• Thriller

Elektrické křeslo (2006) odpad!

Nech teda nič nevynechám: 1) Obsadenie - príšerné. až na m.madsena je to úplne hrozné, hoci aj ten je tam úplne čajový. Charaktery postav sú tak klišéovité až to bolí - typický okuliarnatý lúzer, veľmi slušné dievčatko, drsná bezďáčka a nesympatický dement. nebudem klamať, len dúfate, že všetci budú zapichnutí v rýchlom slede. Herecké výkony nulové, aj ja by som to zahral presvedčivejšie (a to si nefandím) 2) Scenár a dej - niečo neuveriteľné. To sa nebudete stačiť diviť. Také niečo som ešte nevidel. Zas raz americká temná armáda stvorila za pomoci mutovania genetického kódu (ako inak) monštrum, ktoré zabíja (ako inak). Vymkne sa im spod kontroly (ako inak), ale oni, aj keď ho nevyužívajú už na žiadne pokusy, držia ho niekde vo svojich skladoch. Celé tajné laboratórium na pokusy s ľuďmi sa skladá asi z 250 miestností, ktoré sú zásadne prázdne a tmavé. Celé je to strážené asi tak 3 vojakmi, ktorí aj tak nemajú dlhú životnosť (našťastie). Personál sa skladá z hlavného frajera (Madsen), ktorý síce vraví, že keby sa tento výskum dostal na verejnosť, je zle, lebo konajú na vlastnú päsť, o 20 minút nato svoj výrok zneguje tvrdením, že je len vojak, a že vykoná, čo je mu prikázané (ako inak). Ešte hádam doktor Mengele, a surová mrcha doktorka (ako inak). Dalo by sa o tejto sračke písať ešte veeeľmi dlho, tak len zhrniem: monštrum vojak ujde, pobehuje výlučne po miestnostiach, kde nik nie je, prípadne sa sem-tam zjaví na tmavej chodbe. Lúzri pobehujú tiež - chcú utiecť, no akosi sa im nedarí (ako inak). Romantická scéna ku koncu ma dojala k slzám (plakal som nad sebou, prečo som taký blb, že to pozerám, keď som to do polky 3x vypol. ale stavil som sa že to dobojujem). 3) Násilie a efekty - LOL. nemám rád tú skratku, ale vystihuje moju reakciu. udrbával som sa a zároveň nadával. Za celý film nie je vidno NIČ. Rozpočet o hodnote 14 kanadských dolárov stačil ledva na šišky pre režiséra (ktorého výsledky IQ testov a diplom z kinematografickych vied by som milerád zhliadnuť). Záverečná scéna s "výbuchom" nemala chyby. To proste ak človek neuvidí, tak neuverí, že niečo také je v r.2006 možné natočiť. Viem, že toto hov*o si nezasluhuje taký dlhý komentár, ale keďže som tento film zaradil medzi 10 najhorších sračiek, aké som kedy videl, mal som chuť sa vyjadriť. Neodsudzujem prácu ľudí, ktorí majú malý rozpočet a snažia sa, to je fajn. Toto je ale úplná absencia talentu, nápadu, logiky, úplné mrhanie času a vysmievanie sa z intelektu diváka. Vyvarujte sa tomuto počinu na kilometre, neurobte chybu ako ja (som si to schválne pozrel, prečo to má tak nízke hodnotenie). My bad.

Rivalové (1996)

Tento kúsok od Sandlera som mal možnosť vidieť prvýkrat pred 5 rokmi, kedy som sa na ňom celkom bavil. Je zaujimavé, ako sa chuť cloveka meni, ale zas veľmi by som tejto komedii neubližil ani teraz. Je to Sandlerovka, a teda nečakajte žiadne úžasne zápletky ani nič podobné. Záver je predvídateľný ako sa patrí, humor je priemerný, no sem-tam pobaví ("ty si dáváš sračky jako moučník?"). Jediné, čo som si ešte pamätal z čias, keď som mal 17, bolo to dvojmetrové hebedo Richard Kiel ako pan Larson, s úžasnou scénkou ("a ty počítej s tim, že na tebe počkám na parkovišti"). No, darmo, mám teraz 22, a stále sa na tom rehocem, aj vďaka parádnemu dabingu. Bude to zrejme nostalgia. Čo sa dá robiť, na večer strávený nerozmýšľaním nad dejom a primitívnou srandou je to obstojný film, inak sa to v žánri komédie svojim dnešným premakaným (síce tiež by sa dalo polemizovať, keď uvážime, že za úspešné paródiu/komédiu sa už pokladá Scary Movie) kolegom nevyrovná ani zďaleka.