lisak81

svatební fotograf

homepage
Facebook: jan.liska.fotograf

• 29.11.2016  20:15

Poslední díl druhé série dost zamíchal kartami a do poslední mě držel v napětí, jak to všechno dopadne. Skvělé zakončení této série.

• 16.3.2019  15:05

Zatímco z první série jsem byl nadšený, byla pro mě druhá série velkým zklamáním. V první sérii byl vylíčený zajímavý svět Gileádu, bylo tam hodně děje, který měl navíc velmi slušnou dynamiku. Druhá série si bohužel ulítává na flashbacích, close-upech a jiném zbytečném natahování děje a navíc je zde celá řada nelogičností (vztah Offred a Sereny, která je na ni chvíli hodná, chvíli zlá bez nějakého většího smyslu; a pak především divný konec). Hodně mě v této sérii štvala snaha podat co nejohavnější obraz patriarchálního systému (což sice ke Gileádu sedí, ale velmi často mi to připadalo samoúčelné) a prodat co nejvíce z feminismu. Další věcí bylo černobílé vylíčení homosexuálně orientovaných lidí, kteří v tomto seriálu hrají pouze pozitivní role, což částečně platí i o ženách (u mužů najdeme jen několik čestných výjimek).

• 23.11.2016  19:27

U tohoto filmu jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami, protože se mi líbil. Bohužel mi děj v druhé polovině přišel zbytečně překombinovaný a také nemám rád ty typicky hororové scény. Navíc tady mi přišly občas dost laciné a - co je snad ještě horší - předvídatelné, což mi celý dojem z filmu výrazně zkazilo. Ale díky dobrému výkonu J. Lawrence i dalších herců a tomu, že film měl spád a ve výsledku i logický děj, dávám 3*

• 16.3.2019  14:52

Doufal jsem, že poslední díl série bude motivovat ke shlédnutí další série. Některé momenty - např. vzdor Sereny - vypadaly docela slibně a doufal jsem v jejich další rozpracování, ale bohužel opět vše totálně natahované a místy nelogické. Upřímně řečeno už mě v tomhle seriálu flashbacky velmi solidně iritují. Možná bych zvažoval lepší hodnocení za snahu postavit seriál zase na nohy a přinést trochu svěžího děje, ale ten hloupý závěr to totálně zabil. Bohužel.

• 25.1.2017  19:52

Pro mě osobně nejhorší díl celého seriálu. Negana je asi potřeba pořádně psychologicky dokreslit kvůli dalším dílům, ale to, jak se před ním Rick skoro plazí, autorům prostě nevěřím. Navíc strašně natahované, že u některých částí jsem se vysloveně nudil.