wocicko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.9.2020  15:12
    Žaluji! (2019)

Jak koukám na komentáře, antipropaganda padá na úrodnou půdu... Film se vám nemusí líbit, ale narážky na znásilňování prozrazují, že to nemáte ze svých hlavinek... Ve svém žánru je to dokonalý film, nepřetažený, nehysterický, věcný a fakticky odpovídající. A krásný na pohled. O poučnosti nemluvě.

• 22.8.2020  13:24
    Parazit (2019)

V Cannes už se asi zbláznili... Tohle je jeden z nejvíc přeceňovaných filmů, co jsem kdy viděla. Je to plochá napodobenina drsné zápaďácké komedie, ale kvalitou asi jako středoškolské filmové cvičení. Je to koktejl americké a asijské kinematografie, který se však nepropojil, takže to stylově není vůbec nic. Herecky nic moc, příběh je nepřekvapivý, až nudný a pak najednou až absurdně překotný. Také je to sbírka klišé: náhody, sadistické chvilky, lekačky, sentimentální záběry podbarvené smyčci... No, ale co mě štve nejvíc, je nabubřelé, socanské poslání. Nic proti filmům s tématikou ekonomické nerovnosti, ale tohle je trapně schématické.

• 2.5.2020  23:45
    Čtverec (2017)

Za dlouhou dobu film, který si tu zlatou ratolest opravdu zasloužil. Bylo až vtipné sledovat, jak se poctivě snaží naplnit všechny nároky festivalového filmu: silné postavy, vtip, krásná kamera, politická témata, ale vyšlo to a zrodil se výjimečně dobrý, vybalancovaný film který krásně kritizuje společnost, aniž by to dělal hystericky a nebojí se sáhnout ani na ostřejší témata.

• 2.5.2020  23:40
    Kalvárie (2014)

Obecně mám s irskou tvorbou - ať už filmovou, dramatickou, či literární jeden problém: je skoro vždy chytrá, krásná, napínavá, ale bohužel trpí na drsné (nebála bych se použít slovo úchylné) koncovky. A to je případ i tohohle filmu. Holt, je to drsný národ v poetické zemi.

• 2.5.2020  23:25
    Argo (2012)

Velké překvapení: americký film, který je zajímavý, napínavý a šetří z citovými výlevy a nemožnými situacemi. Velice dobré ( a bohužel vzácné) dílo.

• 2.5.2020  23:23
    Tvář vody (2017)

Na pohádku pro náctileté pěkné, super kamera, výprava, film je koherentní, ale na film roku pro dospělé diváky je to trochu málo.

• 2.5.2020  23:19

Dala bych pět hvězdiček, ale k úplné dokonalosti chybí dvě (podstatné)věci: životopisný film, který není z podstatné části pravda a hlavní hrdina by své předloze měl být ještě o chlub podobnější (je moc roztomilý, Freddy byl větší drsňák, což poněkud posunuje charakter). Jinak ale jeden z nejúžasnějších filmů, co jsem kdy viděla a každému doporučuji.

• 2.5.2020  23:11
    Uteč (2017)

Na horor málo strašidelné, na thriller málo zamotané a o se týče rozvíření diskuse okolo rasové diskriminace, je to postavené na hlavu: vlastně je to podané tak, že bílí, bohatí Američané netouží po ničem jiném, než po nádherném černém těle (či alespoň dámy po černém milenci). A protože takové touhy troufám si tvrdit nijak masově společnost neovládají, nemá film o čem vypovídat.

• 2.5.2020  23:03

Tenhle film je trapné klišé, je to k smíchu. Hodný a zlý polda, drsná matka, která se pere s exmanželem, napravený zlý polda co vylézá z ohně za zvuků smyčcové hudby a starý (nedobrý) voiceover z dopisu na rozloučenou rozumného šerifa. Já chápu, že v městečku kde se tohle "jako" odehrává jim ke štěstí stačí schématická pohádka, ale v Evropě máme vkus vycvičený kinematografií 60. let a tohle by nám stačit nemělo - stejně jako si před spaním nečteme leporelo. A to, že autor je Iro-Brit a spáchal tohleto je buď kalkul, nebo měknutí mozku.

• 2.5.2020  22:56

Úžasná kniha, příšerná adaptace - prosím, nechte mě to natočit ještě jednou!

