• Thriller

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Este som to nevidel, preto nebudem hodnotit. Just si to pozriem, pretoze som chcel byt objektivny a zacal som citat knihu. Co ss mi este ani pri jednej nestalo (a to som uz precital stovky knih) - po 40 stranach som ju zahodil. Bohvie, ako sa podari na platno preniest take prijebane pseudodialogy hodne tinedzerskeho mozgu. Ak toto Meyerova vytvori, znamena to jedno: bud je taka neschopna spisovatelka, alebo je to zamer, aby si deticky a zufalo po emo napdrirodzenej romantike prahnuce adolescentky a sem-tam aj baby nad 19( ale tie uz lutujem) mohli kupat nevyzretu dusu a srdce v takychto srackach. A este jedna vec: k hodnoteniam by sa tu mali zacat uvadzat aj povinne udaje ako datum narodenia. Pri tomto filme (knihe) urcite. Zistili by sa zaujimave cisla. Napr uzivatel s nickom CrypzzXD dal 5 hviezdiciek. Ma 12 rokov. Ak je toto to, najlepsie, co si videl, tak...uff...

Pátek třináctého (2009)

Hotovo. Skusme po poradi: Vy, co mate velmi kriticke kecy co sa tyka tohto podla vas remaku - ohladne toho, ze Jason beha, ma skrysu, nastavuje pasce, atd, pripadne ze ake stupidne to je a ze to nie je hodne zhliadnutia - Paneboze, o co vam ide? Za prvé, nie je to remake. Ak ste nevideli original, nepiste bludy. Jason stihol nabrat hokejovu masku (ktora mu prischla az v tretom dieli), macetou si razi cestu pomedzi blbych mladych ludi ako v kazdom dieli. (neviem ci su to regulerni tínejdžeri, lebo vzdy ich hraju herci nad 22). Keby to bola prerobavka (remake), vedlajsia linia, ktora sa stane hlavnou (hladanie sestry) by tu vobec neexistovala. Za druhe - co ste cakali od Piatka trinasteho? Nie je to Nolanov Batman, nepotrebuje zlozite zapletky, nahusteny dej bez logickych chyb a premakane dialogy. Ked si banda deciek vyrazi na chatu, bavia sa vylucne o Machiavelliho filozofii riadeni statu, ja viem. Ved ako inak. Najma ceska a slovenska mladez sa sprava viac rozumne (Rychly prachy). A ze postavy konaju hlupo? Co ine sa od typu tohto hororu caka? Reziser to mohol zobrat trosku viac vazne (a pripadne nas prekvapit), ale neurobil to - ostal verny nelogickosti vsetkych pokracovani F the13th. Cakali ste duchaplny horor? Naco ste pozerali film o maskovanom psychopatovi, ktory vrazdi desiatky rokov v horach a nik mu na to nikdy nepride? A ti, co sa tu rozplyvaju nad tym, ako Jasonovi uskodila inovacia (beha rychlo, badat na nom znamky aspon akej-takej IQ, plus ine veci) by sa mali rozpamatat na stare casti (hlavne ludia ako fcreading - clovece, atmosfericky klenot? boha, nemyslis vazne toto). Atmosfera - nulova, vsetko ocakavatelne, z Jasona siel v 80. rokoch strach asi ako z nedelneho obeda. Navyse, aj s ohladom na cas, kedy bola jednotka natocena, je jasne, ze je to az prilis jednoduchy horor pre pobavenie primitivneho americkeho publika, z ktoreho sa stal kult. Takze svoj original tento film urcite neposkodil, skor mu pomohol. Nebojim sa povedat, a to som uz videl vselico, ze tento film je priemerny horor - ako vsetky Piatky trinasteho s vynimkou Jasona X (to bola uz nehorazna sracka), ale s celkom dobrou atmosferou. Hudba je slusna, ba az drasajuca, (na rozdiel od syntakovych podmazov 80. rokov, hoci legendarna Cooperova Man Behind the Mask je skvela), vsetko funguje nad prekvapenie dobre. Tempo, dokonca aj vrazdy, aj ked si na nich nezakladam. Kto vravel, ze vrazdy su nezapamatatelne a neoriginalne..? Co ste za uchylov, ked uz vam tyc v oku alebo maceta do cela nepride dostatocna? Co potrebujete, rozparanie motorovkou? Vsetko je ocakavatelne, ale nebudete sa pri tom nudit. Ak to pozerate v kine alebo aspon so sluchatkami na usiach v noci, nebudete sklamani. Iba ak ocakavate psychologicke vykreslenie postav, krasnu romancu, neocakavane zvraty, inteligentnych mladych ludi, co na chate v lesoch hraju karty a zapijaju to detskym sampanskym. Ludom s tymto ocakavanim by som odporucal nech sa neseru tam, kam by sa nemali (a nekomentovali). To sum up - 1) scenar priemerny, predvidatelny, plus nejake nelogickosti (co je skoda, mohli sa im aspon