Katakomby (2007)

Nie sice najlepsi, ale predsa celkom dobry horror. Ocenujem najma siroke tmave zabery s pobehujucim blikajucim svetielkom, ktore dokonale zdoraznuju opustenost a bezradnost hlavnej hrdinky uprostred podzemnych katakomb. na druhej strane druha polovica filmu a najma pointa trosku sklamala. cakal som nieco viac nez (pozor spoiler) kanadsky zartik, ci blazna v maske v minulosti naistalovaneho do katakomb satanskou sektou. naozaj to chcelo trosku tajomna a ducharskej atmosfery a bol by to super horror. zvlast ked sa v dialogoch stale zdoraznuju tie miliony prestahovanych mrtvych pod parizom a z toho vyplyvajuci rovnaky pocet duchov. no co uz film bol trosku o niecom inom a hypoteticky duchovia boli iba kulisa, navodzujuca atmosferu. co sa hercov tyka, PINK naozaj jej postava neuveritelne sadla, preto aj ona velmi dobre zapadla do prostredia filmu a ani nemal moc problem s hereckym vykonom. na zaver poznamka k ostatnym komentarom. ked mnohe citam, srsia takym negativizmom, ze sa nemozem ubranit pocitu, ze mnohim pomaha vydrzat ten ci onenfilm dopozerat do konca iba nenavist, ako ho potom na csfd znesu pod ciernu zem.

Zkrocená hora (2005)

Skrotená hora by mohla byť podľa názvu drámou z horolezeckého prostredia. Ale okolo propagácie tohoto filmu bolo dosť veľké haló na to, aby sa sotva niekto mohol takto pomýliť. Napriek tomu film o zdolávaní je. Nie však vysokého kopca, ale predsudkov a následkov priznania sa k inej orientácií. A to je často ešte väčší boj, ako zdolať ten najvyšší vrch. Ang Lee pichol do osieho hniezda a spojil veci, ktoré si len málokto trúfne dať do súvisu: drsný kovboji a homosexuáli. A o tom, že sa mu podarilo mnohých z nás vyprovokovať a nabúrať oné predsudky svedčia aj mnohé vaše komentáre. Ad Piggsy : Keď sa ti to nepáčilo, prečo si na to pozeral celých tých 130 min a radšej si nestlačil čarovné tlačidlo "STOP" a nepustil si čosi o tých horolezcoch.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Atlantis je vcelku vydarený mladši brat SG1. Aj keď ide v podstate o to isté len s inými postavami a nepriateľom, veľmi som som užil aj tento seriál. Len ns ten český dabing si neviem zvyknúť, príde mi odfláknutý, radšej mám ang originál s titulkami. Už kvoli českým hláškam doktora Zelenku, ktoré sa po aplikácii dabingu strácajú.

Ztraceni (2004) (seriál)

Zo začiatku sa Lost javil ako skutočne brilantný seriál. Zo začiatku som tento seriál hltal a nevedel sa dočkať nasledujúceho pokračovania. To trvalo tak po koniec 2-hej série. Potom som začal mať neodbytný pocit, že ma niekto ťahá za nos a za každú cenu chce namotať na pozeranie a č o najviac predĺžiť úspešný seriál. Už som bol unavený z toho, že vždy sa tam objaví nejaká nová záhada, ktorá sa nakoniec ukáže ako úplná blbosť, ktorá nemá nič spoločné s hlavnou dejovou líniou, alebo odpoveď sa jednoducho nedostaví. Niet div, že používaním týchto "zbraní", veľa divákov zostávala s otvorenou pusou do ďalšej epizódy. Záhad nezáhad, pribúdajúcich postáv (napriek tomu že z ostrova nie je šance na únik, vždy sa najde možnosť ako tam scenáristicky dodať aj celý dav postáv) a ďlších absurdných vecí už bolo na môj vkus trochu moc. Jednoducho seriál si už pýtal nejaké seriózne vyvrcholenie alebo posun v deji a nie samoúčelné objavovanie ďalších a ďalších tajných úkrytov a vojenských agentov (wtf) a pod. Všetkými desiatimi sa prikláňam k hodnoteniu Rentona a Paldiniho, ktorý celú vec vystihli úplne geniálne konštatovaním, že: seriál nebyl schopen ukázat svoji skutečnou barvu a není ani jisté, zda ji někdy ukáže.. buď to bude naprosto geniální závěr nebo úpadek do nejklišoidnějších sraček" a zatím si myslím, že vše směřuje spíše k tomu druhému pólu, protože klišé už je tam už tolik, jako vody kolem ostrova. Fate or discredit? Preto dávam iba 3*. Dodatok po vzhliadnutí finále: A mal som pravdu. Celým tým panoptikom záhad, nezodpovedaných otázok, zvratov a ďalších scenáristických fínt na pritiahnutie pozornosti divákov si autori pomaly postupne "vystrieľali" muníciu a do finále seriálu jednoducho nezostalo nič (prevratné) pre jeho seriózne a najmä aspoň trochu racionálne ukončenie. Ak bol seriál v niečom geniálny, tak jedine v kombinácií všetkých tých scenáristických kotrmelcov, používaných pre namotanie diváka. To bolo zjavne jediným cieľom tvorcov počas celého seriálu. Na nejaký (aspoň základný) koncept, odkiaľ a kam sa to má uberať a najmä ako to má skončíť úplne zabudli.