České století (2013) (seriál)

Jako televizní počin rozhodně pět hvězdiček! Je to dobře zvládnuté - jak tehcnicky, tak obsahově a co se týče lidského přístupu k velkým mužům našich dějin, velmi odvážné - ale to je samozřejmě jen dobře! No ale z Gottwalda jsem znechucena: fakt jsme komunistický národ! Vždyť z něho udělali nejprve šviháka, co to má pevně v paži a pak mučedníka. No, co se dá dělat, proti vůli lidu TV fakt jít nemůže... a hlavně nechce.

Černá kniha (2006)

Bomba po všech stránkách, bravo! ;-) A to se považuji za odborníka na tu dobu :-)

Donšajni (2013) odpad!

Tohle nejde komentovat. Smutné na tom je že za tohle mohly být dva filmy mladých, nadaných tvůrců. Myslím, že tohle je bod, kdy by se měli šéfévé naší kinematografie zamyslet a přestávat podporovat "jména", která vyšeptají. Krize české kinematografie je vážně hluboká. Tohle je zkrátka bezcené a ani ozvěny minulosti to nezachrání.

Medvídek (2007) odpad!

Co to jako mělo být? Film nemá ani halvu, ani patu a co je nejhorší i v dobrých hercích udusal jejich talent. Herecké výkony na bodu mrazu, nejpříšernější byla Křesadlová, hrála, jako kdyby uchazeč-ochotník poprvé v životě přeříkával text na jevišti...

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Naprosto nadčasový film, dokonalý i po takových letech! Takhle by se měly dělat Bondovky a ne ten salát, co nám předkládají! Nedostižné krimi se snad nejlepší romantickou scénou vůbec :-)

Tanec s vlky (1990)

Ať koukám, jak koukám, na tom filmu není nic zajímavého, pokud divák zrovna "nežere" indiány. Zjajímavé jsou pohledy na krajinu, tolik vyzdvihovaná hudba je podle mne jen laciná sladkobolná varijace postavená na smyčcích... Laciný a předvídatelný film na typické morální téma.

Závrať (1958)

Kdyby jen toto drama bylo jen o posedlosti vrátit lásku až za hrob do předhrobí... tento film je bohužel hlavně metaforou toho, co muže na ženách zajímá jako jediné. přetvářejí si je podle svého, zevnějšek, chování... a žena jen chudinka stále touží po tom, aby ji muž miloval takovou jaká je. Asi nejstrašnější (a nejpravdivější) film, co jsem kdy viděla. Inu jak je psáno v Tóře: ženy budou po mužch zoufale toužit a oni jim vládnout... A ten náznak "slepičí blbosti" že si vzala ten náhrdelník, není hloupost, ale poslední zoufalý pokus upozornit ho na to, že skutečně miloval právě ji. O jednu hvězdičku méně za to, že na rozdíl od podobně staré filmové klasiky hodně podléhá zubu času.

Kamčatka (2013)

Tuctové téma, ale líbila se mi "lidová" atmosféra a přirozeně podané reálne z Polska (ten opékač párků, pohřeb, vězení). Líbil se mi herecký výkon hlavního hrdiny, sestřička už tak přirozená nebyla. A také na mě zapůsobily barvy filmu: bylo to takové ponuré, ale bez žádného temnění, jen barvy oblečení a interiérů.

Plovoucí věžáky (2013)

Souhlasím s Isherwoodem a ještě bych vytkla to totálně laciné osvětlení názvu filmu... Nicméně, režisér je mladý, sice nafoukaný a arogantní, ale i tím si velká filmnařská esa často prošla, tak možná, za dvace, pětadvacet let z nějho bude velký mistr, nakročeno má dobře.

Dívka ze skříně (2012)

Když se podíváte na obsah: sebevražda, láska, postižený bratr je to jedno velké klišé, ale tenhle film není klišé, je to nádherný snímek o životě, lásce a smrti v té nejčistší podobě, včetně fantazie, Bezpochyby nejlepší snímek letošního festivalu a fakt nechápu, jak se mohl křišťálový glóbus zakutálet k Plovoucím věžákům, které taky nejsou špatné, ale Dívce nesahají ani po kotníček.