raz vyhnut), 2) obsadenie slusne, Padalecki dava konstatny vykon, akoby som pozeral Supernatural, no postavy su strasne, ciernobiele bud dobre alebo zle, no necakany koniec dobrej spoluhrdinky je prekvapko, inak je to klasika predchadzajucich dielov, 3) vizualne dobre, nasilie slusne (aj ked dnesnym 18rocnym inťošom to bude pramalo), 4) JASON - dobry. Velky, presne mieraci, po novom behajuci, s vyssou inteligenciou (nepatrne). Vravte si co chcete, je lepsi a hrozostrasnejsi nez byval. Je tu rok 2009, a Jason by sa suchtavym krokom nedostal nikam, Nispel ho aspon obliekol do munduru neznicitelneho psychopata novej doby. Uvedomujem si, ake klise to bolo, ake obohrane to bolo, ale to bol nakoniec kazdy jeden diel. Kto protestuje, nech. Nie je tu nic nove pod slnkom, opat jeden Piatok trinasteho pri Crystal Lake, ktory sa pre niekoho neskonci dobre. Stary popcornovy brak dostal novu vizaz, niekomu sa paci, niekomu nie. Ak sa vam nepaci styl vyvrazdovacka(pre kúl odbornikov co neuznavaju slovenske vyrazy - "slasher") a Jason uz vobec nie, nepozerajte, nema to vyznam. Len tu pisete potom pseudo-intelektualske komentare a davate prehnane hodnotenia(Adoshek, Teardown, a im podobni. Novinku vam poviem - Jason je v kazdom diele nesmrtelny a nevadi mu ani obesenie a ine urazy nezlucujuce sa so zivotom. Ale aspon mate co kritizovat, znalci). Ti, co davate jednu hviezdicku, chodte pozriet Camp Rock (pripadne ak ste z tej druhej sorty, francuzske uchylarne kde sa vyberaju oci a vnutornosti ludom zaziva hrdzavou lyzicou alebo tak), Friday the 13th 2009 je priemerny film, nic ine som necakal. Pri vsetkej objektivnosti, urcite je hoden 60%. Viac by som mu daval iba ak z nostalgie. Dufam, ze dalsieho dielu, ak sa ocakava, sa chopi skusenejsi reziser.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Teraz co si mysliet o komentaroch tu, kvoli nim som si pozrel tuto adaptaciu od F.S. Fitzgeralda, co si o nich mysliet? Ze sa vacsine divakov takato uz na pohlad velkolepo a dojemne rozpravana odysea paci? Nepopieram, bolo to zaujimave. Lenze... minutaz zbytocne dlha..rozsiahle a nie prilis potrebne pasaze (keby boli vystrihnute) mohli dej zhustit a urobit ho lakavejsim a pestrejsim. Ale kdeze. Toto nie je Nolanov Batman. Ked som myslel ze uz ma porazi, zistil som, ze som v polke filmu. Bez kritiky, dej nie je zazivny. Okrem toho ze uplne nerealny, pravda. Zivotna, neuveritelna put od staroby po kolisku - to je originalne, no stale mi nieco chybalo. Ale ak sa scenar drzal knihy, nemozno mu to tak vycitat. Pristihol som sa ale niekolkokrat, ze film ma nudi, a ze niektore sceny mohli byt vystrihnute. Inak sa filmu neda skoro nic vytknut - herecke obsadenie skvele (snad s vynimkou Benjaminovej baletky Cate Blanchettovej, ktora mi prisla taka nemastna-neslana a nevedel som sa s jej postavou stotoznit, ani sympatizovat, ani nic podobne). Taka nijaka postava, ale mozno to len kontrastuje kvoli charizmatickej postave Benjamina. Vizualne spracovane velmi slusne, hlavne Pittovo telo na zaciatku a konci zivota(ci skor naopak?). Koniec je celkom pekny, je to snad jedina silna cast, teda jedina, ktora ma oslovila. Co filmu vazne vytykam( a asi som jediny, kto tento film nechvali do nebies, ale co sa da robit, nejdem s davom, som primerane narocny co sa tyka takehoto zanru, a rozhodne si netvorim nazor prisposobenim sa komentarom divakov) je ocividny zamer Finchera. Urobit pohnuty opus (skoro 3 hodinovy, jezisi), hlboky, filozoficky, kde si kazdy najde to svoje, pripadne poucenie, pohladenie na dusi, atd atd... Bohuzial, videl som aj lepsie spracovane kusky. Preto ked skoncil film, povedal som si: Hm, a ide sa spat. Niektore filmy vo mne zanechaju stopu, tento vsak ani za mak. Bolo to pekne, ano, a stacilo. Kto to chce silou mocou vidiet, do toho. Ja osobne by som si to uz nepotreboval pozriet. Nikdy. Kto ma nechape, nevadi, utvorte si nazor sami. Dal by som tomu 60%, ale kedze to bol jeden z lepsich pocinov roku 2008, a aby som mu nekrivdil, davam 70, myslim ze si to zasluzi. Pekny film, ktory vo mne nic nezanechal.

