• Telenovela

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Komu se líbila jednička a má rád hodně akce, bude asi mít dvojku ještě raději. Kdo jde ale na dvojku s tím, že si myslí, že to bude o něco víc Holmesovský film, tak ať raději zůstane doma. Teda abych to shrnul, herci byli velmi dobří, ostatně to už člověk asi pozná podle obsazení rolí, vtip se autorům podařilo podat též velmi dobře, možná by mohli zvážit udělat třetí díl jako komedii. Ale zápletka byla vcelku laciná, rozhovory, které se vedli mimo akční scény tam ani být nemusely a kdyby je někdo vyhodil oknem divák by si toho možná ani nevšiml. Neívm jak vy, ale já rád od filmu když v člověku dokáže vyvolat nějaké emoce a kromě humoru a nudy jsem se tu ničeho jiného nedočkal. Plus jak zmiňuje POMO, scény, kde jsou reálně mrtvý a zase ožijí jsou možná až moc nadhonocené.

Mentalista (2008) (seriál)

Naprostý souhlas se sharkym. Patrick Jane je takový moderní Columbo hozený do hezčího obleku a sofistikovanějšího stylu, který mluví o něco víc. Je pravda, jak někteří zmiňují, že tento seriál nemá vždy extra překvapivé zápletky, neděje se vam vždy něco speciálního, ale já se nebojím mu dát klidně 5 hvězdiček. Podle mě totiž to, co chybí někdy v zápletce skvěle dohání kombinace postav seriálu. Pokud tedy hledáte ony zápletky a chcete pořád přemýšlet, co přijde a jste rádi, že to nevíte a nemůžete na to přijít, pak tohle asi není pro vás, ale pokud se rádi díváte do historie a duše jednotlivých postav pak určitě stojí za shlédnutí. Ale i ty zápletky jsou často zajímavé, možná jen lehce průhledné. Ale to měl Columbo též. :)