• Krátkometrážní

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Som veľkým (možno až priveľmi veľkým) fanúšikom Batmana. A tento film ma bohužiaľ nepotešil. Bol to ťažkopádny, neoslňujúci Batman ale zato priemerný až viac než dostačujúci Superman. Táto superheroes kombinácia prepletená ozlomkrky pozliepaným, nemastným a neslaným, nejasným a chaotickým príbehom jednoducho nevyšla. Tak na Supermana samotného by to možno stačilo, ale hĺbka, ktorú som očakával že dodá prítomnosť Batmana sa proste nedostavila. Jednoducho som z toho celého komplexu nevedel za žiadnu cenu vyjsť a to som sa veľmi premáhal. Aby som ale iba nekritizoval, po vizuálnej stránke, čo sa týka efektov, spracovania, fight scenes, atmosféry a pár skvelých scén je na tom toto dielo dobre. Možno viac Batmana, menej Supermana a o štipku viac charakteru a inteligencie by tomuto filmu neuškodilo. Na druhú stranu, kedy inokedy sa ale dočkáme stretnutia týchto dvoch ak nie teraz, a preto filmu celkovo nedávam košom. Udelil by som 3,5* ak by to bolo možné. (Snyder, čakáme na Justice League, dúfame že nesklame)

Hanebný pancharti (2009)

Krv, humor, napínavosť, zvraty, pútavosť a akcia...to je iba taký rýchly sumár prívlastkov ktoré sa mi s týmto filmom budú spájať keď na neho budem spomínať. Majstrovsky zvládnutá atmosféra nemcami okupovaného Francúzska, originálny nápad a celkové poňatie príbehu sú zas a znova štandarty, ktorými nás Tarantino rozmaznáva a navodzuje pocit, že tvorba filmov ako takých je hračka. Pravda je ale úplne inde, je za tým kopa úsilia, úsilia ktoré sa aj po tento krát Quentinovi, celému štábu no aj hercom vyplatilo. Ďakujeme za skvostný a pútavý zážitok, Basterds!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovosť a originálnosť naberá nový rozmer pri pojme Pulp Fiction. No bohužiaľ nie som schopný utvoriť celistvý názor hneď, nakoľko je toho treba veľa vstrebať. Každopádne dokonalý snímok, kopa humoru, originálnosti, redefinovaného žánru gangsteru. Nedá sa dať nič iné než 5★.

Nespoutaný Django (2012)

Who was that nigga? Tak to bol veľkolepý Django. Nespútaný tu bol hlavne Quentin Tarantino, ktorému som celých 2,5hod. žral všetko, čo do filmu dal. Od skvostne vybranej hudby (najmä I've got a name), cez strhujúcu atmosféru otrokárskej a zároveň western tématiky až po úplnú pútavosť deja. Chvíľu mi bolo otrokov ľúto, neskôr sa ale objavil Di Caprio v koži otrokára a začal som nimi pohŕdať, od rasistického uhla pohľadu ma vždy ale zachraňoval charizmatický Dr.Schultz. Nechýbali ani "béčkovo" podané akčné scény, ktoré striekali krvou až ku vám za obrazovku a to presne na Tarantinovkách milujem. Všeobecne to ale považujem za nadpriemerný mix emotívnosti, zábavy a akčnosti v jednom. Ani minútu som sa nenudil, preto za mňa putuje ku Djangovi plných ★★★★★.