Raid (2018)

Raid, ako každé iné Bollywoodské filmy, zahŕňa v sebe okrem akcie, krátkych romantických vstupov, veľa farieb, hudby atď, nepredvídateľnosť deja, nakoľko sa autori opierali aj o skutočné udalosti. Samozrejme, že určité pasáže boli podľa mňa nekonečne dlhé, keď puškou ..... . Avšak obsah filmu má väčšiu váhu, pretože pokiaľ úradník za štátny plat sa púšťa do boja s vplyvnými a bohatými osobami tejto spoločnosti, je ohrozovaná existencia tejto osoby i jemu blízkych ľudí. Tento film je aspoň malou satisfakciu za korupcie, ktorá je vidieť aj v iných krajinách, ako India.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Po prvom kontakte s filmom som prerušil pozeranie na scéne "from ass to mouth". Nechcel som však zatratiť celý film a povedal som si, že si ho nechám na horšie časy (vo filmovej núdzi). Po zhliadnutí celej snímky a zistení, že sa nejedná len o "neochvejný názor" na sex, som si film priebežne púšťal viackrát a analyzoval scénky. Vyššie popisovaná scéna sa mi zapáčila, nie však kvôli obsahu, ale preto, že bola použitá, podľa môjho názoru tabuizovaná téma. Okrem iných dialógov a scén som prišiel k záveru, že film je o každodennom živote a priateľstve s romantickým záverom.