Hory mají oči (2006)

No pozrime sa, idem Hory okomentovat po roku co som ich videl. Nastastie si ich pamatam dodnes. tak 1) tym ludkom co otvaraju usta ze je to vykradacka Pachu krvi (??): co vam je? :D je to remake hororu zo sedemdesiatych rokov, aspon s trosku uveritelnou zapletkou(aj ked nelogickosti tu boli uzasne) - tu sa jednalo o oziarenych bastardov, a nie o podementnych zdegenerovanych trpakov, co nevedia ani hovorit. 2) je to brutalne, ano, je to hnusne, ano. pre uchylnych divakov co potrebuju vidiet ludi trpiet, krvacat, umierat v strasnych mukach to bude asi malo, ale pre neskuseneho divaka to bude silne kafe. predsa len ten koniec je drsny. Ale ti co pindaju ze je to nechutna vec, odporucal by som vidiet chore vyplody ako Ajova Noc s nabrusenou britvou (prip. Uvnitr z r.2007) - to su len uchylarne, zamerane vacsinou na zvratene vyzitie sa ludi s cudnym pristupom k nezmyselnemu vrazdeniu a mrzaceniu. 3) scenar je na dnesne pomery dost slusny, sice sem tam predvidatelny, a nelogicky, ale nebudme narocni prefekcionisti. kazdy ma silne reci a keby vam dali do ruky pero a papier, reku napiste nam skvely scenar, bolo by zaujimave co by vacsina take realisticke napisala. na mna posobil dej dost silne, najma znasilnenie a vrazdy, pocit bezmocnosti je odporny. Prerod hlavneho hrdinu z blbecka na zabijaka je sice mierne klise, ale kazdy kto vie co znamena filozofia existencializmu by ten napad nezavrhol. Obsadenie je slusne, skoda niektorych postav (ktore casom padaju ako muchy). Herecke vykony su adekvatne, uz tymto sa to lisi od narychlo zbuchanych beckovych sraciek bez stipky napadu a ambicii. Proste summa summarum: na horor je to slusne a hoci ma kazdy svoj vkus, vo svojom zanri je to minimalne priemerny film (ak nie nadpriemerny horor), objektivne by to nik so zdravo kritickym okom nemohol oznacit za odpad. Ak pozeravate romanticke filmy a za vrchol dramy povazujete Pearl Harbor, zdrzte sa prehnanych kritik na tento kus.

Uvnitř (2007)

