Dívka ze skříně (2012)

Když se podíváte na obsah: sebevražda, láska, postižený bratr je to jedno velké klišé, ale tenhle film není klišé, je to nádherný snímek o životě, lásce a smrti v té nejčistší podobě, včetně fantazie, Bezpochyby nejlepší snímek letošního festivalu a fakt nechápu, jak se mohl křišťálový glóbus zakutálet k Plovoucím věžákům, které taky nejsou špatné, ale Dívce nesahají ani po kotníček.

Nadějný rok (2011)

Super komedie, s úžasnou výpravou, záběry a hereckými výkony. Bomba.

V (2009) (seriál)

Úžasný seriál, má skvěle vykreslené posatvy, je napínavý a hlavně nám pěkně ukazuje, jak se dá s lidmi manipulovat a že i pokud znáte pravdu, k ničemu vám to není. No a Žid jako hlava odboje, to je jen třšnička na dortu jedné velké hyperboly. Spoiler: Ne že bych nebyla smutná, ale oceňuji hodnotu realistických konců, zvláště u "zábavného žánru" to chce odvahu od tvůrců!

Lincoln (2012)

Jedna otázka: jak může vůbec někdo napsat, že ho u historického filmu obtěžuje historická přesnost? Takoví diváci by asi měli volit jiný žánr ;-)

Hořící keř (2013) (TV film)

Scénář je zajímavý, oceňuji hlavně to nepřímé pojetí příběhu Jana Palacha. Kamera je velmi krásná, zato hudba nenápaditá a některé zprvu zajímavé prvky se opakují až příliš často, například odrazy. Také bych řekla, že tempo filmu je dost rozvláčné a to jsme prý viděli tu nejdramatičtější část. Ale s čím opravdu spokojená nejsem jsou herecké výkony: Pauhofová ne že by hrála špatně, ale prostě se mi na tuhle roli nehodí, hlavně ta jeji "bezvěkost" (má hrát čtyřicítku, chová se tak, ale asi ji maskéři nechtěli zbytečně postaršovat, takže je to jen divné) Trojan se podle mě moc nesnažil, je to jeho obvyklý televizní výkon a Krobot je prostě Krobot a ne postava, kterou hraje. Trochu lepší televizní film, o něco lepší než tříhvězdičkáč,ale protože je paní režisérka moc milá, zaokrouhluji 3, 2 na 4*. Jo a také samotný název (pokud nebude mít ještě nějaké jiné odůvodnění v dlaších dílech) mě přijde příliš teatrální a s postavou Palacha ani vyzněním filmu nijak zvlášť nesouvisející.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Film je výjimečný svou výpovědí, nikoli kinematografickou technikou, je to vlastně něco jako stylizovaný dokument.

Základní instinkt (1992)

Z erotického hlediska moc pěkný film, ale děj je příliš "překombinovaný" než aby se mu dalo říkat "zajímavě komplikovaný".A taky ty "policajtský floskule" mě moc nebavily...

Ministr (2011)

To, že je film těžko vymezitelný žánrově i jinak, je pravda, ale není to nic, co by mu ubíralo na kvalitě. Chci říci, že dílo je to přinejmenším pozoruhodné a velmi kvalitní.

Guernica (1950)

Umělecky i informačně hodnotný film.

Také sochy umírají (1953)

Ve své době jistě odvážný počin: v té naší také... Bohužel, poselství se mi zdá trochu zamotané nadšením z toho, co vlastně autor chtěl sdělit.