Bitva o Sevastopol (2015)

Válečné filmy moc nemusím. Ale příběh sniperky s 309 zářezy na pažbě jsem si nechtěl nechat ujít. A nelituji. Žádný patos, žádná politická objednávka, jen obrovská lidská odvaha pramenící z nutnosti. Pro veřejnoprávní ČT je film obsahově nepřijatelný asi stejně, jako před lety mnohé filmy z americké produkce. Julija Paresild zosobňující skutečnou Mjr.Pavličenkovou našla asi svoji životní roli a zvládla ji na výbornou

Prázdniny v Provence (2016) odpad!

Rádoby komedie. Není se ale čemu smát. O to víc se člověk musí divit, na co vše je možné dát peníze v rámci podpory české kinematografie. V tomto případě asi jen na prázdniny štábu a herců u moře a poselství divákům, že bez chlastu a marijánky není život to pravé ořechové. Přitom idea filmu dává širokou paletu možností. To by však scénárista Daniel Miňovský musel mít více fantazie a kreativity, která mu viditelně chyběla i v Řachandě. Viděl jsem tento film v kině – už po půlhodině začali někteří odcházet. Do konce jsem vydržel jen já a dvojice z poslední řady, která očividně nepřišla na film Odpad.