V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

ESNYR

Po (pocitově) asi půl roční masírce kdy bylo v TV asi 945x za den řečeno že si to nemáme nechat ujít, jsem si premiéru klidně ujít nechal, žel bohu exituje jakási prapodivná motivace všech známých TV opakovat jednotlivé díly i 30x do týdne (3x přes den a 8x v noci, podle počtu TV stanic - a že jich má Prima už asi 20 nebo kolik) takže jsem tomu stejně neutekl protože mám drahou polovičku která neomylně dokáže přepnout televizi vždy na něco takového. Těžko se vyjádřit k seriálu který nenávidíte už předem kvůli té mediální reklamní masáži ale pokusil jsem se vytěsnit z hlavy otravnost a odpadovitost už z ukázek. Jak už tu zaznělo několikrát, ten nápad blbej není, naopak si myslím že se z něj dá vytěžit spousta hezkých a roztomilých situací, ostatně na tom je vystavěn i zmiňovaný Kate a Leopold, popřípadě trojdílná TV tvorba Rudá jako rubín, Modrá jako safír a Zelená jako smaragd, u kterých bylo poznat že si k tomu někdo sedl a přemýšlel o tom jako o dobrodružství a co by se stalo,  kdyby ... Eliška a Damián trpí tím, čím trpí všechny české seriály. Papundeklový studiový vizuál, nudné lokace a herecké "osobnosti" u kterých nevíte jestli to herectví myslí vážně nebo se opravdu neumí na tu kameru ani usmát. Emma Smetana je možná přitažlivá žena, to je na vkusu jednotlivých lidí (mě se líbí) ale herečka z ní nikdy nebude. Robert Urban je pro mě neznámý člověk (párkrát jsem ho někde zahlídl) a přijde mi podobně nehercky dřevěný jako Emma, navíc mi přijde že mezi těma dvěma je chemie asi jako mezi dvouma cihlama a prostě jen dodržují scénář, aneb rozkaz zněl jasně, ti dva se vemou - nebo tak něco (u Amy Adams a Patrika Dempsyho v Kouzelné romanci to vypadalo jako v pohádce kdy stačilo aby ti dva jen stály vedle sebe a člověk měl pomalu slzy v očích). Děj asi nemá moc smysl probírat, ten je někde až na 3 místě, vévodí tomu tragické dialogy a trapné herectví. Čím více těchto věcí vzniká, tím více mě fascinuje že to někdo dokáže sledovat. Tyhle tragické pokusy o zajímavé nápady svým způsobem vítám - beru že se snaží, kolik toho víte třeba o Zoo nebo o životě v obchoďáku, popřípadě o myslivcích nebo hasičích - jenže tohle je opět katastrofa kdy jde poznat tu "lacinost" ať už se týká scénáře, režie, nebo výpravy. Třeba jsem čekal že díky tomu že jsme bývaly doslova světový experti na pohádky, tak se vyloženě vyřádí na kostýmech a co jsem viděl ? Pár hadříků z čert ví jaké skupiny cospleyerů hrající si na hystorické postavy. Nechci tvrdit že je to odpad, tak hluboko to nespadlo ale za co tohle mám chválit ? Po prvním dílu není spravedlivé to hodit do škarpy aby to zarostlo, jenže zkušenost a pravidelný přísun podobných věcí, jasně ukazuje že se to vlastně nemá jak zlepšit. Věnovat tomu pozornost nebudu. Pár dílům neuteču protože drahá milovaná polovička kouká na všechno, takže to nechám bez hodnocení a jen udělím neveřejnou 1 hvězdu za snahu a pokus vytvořit něco nového (bohužel to většinou rychle zapadne do klasické telenovely a sledujeme osudy lidí doslova hodinu po hodině, kdy se řeší 50 věcí okolo a časový nápad se úplně vytratí) Myšlenka zajímavá, provedení hrozné (vidět Kate a Leopolda v seriálové verzi bych bral okamžitě, jenže Emma Smetana a Robert Urban, nejsou Meg Ryan a Hugh Jackman) () (méně) (více)

DonBraso odpad!

Vlastně ani nevím proč jsem si pustil v hlavním vysílacím čase něco co jsem bral jako prank s čím Prima musí zacházet a hlavně to musí točit. Je smutný co Prima rve lidem do palice včele s Lukášem Bucharem, který má na svědomí hromady jejich seriálů. Asi víme, že něco nehraje a nebo hraje a moc dobře do karet. Vydržel jsem 10 minut, protože všechny seriály jsou jak přes kopírák. Herecky je to přímo ostřesný a režijně jsou ty scény snad vycucaný z prstu. Smetana jako tvář je absolutní antitalent, ale do kávy si jí dát můžete. Prosím už to netočte a lidi na to nečumte, ale ono je nejhorší, že ty díly nebo názvy se budou měnit a ano v dalším seriálu bude určitě Buchar s další partou. ()

veronica 01

Sice to působí lacině, ale taková hrůza to zase není. Je to prostě primácká klasika, která vypadá stejně jako svého času Rodinná pouta. Spíš mi přijde, že většina hodnotí tak nízko hlavně kvůli účasti Emmy Smetany... Pro ní já osobně mám zase velkou slabost, stejně jako pro skvělou úvodní skladbu. Na další díly se alespoň kvůli Emmě určitě kouknu. ()

Oto10 odpad!

Úvodní díl Elišky a Damiána, mne vůbec nepřesvědčil o tom, ten seriál sledovat dál. Dialogy v tomto jsou poněkud nudné a postrádají vůbec nějaký smysl. Moc se táhne. Působí to spíše jako nepovedená telenovela. Kostýmy a kulisy jsou celkem laciné a korunku tomu přidávají i herecké výkony, které se snad ani nedají označit za "herecké". Velikánské zklamání. Za mne je to velikánský propadák, kýč a pravděpodobně největší přešlap TV Prima za rok 2023 - 5 %. ()

Ivoman odpad!

No po prvním dílu a po tom co Emmmmmmička prohlásila, že seriál netočila pro diváky, ale pro kamarády, kteří ocení její "herectví", tak nemám už vůbec co dodat. Už se nedá na to říct snad ani nic negativního, když herci netočí seriály a filmy pro diváky. Pardon, urazil jsem všechny herce a herečky, protože mezi ně, Emmmmmmmmička rozhodně nepatří. Je to bývalá moderátorka, dneska troska. ()