• 2.5.2020  22:50
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Jako takhle - dávám 4 hvězdičky, protože se mi líbí nápad a zpracování. Také mě trochu cynicky baví fakt, že aby Američané sehnali sexy chlapa, musí sáhnout po Britovi, ještě k tmu Velšanovi. Co mě ale trápí (a je to pravda dost podstatné) je repetitivnos - přestala jsem sledovat po pár dílech, protože princip se stále opakuje. Ale je to krásně natočené, svěží úplně moderní seriál.

• 2.5.2020  22:44

Koukám na to, koukám a říkám si: Sakra, to je jako kdyby mu do toho kecal Spielberg - a taky, že jo. Doufám, že Damien vezme rozum do hrsti a nenechá se utopit v holywoodských srágorách... Takže ano, jsou tam skvělé části, ale bohužel více je tam těch "amerických" - moc hysterie a laciných slziček. Ale vše není ztraceno, například ten konec, jak bylo cítit vzduchoprázdno, které vždy nastane po vykonání velkého činu, to se panu režisérovi povedlo.

• 2.5.2020  21:43
    Philadelphia (1993)

Obecně vzato to není špatný film, je i pěkně poučný a realistický - ukazuje, že to má homosexuální menšina těžké, ale také to, že většinová společnost to má těžké s ní - např. večírek, scéna s árií, kde je právník poněkud vyděšený z přílišné emotivnosti. Co však film úplně ničí a dělá z něj skoro až odpad je herecký výkon hlavního hrdiny. Ten chlap prostě neumí hrát - buď přehrává, nebo blbě čumí, nic mezi tím. Zahrát to doslova kdokoli jiný, tak je to dobrý film, takhle srágora. I sexy "heterouš každým coulem" Banderas podal uvěřitelný a nerozpatlaný výkon "pečlivého homo-manželky", ale ten druhej nehrál ani gaye, ani právníka, vůbec nic - a má na svědomí tenhle film. No a dost možná i kterýkoli jiný, kam ho pustili.

• 27.4.2020  21:02

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Coby "pokoukání" je to znamenité - krásné herecké výkony, výprava, hudba, kamera, prostě vše, jak má být. Nápad je šíleně dobrý. No a co se týče řešení hlubších problémů - sociálních, ekologických, etických jsou podány jemně, mezi řádky. Je to prostě skvělé dílo a je ostuda, že takhle smutně zapadlo.

• 22.3.2020  12:08
    Vlastníci (2019)

Jeden z nejhorších (mainstreemvých) filmů co jsem kdy viděla. Scénář je úplně pitomý, bezduché vtipy jsou repetitivní už po třech minutách, trapné kostýmy, herecké výkony úplně strašlivé. Hysterická Voříšková řve jak podprůměrná ochotnice, Ondřej Malý jako by se nemohl rozhodnout, zda je mentálně postižený, nebo chytrák, který to jen předstírá, o Veškrnové nemluvě, od té nikdo nic nečekal, ale stejně - to komolení slov je tak trapně umělé, oh Bože... Tedy shrnuto: příšerný scénář, odfláknutá režie, naivní výprava a výsledek? Hejno Českých lvů a tady 78%. To už jsou všichni na drogách, nebo co?!

• 27.5.2018  01:16
    Infiltrace: Obchod se zdravím (TV film) (2018)

Jen převlečená agitka medicíny proti alternativě. To, že je Aktip banda podvodníků je přece jasné a když je někdo tak pitomý, že by tam šel opakovaně, tak mu není pomoci. Mě mnohem víc děsily ty části dokumentu, kde "kritizovali" lékaři a byli uražení, že prý je medicína o penězích. Také mě rozesmály ty zmínky o kontrole lékařů etickou komisí - zkuste si to někdy, hnát doktora k odpovědnosti a uvidíte...

• 11.5.2017  18:57
    Vražda (TV seriál) (2007)

Pro Jižní Tlapu... Most je mladší, než Zločin a jen tak pro zajímavost, je spíš Dánský, než Švédský... Takže dřív myslet, než dělat závěry s vykřičníky, trochu to vrhá stín na úsudek komentujícího.

