Génius - Kapitola sedmá (2017) (epizoda)

Hurá, tak až tento díl mne, po utrpení prvních šesti, plných většinou schématických dialogů opravdu zaujal. Hlavně je tu konečně představitel staršího Einsteina, který má charizma a opravdu hraje - úsporně a skvěle, což se o jeho mladším já opravdu říct nedá - tak zoufale odehraná role, to je velké zklamání. Totéž musím bohužel říct i o dalších postavách - bezkrevní panáci, je mi líto. Opakem je pouze Mileva, která ovšem zoufale přehrává. Chci věřit, že další díly budou v kvalitě 7.

Děti úplňku (2017) (TV film)

Milujeme Rainmana...ale takovéhle děti většina z nás nikdy neviděla. Společnost je prý tak kvalitní, jak kvalitně se dokáže postarat o své nejslabší a nejzranitelnější členy. Máme hodně co dohánět, zdá se. Jak pečovat o někoho, kdo vás za to mlátí? Jak ho mít rád, i když si stokrát za den a rok za rokem připomínáme, že nám neubližuje schválně? A hlavně - jak nemyslet na to, co s těmito dětmi bude, až ti, kteří tohle všechno dokáží, zestárnou a zemřou? Pomůžeme?

Pražákům, těm je hej (1990)

nějak to nemůžu hodnotit jako film, takže 3 hvězdy patří pouze a toliko muzice.

Dějiny násilí (2005)

Americká rodinka trochu jinak. Skvělej scénář i herci. Kde je pravda? Pátou hvězdu přidávám za Viggovu soulož na schodech - skvělá scéna!

U mě dobrý (2008)

..u mě taky dobrý, ovšem naprosto geniální je scéna, kde Vašek Kopta vyleze z mrazáku...to jsme se smáli, až jsme spadli z postele! :)

Učitelka (2016)

Atmosféra lepkavého plíživého strachu a bezmoci, dokonale vtělena do jedné obyčejné učitelky. Zvenku se zdá, že se nic neděje, ale musíte nahlédnout pod povrch....podoba režimu vtěsnaná do velikosti jedné třídy.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Dokonalá přesná vize, bez jakéhokoli kalkulu. Napadá mě srovnání s Markétou Lazarovou...pocit osamění a mrazivého strachu v téměř prázdné krajině.......

Já, Olga Hepnarová (2016)

Michalina Olszańska je skvělá herečka, těžkou a neobvyklou roli zvládla bravurně. Skvělé je podání ducha doby, i kostýmy, účesy, veškeré detaily , jako pamětník jsem měla husí kůži - povedlo se dokonale. Závěr filmu je mrazivý a šílený a šokující, přestože předem přesně víme, jak to skončí. Nemocná trpící duše, hledající pomoc, kterou jí nikdo neposkytne. Zabila osm nevinných, ale o nich by to byl jiný film, tady sledujeme její pohled na svět. Doteď to nemohu dostat z hlavy.......

Polednice (2016)

ach bože, zač nás trestáš? Nemohoucí scénář, nemohoucí postavy potácející se dějem nedějem jako slepci pralesem, hororové scény vzbuzující smích...Vizuálně zůstal film někde mezi stylizací a reálem. Jednu hvězdu dávám jen pro to, že je mi líto Daniely Kolářové, která s tím fakt nemohla nic udělat.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vynikající předloha S.Kinga, téměř přesně přepsaná do scenáře. Skvělý Morgan Freemana Tim Robbins. ( a skvělý dabing, srovnatelný s originálem). Tím superlativy končí - bohužel, kdyby to byla rozhlasová hra, pro mě by to možná vyšlo nastejno. Filmový obraz nepřidal vůbec nic navíc. Ale vzhledem k tomu, že ani předlohu nezkazil, pořád film vyčnívá nad běžnou produkci. A zfilmovat Kinga není lehké.