Hm. Sokuje ma linia, akou sa vyvija filmovy horor. Od hrozy, desu, napatia, stylu menej je viac, viac hrozy, menej krvi, az k takymto zanrom, ktore len tazko definovat. Americania vymysleli pojem zanru ex/hixploitation a my ho preberame a uzivame si ho, lebo nic ine vymysliet nevieme. Je smutne, ze nieco taketo sa toci a dosahuje uspech. Od kvalitnych spracovani zanra hrozy az k vernemu a neuveritelne/extremne brutalnemu zobrazovaniu nasilia (gore) a ukrutnosti ludskeho utrpenia, tam sme dospeli. Myslim, ze nieco ako Interier si mozu naplno vychutnat len jedinci, ktorych by bavilo uzivat si ludsku bolest a neznesitelne bezdovodne utrpenie aj v reali. Toho sa desim. Tento zaner zasiel od Noci s nabrusenou britvou az k novej hranici. Zaver filmu bol tak odporny, ze som ho dopozeral uz len kvoli tomu, aby som mohol povedat aku prisernu kurevsku sracku som videl. A to som myslel, ze od Dievcata odvedla a American Crime to horsie v tomto zanri nemoze byt. Aby som to uviedol na spravnu mieru: mam rad horory, milujem ich. Ale nasilie takehoto druhu by vo filme nemalo byt zobrazovane samoucelne, ako v tomto filme, ale ako doplnok na vytvorenie atmosfery, pripadne na mierne zhnusenie divaka. Toto vsak uz psychicky zdraveho a vyrovnaneho cloveka zhnusi az prilis. Uprimne, kto normalny si scenu "porodu" vychutnaval? Dobry postreh, Dogmeat, Wormboy, apod.

Jezero smrti (2008)

Eden Lake (neoriginalny preklad Jazero smrti) som pozrel v noci, posilneny mnozstvom dobrych komentarov tych, co ho zhliadli. Tazko povedat kolko minut po konci som este sedel a snazil sa sam sebe si vraviet "ved je to len film". Nepomoze to. Eden Lake je dobry, skutocny dobre natoceny horor/triler, ktory sa sice nevyhol nelogickym chybickam, ale napriek nim nik nemoze popriet ze uspel v tom, v com by chcel kazdy horor (ak neratame americke slashery, kde sa len caka kto padne dalsi) - zostali ste zhnuseni, deprimovani, minimalne v zlej nalade a rozmyslali, kde sa stala chyba. Chyba v ludoch, vo vychove, vo zvratenej ludskej rase? Ked komentujete "nelogicke" spravanie hlavnej hrdinky, ako napr "preco im nenamlatila" atd, uvedomte si, ze na tu hrozu pozerame spred monitora. Ktovie, ako by sa spraval niekto iny v podobnej situacii, nech je uz akokolvek prehnana. Mozno viac hrdinsky a statocne a mozno prave takto. Jediny film, z ktoreho mi bolo este VIAC zle ako z tohto, je uz hadam len American Crime, pretoze tam som si uz vobec nemohol navravat, ze nic take sa nestalo. Bohuzial. EL je vyborny, nekompromisny, kruty, surovy, okrajovo edukacne a spolocensky kriticky ladeny film, s dobrou kamerou, perfektnym obsadenim, a to vravim perfektnym - tie mile deticky boli presvedcive rovnako ako Kelly Reilly. Aj narocny fanusik kvalitneho hororu musi uznat ze vykon hercov bol nadstandardny. Scenar bol takmer skvely, napatie hustlo priamoumerne, zvraty vystupovali ako na beziacom pase (kto aj cakal dobry koniec?) a ja som vo filme nenasiel jednu hluchu minutu. Ak tomuto uz niekto da 3 hviezdicky a nejakej sprostosti á la 80s-italian-zombie hororu za 4, tak by som pochyboval o sudnosti daneho divaka, ale proti gustu ziaden disputat. Nemam viac co dodat, Eden Lake je jeden z najnadejnejsich filmov r.2008 vo svojom zanri. PS: Venujte svojim detom pri vychove viac casu.

Pan chůva, neboli osobní strážce (1993)

