Divoká tráva (2009)

V momentě, kdy místo požitku z filmu pořád vnímám jen "umělecký záměr", je něco špatně.

The Interior (2015)

Prosím vás komedie ani krimi to není, je to lehčí horor. Trochu vtipu najdete na začátku, ale po zbytek filmu humor nečekejte. Nejbližší označení asi psychologické drama. Požitek se odvíjí podle toho, jak moc od filmu očekáváte nějaké odpovědi.

Oslněni sluncem (2015)

Doporučuji nic si předem nečíst, moc se v tom nevrtat a pak si budete moci užít výlet do Itálie se skvělým hereckým obsazením.

Lovu zdar! (2014) (studentský film)

U dokumentů tohoto typu je silná tendence dosazovat, jaký by měl a neměl být. Jaktože to není kritičtější? Jaktože to jasně neříká, že lov je fuj?! Ale požadujeme snad po každém dokumentu, aby nám zcela jasně vymezil, co je správné? Představa, že dokument musí vždy za každou cenu hodnotit, je podle mě scestná.

Vedlejší účinky (2013)

Tohle je velmi špatný film, a to z mnoha důvodů. Je plný klišé, démonizuje psychiatrii i medikaci a motivace a chování postav, stejně jako jejich charakterizace, jsou jen těžko uvěřitelné. Čekala jsem mrazivou kritiku farmaceutického průmyslu, dostala jsem klišéovitou nafouklou bublinu, která jen stereotypizuje.

Grandhotel Budapešť (2014)

Má to všechno, je to vizuálně perfektní i s perfektním obsazením, ale ve výsledku nejsou pro mě postavy víc, než figurky.

Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)

Ani nevím, co k tomu říct...bardzo fajne. A ve vedlejší roli skvělý Franciszek Pieczka!

Poslední dny Emmy Blankové (2009)

Velmi černý film, od začátku až do konce. Originální a odvážný, ale mně chyběl ten černý humor, protože tohle už humor není, tohle je natvrdo.

Violeta odešla do nebe (2011)

Pokud nemá někdo k filmu vztah a trpí, má li ho dodívat, nemá ho ani hodnotit. Nenechte se odradit, pokud je vám tohle téma blízké, neváhejte. Příběh silný, dojímavý, s mnoha časovými prostřihy, chilskými reáliemi, folkovou a folklorní hudbou se silnou a skromnou hlavní hrdinkou.

Zamilovaní nepřátelé (2013)

Blbě jsem se podívala a nevšimla si složky dokumentární, takže mě první vstup rozhovoru dost šokoval a přemýšlela jsem, jestli náhodou někdo omylem nepustil komentovanou stopu. Ze začátku mě dokumentární vložky spíš rušily, ale jak se příběh rozvíjel, ubývalo jich nebo byly citlivější a zajímavější. Příběh je to úžasný a zásadní a herci z mála udělají hodně, ale celkově mi kombinace hraného a dokumentárního nesedla, a tak hodnotím za míň, i když tenhle film bude patřit k mým oblíbeným.