Ve jménu vlasti - Série 7 (2018) (série) odpad!

Sedmá řada je bizarní propagandistická sračka, která si v ničem nezadá se sovětskými agitkami stalinské éry. Děsivé na tom je, že se píše rok 2019. Naštěstí scénář je tak dementní, že mu snad nemůže věřit ani lobotomovaný Američan.

Bílý bílý den (2019)

See all without looking Do all without doing * George Harrison Inner Light (pozor spoilery) Boží Majestát a řád přírody v kontrastu s lidskou porušeností, hříšností a nepřirozeností. Biblický příběh o prvotním hříchu. Úvodní (pro někoho možná nudné) statické záběry nádherné proměňující se krajiny začne rušit lidské jednání. Pokud by film zůstal u těchto prvotních záběrů, vyzněl by pozitivně. Jenže pokračuje dál. Temné tunely, morbidní historky vyprávěné dítěti, šílená tv show, záchvaty zuřivosti. Lidé, pokud nejednají, jsou snesitelní. Nehybný začátek je v kontrastu s urputnou touhou po pomstě a vulgárním koncem podtrženým a znásobeným odpudivým lynchovským anglosaským cajdákem. Ani znamení shůry (padající balvan) člověka nezastaví. Porušený vede nevinné dítě do tmy. Vyvede ho na světlo? A když konečně přichází bílý den a živý může mluvit s mrtvou, přináší to vysvobození a úlevu? Ta, pro kterou všichni truchlí a málem se pobijí, je vulgární, nehezká ženská, Eva, která zničila ráj. Za první část filmu pět hvězdiček, za druhou jednu, celkem 3.

Slunovrat (2019)

Velmi dobře natočená parodie na Zlatou ratolest a Ústav antropologie Masarykovy univerzity Brno, na novopaganství, alternativce...Něco mezi hororem a parodií. Díky Bohu, že už jsem stará bába (dědek) nebo co a nejsem Američan(ka). Takových Maďarů a točeno ve Švédsku. Škoda, že to netočili u nás, aspoň by k nám nejezdili... Neberte ty moravský lidovky tak doslova, kucí americký.

Čára (2017)

Vizuálně zajímavé obrázky z východního Slovenska, ale nedají se ohodnotit, protože jsme nedostali návod k použití a knihu vysvětlivek.Všichni, co ten film dělali, zřejmě věděli o co jde, ale nějak to zapomněli do filmu vložit...

Dusno (2018)

Dusno, horko, prach, hluk, beznaděj a strach nejen chudých, rakovina chamtivosti a bezcitnosti kapitalismu se rozlézá, zachvacuje a ničí vše. Sugestivní a skvěle natočený příběh o marném(?) boji s mocnými, příběh se zvláštním koncem, jenž je poukazem k tajemství, k nepoznatelnosti či Božímu úradku, nabízející osvobození od pocitu, že rozum vše vyřeší, že racionalita správně použitými prostředky zajistí dobrý konec. Děsivý konec filmu je výzvou, že my máme ještě šanci.

Podmořská rodina (2018) odpad!

První až pátou hodinu promítání se seznamujeme s postavami, poté film končí.

Náklad (2018)

Co vlastně tento film chtěl říci? Že byla celá ta válka nesmyslná? Že kosovští Albánci jsou oběti a Srbové zlosyni? Cožpak se zlé věci neděly na obou stranách? Základní zápletka je nosná, ale nepravděpodobná. Proč by vozili mrtvoly z Kosova do Bělehradu, když je mohli zahrabat kdekoliv jinde a s menším rizikem? Nebo je podložená skutečností? Film měl šanci nestranně ukázat chaos té doby, bezradnost a úzkosti obyčejných lidí, ale je evidentně určen pro západního diváka (návodný obrázek Miloševiče na stěně), něco na způsob muzea komunismu pro turisty u nás...Chtělo by vědět, co na film říkají Srbové.

Osudový dotek (2004)

Nápad skvělý, provedení totálně domršené americkými filmovými klišé,stereotypy a béčkovým herectvím.

Černé ovce (2010) (seriál)

Souhlasím s komentářem Mr. Bulánka. Český dabing je naprosto otřesný, nejen zmiňovaný dabing Němců. Lituji, že neumím líp rusky.

96 hodin: Odplata (2012)

Proč v Americe nemají revoluce? Protože tam nemají americké velvyslanectví. Hoďte si korunou: béčko nebo ironická kritika amerického pohledu na Evropu a ostatní svět - pokud chcete zachránit americkou rodinu, můžete cokoliv, třeba ve středu velkoměsta házet granáty.