Ja len neviem co stale mate s tym ze ake je to klise, ako Hogan nevie hrat, ake vam to pride primitivne... Uz podla obsadenia, ukazok a naznaku deja by kazdemu malo byt jasne ze to bude maximalne odlahcena komedia so svalovcom, ktory Oscara nikdy nedostane, a so srandickami á la Sam doma. No a? Videl som to ked som bol maly a bavil som sa (hlavne na tych castiach ked "mile" deturence hore svalov nieco vyparatia a na dementnom Tanatosovi s jeho plechovym deklom). A usmejem sa aj dnes. Hoci tych klise tam bolo viac nez dost, a vzdy sa vsetko da dopredu predvidat (+ prekonanie strachu z prehry a podobne kravinky, prerod Hogana ku koncu a emocne silne stranky:D) . Ak od tohto cakate uzasne herecke vykony, zobudte sa a pozrite si radsej Rain Mana. Nelogicke, ze porovnavate kvality a poziadavky divaka roku 2009 s filmom spred 15 rokov, hoci aj dnes by ste nasli O DOST horsie komedie. Ak potrebujete vypnut a sa zabavit, pozrite si to. Rozhodne priemerna az podpriemerna vec, ale mam pre tieto prihluple typy komedii slabost:D dakedy (pred 12 rokmi) by som dal tak 4, teraz dam 3 hviezdicky. A slovensky dabing nemal chybu.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Zaciatocnym Everytime I Look For You zacina klasicka jazda trapasov, Jimom pocnuc, Finchom konciac (v nadskakujucom aute Stiflerovej matky). Steve Stifler je spat a je vacsi (riadne hovado) a vacsi kreten ako kedykolvek predtym, Kevin tu riesi otazku vztahu s byvalou, Oz caka na svoju babu a snazi sa udrzat vztah na dialku, Finch zeny nebali, je majstrom Tantry a caka na moment vypustenia "energie". Lokacia: chata pri jazere, cas: letne prazdniny po prvaku vysky(to boli fakt zlate casy). Nebudem uz tolko slohovat ako pri jednotke - obsadenie skvele, charaktery spracovane ako obvykle, dokonca su tu viacere dejove linie, co je pri tychto komediach az nezvycajny luxus. Len tie situacie mohli byt trosku smiesnejsie, cely film som pozeral v dobrej nalade, ale tak casto som sa nesmial, len mierne usmieval. Ale co sa da robit, nie vsetky veci funguju ako by pani za kamerou chceli. Inak Prci prci 2 ostava v zabehanych kolajach svojej prvotiny co sa humoru tyka. "Citim bublinky...vlastne nie. Tak pockat.. Christy?" Seann Scott je herec ako stvoreny na taketo nenormalnosti, a na rozdiel od prisernych sraciek a parodii, co bohuzial parodiami ani nie su, ako Another Gay Movie, herci v tejto (originalne) trilogii hrat vedia. Este jedna vec: ludom ako Tosim - Spamataj sa. "takhle se nikdo nechová...to prostě vím" ..kamarat, ak si toto myslis o mladych ludoch, tak toho vies dost malo. Povedal by som, ze toto je este taka slaba ukazka toho, co dnesni pubertaci dorabaju. A nielen ti. Staci mi zajst vedla na intrak pravnickej fakulty (al hocikde inde). Ak to nevidis, aspon nesir bludy a snivaj utopicky sen o mladezi cistej a nevinnej. A v ktorej americkej teen komedii vidite take momenty ako na konci filmu za zvukov Oleander a ich pop punkovej balady Bruise, ako dost inteligentny pohovor s Kevom na plazi, s prichadzajucim hitom od New Found Glory..kde take momenty najdete? Na nic sa nehraju, su spontanne. Ako mladi ludia, co idu na letnu chatu, uzivaju si zivot a robia hluposti - ako vsetci mladi. Blbostiam, trapasom, nechutnostiam sa nevyhybajuc, ale o tom je zivot. Cely film je taky ludsky a odviazany, neviem preco s tym mate ludia problem. 70%

Prci, prci, prcičky (1999)

