Dycky Sunderland (2018) (seriál)

Netradičné a práve preto necakane geniálne. Tieto akože športové dokumenty sú väčšinou o bezproblemovej ceste za titulmi, kde všetko klape, šľape, hraje ako má. Akurát chudák divák sa môže uzívat k smrti. Na to však kašľať, hlavne, že Barcelona víťazí. Tu je to presne opačne a človek zrazu sleduje, že ako to nejde, aj keď by malo, veď aj dokument kvôli tomu robia. Ak nejaký film o futbale, tak tento. A pozor - o futbal tam v podstate vôbec nejde.

Francouzská revoluce (2020) (seriál)

Možno ak by sa to netahalo, ako sopeľ po rukáve a nesnažilo sa byť tajomné tam, kde je všetko jasné, tak by to malo plných 5. Lenže to by museli celú sériu stlačiť do úvodnej trojky a zvyšok rozplietať nejaké záživnejšie linky. A viac kilovať aristokratov. Inak nápad zasadiť vampzombikov do francúzskej revolúcie je za 100bodov.

1917 (2019)

Úplne, že strhujúci a dych berúci priebeh, ktorý je v neustálom pohybe. Aký kontrast, doteraz som mal WWI za zákopovú mizeriu spojenú s čakaním na ďalší (a možno posledný) útok. A ešte v čomsi je to výnimočné. Je to vojnový film s množstvom mŕtvol a predsa s minimom zabití v reálnom čase. Jednoducho perfektné po všetkých stránkach. Wau!

Sviňa (2020)

Vynikajúci film, ktorý radím do kategórie Únos a ďalšie na spôsob - pozri v akých sračkách si tu spoločne hovieme - to zobral veľmi z rýchlika, čo umožnilo vytvoriť svižné tempo, hutný dej a beznudnú stopáž. Na druhej strane sa poplietli jablká s hruškami a človek by si myslel, že... Vlastne teraz nie je celkom jasné, čo si má myslieť, okrem toho, že sme na Slovensku mali dlhé roky vládu absolútnych gaunerov s napojením na mafiu. To však vieme aj bez filmu.

Barbaři (2020) (seriál)

Ťažko sa robí veľkofilm, keď máš v komparze 7,5 človeka a tri slamené domy, ale... Inak to bolo celkom stráviteľné a zaujímavé pozeranie s občas zbytočnými odbočkami, ale, nie, nefrflem... Filmov a seriálov s Geschichte tematikou je ako šafránu, preto si ich treba hýčkať a nie haniť.

Králíček Jojo (2019)

Čo si budeme hovoriť, téma WWII nie je jednoduchý námet pre komédiu a preto najčastejšie vznikajú buď to primitívne odpady alebo kvalitné dramédie s tým správnym vtipom a priestorom na zamyslenie. Jojo bol, našťastie, ten druhý prípad a vydaril sa bravúrne. Už dlho som sa tak dobre nepobavil a zároveň znova nezamyslel, že o čom to kurva celé vlastne bolo... Tlieskam a prosím si ešte ďalšie podobné filmy. Bomba!

Záhadná bouře (2018)

Ale, hej, môže byť... Táto naháňačka naprieč časom ma skôr bavila, i keď by sa určite dalo rýpať a ponachádzať nejaké tie chyby, no... Nechce sa mi, radšej sa idem pozrieť z okna na prichádzajúcu búrku... A vy si to užite, oddýchnite a nevenujte pozornosť prešľapom... Potom to bude hodné lepších troch hviezdičiek.

Anna (2019)

Neznáma Anča síce vyzerá skôr ako herečka z filmov na pornhube a v niektorých scénach to hraje, akoby mala veľmi konkrétne skúsenosti práve z tohto webu - if you know what i mean - ale Besson z toho nakoniec vytrieskal oveľa viac, než len "hot blonde with two agents". A to bezpochyby hlavne vďaka skvelej Jelene a parádne rytmickému deju plnému skvelých bojoviek v štýle všetci na jednu a hádaj, kto vyhrá.

Rambo: Poslední krev (2019)

Rambo je jednoducho klasika, ktorá nikdy neomrzí. Tie stallonovske mimické svaly účinkujú aj po 30 rokoch. Horšie to už je so samotným Rockym. Len ťažko sa dá uveriť, že ten milý deduško tak nekompromisne odfajčí kadejaké maskulínne individum a ani sa pritom nezadýcha...

V pasti (2018)

Pustiť si tieto Tiché miesta naslepo bol jeden z posledných skvelých nápadov, ktorý hodnotím v závere ako naozaj vydarený krok. Navyše sledovať to v čase covidémie človeku napadá, že by sa to malo povinne púšťať na školách a všetkých verejných miestach s neustále bežiacimi titulkami na spodku obrazovky: "Nasaďte si tie pojebané rúška na papule, prosím, a buďte radi, že ich nemusíte nosiť na očiach."