• 16.4.2017  15:34

Dávám jednu hvězdičku, protože jsem s výborně pobavila ( a nebyla jsem sama, celé Aero řvalo smíchy...) Ten film je snůška toho nevětšího filmového diletantismu: příběh je jedno velké klišé, provedení ještě horší, dialogy nedávají smysl (pan doktor furt opakuje, jak je Rumunsko hrozné...), kontinuita žádná. Záběry typu "lanovka", "vyběhnutí z tramvaje, funění v noci", "návštěva manželky v knihovně", a moje nejoblíbenější "lanovka" se mi vryli hluboko do paměti. Být tohle studentský film, autora bych vyhodila ze školy. Neznat režiséra, přísahala bych, že je to výkřik do tmy nějakého rumunského politického vězně, jehož pokus o intimní zpověď zařadily do programu Vary jen jako politický happening, ale soutěžit s tím v Cannes? To už se všichni úplně zbláznili? Že světem vládne korupce, natož Východem všichni víme, to samo o sobě na film nestačí. Třeba snímek O patro níž, ze stejné a na podobné téma je opravdu pozoruhodný, takže na prostředí se pan Mungiu vymlouvat nemůže a na nedostatek zkušeností jakbysmet.

• 16.4.2017  15:23

Zdařilý film o problémech současné společnosti. Bohužel se až moc rozpliznul do cituplné srágory... Kritizovalo se, že Danielovo okolí je příliš hodné, připravené pomoci, ale to si nemyslím: všichni tam jen mluví a skutek utek. Hodně se kritizovala scéna s konzervou, ta mi vůbec nevadila, ale vystřihla bych toto: Dan navštěvuje Katie " v práci", to jak jde dcera Katie za Danielem s kuskusem, a pak tu poslední scénu... to bylo fakt trapný, hlavně ti hosté... Takže stačí šmik, šmik a byl by to dobrý film! Zas na druhou stranu, pan režisér už má léta na to vědět, kdy střihat, proto dostal tři hvězdičky, musíme být přísní. Jestli film zasloužil palmovou haluz? Samozřejmě, že ne, ale rozhodně mnohem víc, než Zkouška dospělosti, té by nepomohly ani sebeostřejší nůžky ;-)

• 8.2.2016  01:12

Mě se ten film líbil. A na to, že je to americký film o filosofující mládeží, se mi líbil hodně. Zaujala mě jednoduchost až zkratkovostt vyprávění děje, které ale úplně stačí na vykreslení postav a emocí. Jako autor trochu "nesoucítím" s hlavní postavou, protože považuji za zbabělé psát o něčem, co jsem viděla na vlastní oči, ale to je jen moje věc. Hezké i jako malá sondička do amerického vzdělávacího systému - ty plky o Aristotelovi a Antigoně byly skvělé ;-)

• 12.9.2015  12:58
    Diana (2013)

Dávám 3 hvězdičky, ne pro to, že by byl film nějak dobrý (ale technicky vzato není ani vyloženě špatný), co oceňuji je oetvřená kritičnost na tu šílenou blondýnku, o které se vypráví. Fakt bych nečekala, že se do filmu pro "Dianofilce" (kdo jiný by byl cílová skupina, že?) dostane tolik "nepěkných faktů". Nejvíc hustý jsou narážky na její podporu islámu. Film mě pobavil i pro to, že jsem ho viděla se slovenským dabingem, což celkově umocňovalo pitomost Dianina žvatlání. Kdybych o ní točila film, rozhodně bych přitvrdial a vybrala podobnější (tedy mnohem ošklivější, drzejší a nemotornější) herečku, ale vím, že film se nějak platit musí, tak oceňuji statečnost tvůrců. Ovšem, nakonec setjně musíme dojít k názoru, že jde o film zbyttečný: kdo ví, jaká Diana byla (každý, kdo má v hlavě oči a mozek) ten se jen pousměje, a kdo ji nekriticky miluje, ten se stejně zvyklat nenechá. Sám o sobě, bez vztahu k historické postavě, film cenu nemá.

• 6.6.2015  22:47
    Dior a já (2014)

Film je dobrý, dobrý dokument, ale téma.. Móda je úchylná. Zbytečná. Pošahaná... Připadala jsem si jako u magorů, kde strašně vážně a v kvaltu řeší něco tak neskonale zbytečného, jako šílené hadříky za celé jmění... A tváří se, jako by to bylo kdo ví jak důležité. Ono je! řekl by mi někdo. Ne, není. Odpovídám, protože logika stojí za mnou. Nemohu to hodnotit, s tématem se skutečně nesrovnám.