Je to zvlastne... V roku 99-2000, ked to k nam doslo, to bol hit, kazdy to videl, kazdy o tom rozpraval, padali hlasky z filmu - na tucty, a ja som nechapal preco by sa to mladym ludom ako ja malo pacit. Uplne som to bojkotoval. Uz ani sam neviem preco, ale proste sa mi nechcelo pozerat na komediu kde sa toci v jednom kuse o "skorovani". Pozdejsie som pochopil, ze tento pekny trend mojej generacie davno prisiel aj ku nam. O nejaky ten rok, dva, tri som to pozrel - ze ma nezabije ked to zhliadnem. Zmenil som nazor, a to diametralne. Nie je to vrchol komedie ako zanru, nie je to ani slusna, ani prepracovana vec. Ludia to casto oznacuju za nevkus, hnus a vsetko mozne. To beriem, s rezervou. Lenze kde inde reziseri dosiahli s hercami, situaciami a perfektnymi charaktermi postav taky efekt? Je to trapne, ako Jim zakazdym nieco poserie, ale o to tu ide - ono to ma za ciel navodit situaciu v ktorej sa dokonca vy budete hanbit zanho a smiat sa mu. Steve Stifler a jeho nenormalne hlasky, patalie (ake je to kvasnicove pivo, stifler?) a tak dalej. Finch a scena na zachode... neporovnavajte to s Bulšitom, neda sa. Tu sracky nelietaju po ludoch. Ked som videl Eddieho Thomasa, ako sa s nohami spletenymi do vianocky snazi neprdiet kym su na zachode baby, smial som sa. Bez hanby sa priznam. Ale kto sa nedokaze uvolnit pri nicom a sem tam pri filme vypnut mozog a (super)ego, skoda reci. Je to lacne, je to primitivne, je to stale o sexe a trapnych situaciach, ktore ale mame sancu zazit aj my, nie? A ked vam niekto rozprava svoje faux pas, nesmejete sa? Nehrajte sa na kultivovanych a sofistikovanych, odhodte zabrany. Jedine minus American Pie spociva v tom, ze sa vsetko toci len okolo sexu, tie vedlajsie linie nemaju velky vyznam, aj ked su podarene. Smutny je len fakt, ktory ale uz nik z nas nezmeni, ze sa to toci okolo panictva, akoby to bola choroba, ale povedal by som, ze tym autori len parodovali prijebane myslenie priblblych deciek, takze to beriem s nadhladom. Hercom nemozete vytknut nic - urcite sa zhostili svojich uloh lepsie nez ti necharizmaticki debilkovia v 4., 5., 6. pokracovani (a pripadnych srackach ako Kluci to chtej taky a podobne). Jason Biggs je skvely, Seann W. Scott sa pre Stiflera narodil, Eddie Kaye je ako Finch bezchybny, a Klein a Nicholas sa mi tu zdaju najviac nevyrazni. Asi len moje zdanie. Tara Reid sa mi tu nevidi nejaka extra kocka, ale nech, a Jimov otec je proste sef (najma minutu pred zav.titulkami, ked vidi Jima ako tancuje pre Nadu a hodi ten bombovy tancek, za doprovodu perfektnej Its Been a Week od Barenaked Ladies). Zabudol som na dalsie plus Prciciek - vyborny vyber hudby. Odhliadnuc od toho, ze tu hraju Blink-182 (aleluja), kazda pesnicka sa perfektne hodi a je to hlavne americky pop punk (spokojnost uplna). Zhrnut to: Je to o sexe, je to primitivne, je to priamociare, happyendovy koniec (aj ked nie uplne, pozor), trapne situacie tu su, aj zachodovy humor (ale nik nemoze nastojit na tom, ze je to prehnane - nie je. ak nesuhlasite, moralizujte, no aj kralovna Alzbeta musi na zachod ako my vsetci :D ) Zabavte sa na niecom, co sa vam mozno v zivote nestane. Vsetky tieto prisady v American Pie funguju - je to lascivny, chlipny tinejdzersky film, ktory ale rozhodne vie navodit dobru naladu. Vo svojom zanri je tato komedia minimalne vydarenym prebornikom, ak uz nie je aj najzabavnejsia. Ucelom nebolo vytvorit Zeitgeist, to si je treba uvedomit, nie je to ani sladke klise ako Zápisník jedné lásky. Nemam preco davat malo hviezdiciek. 80%

Bláznivá střela (1988)

Tento film pokladám za jednu z najsúcejších paródií. Spolu s Horúcimi Strelami 1 a 2, je táto prvá časť úspešnej trilógie židovských bratov Zuckerovcov hádam to najlepšie na trápenie bránice, čo nám celuloidové plátno ponúklo. Obsadenie zaručuje úspech - Leslie Nielsen sa už nálepky mantáka vo službách polície nezbavil, kontroverzný O.J. Simpson, manželka rock´n´rollovej legendy a iní. Zmiešaj týchto ľudí s naschvál klišé scenárom, nehynúcimi hláškami, trápnymi situáciami ( "- Keď uvidím bandu pakov v tógach ako uprostred parku bodajú chlapa pred zrakmi stovky ľudí, postrieľam ich, to je moja politika. - To bola inscenácia Shakespearovho Julia Cézara, vy idiot."), parodickými prvkami na asi každú priemernú americkú detektívku a s príjemnou hudbou (Randy Newman - I love L.A.) a vznikne dôvod na dobrú zábavu na necelú hodinu a pol. Sám sa neviem rozhodnúť, na čom som sa smial viac - či na Drebinovi (mimochodom ten pôvodný český dabing nemal jedinú chybu, novšie už len pokrivkávali) alebo na admirálovi Bensonovi z Horúcich striel. Proste výborný film, ktorému jeho mladší a o hodne trápnejší a fekálnejší bratia (Scary Movie, Bulšit a pod.) nemôžu konkurovať.