězdy? Herecké výkony jsou opravdu skvělé, hudba, která je použita bere dech a v neposlední řadě nesmím opomenout atmosféru bitevního pole. Obzvláště poslední zmíněný klad bych mohl opěvovat klidně celé hodiny, protože se vyrovnal záběrům ze Zachraňte vojína Ryana. 7/10

• 25.2.2017  20:15

Tento filmík vám může nabídnout necenzurovaný pohled na svět, ve kterém žijeme. Škoda, že je zpracovaný jako školní animace, kterou nikdo mimo školu vysílat nechce a ani nemůže. 5/10

• 24.2.2017  23:25
    Vetřelci (1986)

V komentáři jsou spoilery! Jurský park jsem poprvé viděl, když mi bylo deset let. V tomto věku jsem doslova zbožňoval dinosaury, a i proto se stal tento film jedním z mých nejoblíbenějších. Nyní cca pět let poté jsem přesvědčen, že kdybych měl rád mimozemšťany a vesmír místo dinosaurů, byly by v mé TOP 10 první dva Vetřelci místo Jurského parku. Ze všeho nejvíce musím ocenit Camerooona, za skvělou schopnost udržet temnou a hustou atmosféru i za časté přítomnosti akčních scén. V první půlce nespatříme vetřelce ani jednou (Poprvé se objeví až v 58. minutě.), ale přesto jsem se nenudil, respektive neměl jsem příležitost se nudit. Hned na začátku jsem byl vržen do rozjetého příběhu, Ripleyová byla nalezena a pokládá výpověď o svých zážitcích s xenomorfem. Následně se připojí ke skupině vojáků, kteří dostanou za úkol prozkoumat planetu, na níž se ztratila skupina kolonistů o osmdesáti rodinách. Samotný „úvod do filmu“ trvá necelých třicet minut, ale kvůli utišování potřeby zorientovat se v ději a neutuchajícímu cynismu vojáků, nemám příležitost se nudit. S příjezdem na planetu začíná atmosféra houstnout. Vojáci mají nejlepší zbraně, radary a v neposlední řadě i výcvik, jenomže to všechno je k ničemu, protože podcenili svého nepřítele. Skupina jde hlouběji a hlouběji do základny a čím dál tím více se přibližují k jádru problému, přestože pořád nechápou, s čím mají tu čest. Celá nepříjemnost a úzkostlivost prostředí je o to více podpořena střídáním normální kamery a čelových kamerek, které nosí vojáci na helmách. V momentě, kdy se dostanou, do jádra základny pochopí, že jsou nyní všechny vojenské konvence k ničemu, musí se spolehnout jeden na druhého a dostat se sakra rychle odsud. _____ Jak možná vyplynulo z předchozího odstavce, považuji druhého Vetřelce stejně jako prvního za ostrou kritiku bezmyšlenkovitě a rychle se ženoucího pokroku. V obou filmech byly hlavní postavy skvěle vybaveny, přesto ale zemřeli (až na Ripleyaovou), protože chyba byla v samotné společnosti, která je ovládá. Společnosti, kterou řídí touha po penězích a moci. Nebýt Androida z jedničky nikdo by nezemřel. To samé platí i o dvojce, kde nebyli samotní kolonisté varováni, kvůli hamižnosti establishmentu. Kvůli tomuto neblahému vlivu je nepoužitelná i většina důmyslnější techniky. Například: Základnu neodpálí z vesmírné lodi, protože by zničili xenomorfi, na kterých ještě mohou vydělat spoustu peněz. _____ Na pozadí toho všeho, se ale zrodilo pouto silnější, než všichni vetřelci světa, mateřská láska. Ripleyová v průběhu celého filmu chrání svou malinkou dcerku Rebeku. Myslím si, že se vzájemně tak oblíbily, protože v sobě našli přesně to, co potřebovaly. Rebeka potřeboval rodiče, někoho, kdo by ji byl schopen ochránit. Ripleyová naopak více než cokoliv jiného potřebovala někoho, kdo není poskvrněn událostmi okolo, a udržel si svou vnitřní dobrotu. A samozřejmě neexistuje nic čistějšího než malinká bezbranná holčička. Řekl bych, že právě proto mezi nimi vzniklo tak silné pouto. Mimo jiné jsem rád, i že se Android z tohoto filmu projevil tak charakterně a morálně, protože tím autoři ukázali, že se ani na roboty nemůžeme dívat černobíle. Jedinec od jedince jsou odlišní. _____ Ve výsledku mám jen pár výtek, které nemohu nezmínit. V první řadě mi je pořád trošku líto, že bylo vetřelců tolik, a že umírali tak rychle. V prvním filmu byl jen jeden a ten sám dokázal zabít všechny kromě Ripleyové. Stal se téměř nepřemožitelným symbolem hrůzy, kterého se hlavní hrdinka nezbavila ani po jeho smrti. Vím, že to bude znít dost hnusně, ale vadilo mi, že Rebeka přežila zajetí Xenomorfa. Ostatní členové posádky jeden po druhém umírali a vetřelce nezajímalo, jestli je nechají ještě chvíli žít nebo je zamordují. Řídili se vražedným instinktem, který nešlo ovlivnit. U Rebeky, ale udělají výjimku. (Ano, i z kolonistů jedna žena ještě žila, když přišli vetřelci. To, ale nevysvětluje, proč nechají zrovna Rebeku. ) V poslední řadě musím připomenout i skutečnost, že síla, která dokázal vystřelit vetřelčí královnu, nedokázala strhnout Ripleyovou. Všechny tyto drobnosti, ale nemají šanci vyvážit nesporné klady tohoto filmu, mé finální hodnocení je tedy 9/10. Na závěr musím připsat i dva citáty, které mi při sledování filmu a psaní komentáře neustále tanuly na mysli: "Cílem moci je moc" - George Orwell (1984), "Život si najde cestu." - David Koepp a Michael Crichton (Jurský park)

• 31.1.2017  21:29

Tento dokument patří mezi nejhorší filmy, které lze sehnat. Krom neobyčejně otravného doprovodného komentáře , hloupého scénáře a nudných záběrů, jenž se Smetanovým životem nemají takřka nic společného, nabízí i selhání po obsahové stránce! Například v první části se nedozvíme kromě všeobecně známých faktů téměř nic. Smetana se narodil v Litomyšli, na začátku studia se mu dařilo dobře, v pozdějších letech méně. WOW! Kdo by to byl čekal... Nebylo by pro příště jednoduší napsat těch pár zajímavých faktů, které dokument obsahuje, na pět řádek, místo toho, abychom o nich natočili téměř hodinový film?

1 2 3 následující >>