• 5.5.2015  23:02
    The Audience (divadelní záznam) (2013)

Příšerná hra! Levičáscká mystifikace, překrucování faktů, a i přes to nezajímavý, ukrňouraný děj... Absloutně nechápu, jak si tohle mohl dovolit někdo napsat, nastudovat, zahrát... a tleskat.

• 17.2.2015  02:10

Je zvláštní, jak moc je Zelenka skvělý filmový režisér a jak mizerný režisér divadelní. To je zvláštní přírodní úkaz! Dlouho jsem váhala, zda do svých nejoblíbenějších filmů zařadit Knoflíkáře, nebo Příběhy. Nakonec jsem zvolia Příběhy, přestože Knoflíkáři jsou zajímavjší "filmově", ale důvod je prostý: Příběhy občejného šílenství jsou ten nejdrsnější a nejpravdivější obraz lidské duše, jaký kdy kdo podal. Je to mistrovské dílo a herecké výkony jsou absolutně bezkonkurenční: Zelenka stejně jako Tarantino každému herci pod svým vedením daruje roli jeho života. Šťabajzna Bydžovská a frajer Bartoška jsou bezpochyby nejlepší párek (minimálně) českého filmu!

• 17.2.2015  02:02
    Whiplash (2014)

U filmu, ostatně jak u jakéhokoli uměleckého díla, nejde o to, co se děje, ale jak... Tedy ano, tohle je film o bubeníkovi a kapleníkovi, kteří oba chtějí dokonalost, za velkou cenu, ale to asbolutně nevystihuje jedinečnost a brilantnost tohoto snímku. Je to zkrátka dokonalý film, bez jediné chyby, jsem uchvácena všemi složkami, a hlavně obsazením a hereckými výkony. Co se týče příběhu, moc mě bavilo, jak jsou systematicky ničeny tradiční happyendová očekávání a jak nadšení diváka roste pokoždé, když příběh z takové lákavé odbočky zvolí netradičnější, drsnější a 100% lepší cestčku. Film je zajímavý i jako psychologická studie, velmi genderová: myslím tím, že žádná dívka by se nechovala, jako ten chlapec, což je dobře a moc hezké, že jsme tak rozdílní. Osobně teď už ty "testosteronové výbuchy" víc chápu :-) Damienovi Chazellemu je 30 let, vůbc si neodvažuji předtsvit, do jaké lahůdky dozraje v 80... Dávám 6 hvězdiček z 5 možných!

• 17.2.2015  01:54
    Birdman (2014)

Zajímavé jen pro lidi z divadelního prostředí, potom se v osudech a situacích najdou. Nicméně jinak je to podprůměrný film s celkem zajímavým ozvláštněním, které ovšem není dále propracováno a proto velmi brzo vyzní nudně. Je mi líto, ale Iňaritu dosáhl (skvělého) vrcholu s 21 gramy a dál už jen sestupuje :-/

• 17.2.2015  01:50
    Chlapectví (2014)

Zbytečný humbuk: co na tm, jestli se film točil 12 let, nebo 12 dní? Důležité je, jestli "speciální postup" je ku prospěchu věci. Jsem si jista, že nebýt mediálníhoo tlaku o dlouhodobosti projektu, nikdo by si toho nevšiml. Tedy tu máme jen absolutně průměrné rodinné drama o chlapci, který se snaží pochopit svět cestou do dospělosti...

• 11.2.2015  02:23
    Kód Enigmy (2014)

Musím konstatovat, že film byl mnohem lepší, než sliboval trailer... Nicméně Kiera srazila hodnocení minimálně o čtvrtinu, protože na roli geniální matematičky je moc "hezká" a moc pitomá... Ještě bych vystřihla několik lacině srdceryvných pasáží, čímž by se stopáž zkrátila na hezkých 90 minut, ale film by asi nebyl tak divácky přístupný. Cumberbatch mě mile překvapil, hrál opravdu dobře a úplně jinak, než ho známe z jiných rolí outsiderských intelektuálů. Atmosféra dobrá, výprava taktéž, ale moc emocí a moc "krasavic".

• 7.2.2015  18:35
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Autoři scénáře jsou (alespoň ze začátku) nějak fascinování "Československem"... Kafka, Havel, Praha, asi to psali nějací Čechoameričané.

• 18.1.2015  23:20
    Měsíční svit (TV seriál) (1985)

Nic tak trapného jsem už dlouho neviděla a ani Bruce to nespasí!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6