Predátoři (2010)

Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Když se dělá v podstatě fanouškovské pokračování kultovní klasiky, tak je vždy buď problém, že se režisér příliš odkloní od vzoru a pak "už to není ono" nebo naopak příliš kopíruje a vykrádá. Predátoři poměrně šikovně balancují na vratké lávce mezi těmito propastmi, i když se naklání spiše k druhému zmiňovanému extrému. Fanoušek samozřejmě v každé scéně vidí silnou inspiraci především (nejlepším) prvním dílem, ale zároveň je zde dost nápadů, aby nebyl děj zcela předvídatelný. Film má skvělý spád a dobře se na něj kouká. Jen mi pořád nedochází, proč obsadili zrovna Brodyho... přestože je hraje celkem přesvědčivě, je oblečený do pancíře a chraptí, tak v něm pořád vidím pianistu a ne drsňáka s kvérem. Z pokračování Predátora 1 jde podle mě o nejpovedenější kousek.

Mamma Mia! (2008)

Vážně nechápu, co na tomto filmu všechny ty kadeřnice vidí. Čekal jsem romantický muzikál, ze kterého se stane časem klasika, ale dostala se mi jen snůška videoklipů vybraných písniček od ABBY, které jsou velmi neobratně a násilím našroubované do trapného příběhu. Tvář Pierce Brosnana pokoušejícího se zpívat mě bude pronásledovat ještě hodně dlouho. Jedna hvězdička za ucházející výpravu a kameru a jedna hvězdička za Amandu Seyfried, která byla do role dobře zvolená a jako jediné jsem jí věřil, že je z Řecka.

FernGully: Poslední deštný prales (1992)

V Čechách prakticky nezámý 2D animák s ekologickým tématem, který v sobě skrývá mnohem více emocí než většina současných filmů pro děti. Nohy tomu podráží snad jen dnes už zastarale vyhlížející zpracování a slabší písně, které jsou velmi krátké a střídají se dost nepravidelně že občas až ruší. Pořád však jde o kouzelný příběh, které dokáže zmenit náladu.