Já, Tonya (2017)

Wau tak toto bola pecka. Neuveriteľný príbeh, ktorý napísal sám život a skvelé herecké obsadenie. Občas som sa nahlas smiala a to najmä pri ehm tajnom agentovi. Tonya bola určite talent, ale osud jej veľmi nehral do karát v tom v akom prostredí sa narodila a musela vyrastať. Bolo mi jej celkom ľúto no je fakt, že príliš rozumu nemala. Nechať sa mlátiť skrz naskrz od svojho manžela tak dlho, fuch. Film ma tiež dosť prekvapil pretože som nečakala tak veľa humorných scén ale každopádne sa mi veľmi páčil a určite si ho ešte niekedy pozriem. 5*

Ženy sobě (2011)

Super komédia pri ktorej som mala občas záchvaty smiechu (scéna pri výbere šiat) a dokázala ma baviť po celý čas. V druhej polovici sa to trochu spomalilo a začalo sa hrať na city a nechýbali ani klišé scény, ale to filmu až tak neublížilo. Herečky boli veľmi sympatické a zábavné a najmä Melissa McCarthy bola topka. Bridesmades si určite ešte niekedy pozriem znova!

Skam (2015) (seriál)

Jeden z najlepších teenage seriálov, aké som kedy videla. Dokázala som sa pri ňom smiať, plakať či byť nahnevaná pri niektorých momentoch a dá sa povedať, že keď sa do tohto seriálu zapozeráte, prežívate to všetko s postavami. Skam má skvelo napísané postavy a dialógy, ktoré sa približujú realite asi najviac z tých všetkých seriálov, ktoré som videla. Seriálu nechýba humor, ktorého je tu tak akurát, ale tiež riešenie vážnejších tém ako sexuálna orientácia či náboženstvo. Všetko je to citlivo podané a najmä scenár má v sebe mnoho hlbokých myšlienok, ktoré si mladí ľudia môžu vziať do života. Taktiež soundtrack je veľmi pestrý a skvelo sa hodí k daným scénam a najmä pri spomalených záberoch je to luxus. Seriál vrelo odporúčam (najmä tínedžerom) a myslím si, že po jeho zapnutí to neoľutujete. Najobľúbenejšie postavy: Noora, Sana, Eskild :)

Lost River (2014)

Úprimne tento film nie je bohviečo, ale dalo sa to pozrieť. Veľké plus na tomto filme je celkový vizuál a najmä hudba. Z hudby som bola očarená a tiež milo prekvapená, že Saoirse spieva dosť slušne. Čo sa hereckej stránky týka, tak to bolo okej. Najviac ma zaujal Matt Smith a už spomínaná Saoirse hoci už hrala aj zaujímavejšie postavy. Lost River je taká jednohubka na zabitie času.

Hostitel (2013)

Myslím si, že film bol v pohode. Určený najmä mladšiemu ročníku, takže je jasné, že dospelákom tento film nebude príliš po chuti. Nápad podľa mňa zaujímavý, herci dobrí aj s potrebnou chémiou medzi sebou a scenár sa dal zniesť. Hoci nad tými presladenými vetami som musela prevracať očami. Najviac ma asi bavili sarkastické poznámky Saoirse Ronan a.k.a Melanie. Celkovo film neurazí ani nenadchne ale je to fajn na zabitie času. Lepšie 3*

Dokonalé rande (2019)

Pohodová klišé romantika pre tínedžerov. Noah bol fajn ale hral aj v lepších filmoch. Laura Marano bola okej hoci občas mi jej rola nesedela ale ináč okej. Jediný kto mi od začiatku pil krv bola Camilla Mendes, ale to je asi vec sympatií. Hodnotím na solídne 3*

Marie, královna skotská (2018)

V tomto filme sú iste nejaké historické nepresnosti, ale mňa to veľmi bavilo hoci som spočiatku mala pochybnosti kvôli tak nízkemu hodnoteniu. Po dopozeraní filmu je hodnotenie 58% pre mňa trošku sklamanie pretože si myslím, že si zaslúži viac. Začiatok je trochu pomalý, ale potom sa to vďaka všetkým tým intrigám rozhýbe. Herecky to jednoznačne ťahá Saoirse Ronan, ktorá Margot dosť zatienila a v podstate si ukradla celý film pre seba. Samozrejme niektoré veci sa mi nepáčili ako napríklad to, že Mária vôbec nezostarla počas tých rokov a tiež dosť veľké časové skoky v ktorých som sa občas trochu strácala. Hudba bola fajn a kostými boli tiež skvelé rovnako ako nádherné zábery na krajinu.

After: Polibek (2019)

Ak odhliadnem od knihy tak takto objektívne by som asi napísala, že to bolo dosť sladké a romantické ako to aj má byť. Je to predsa film pre tínedžerov. Herci príjemní, bolo to aj v pohode zahrané, hoci pri Fiennesovi to až tak neplatí pretože mal skoro celý film ten istý výraz. Ale najmä Josephine Langford zaujala. Vo filme nebolo dokopy žiadne napätie ani nič zaujímavé, čo by prekvapilo. Celý film bol pre náročnejšieho diváka dosť nudný pretože sa tam nič poriadne nedialo. Avšak nebol to žiaden prepadák to nie. Zvrat na konci možno trochu prekvapil, ale dalo sa to čakať. Film má aj veľmi pekné zábery a dobrý soundtrack. Taktiež nechápem toľké porovnávanie s 50 shades. Vo filme boli dohromady možno 3 trochu dráždivejšie scény, ale inak obyčajný film pre pubertiakov. Myslím si, že ľudia ktorí knihu nečítali sú s filmom spokojní, ale tí ktorí áno, už menej. Ale to je už o inom. Celkovo film hodnotím ako dobrý priemer.

Brooklyn (2015)

Wau. Pomerne jednoduchý dej, ktorý ma však dokázal baviť po celý čas. Skvelé kostými, krásna hudba a neskutočná Saoirse Ronan, ktorá si ma čím ďalej tým viac získava a prebojúva medzi moje top herečky. Hodnotím na veľmi silné 4*

Lady Bird (2017)

Veľmi príjemný film pri ktorom sa dá dobre oddýchnuť. Je to pre teenagerov a myslím, že dievčatá v podobnom veku sa s Lady Bird dokážu v niektorých veciach stotožniť. Rovnako ako aj ja. Nijaké zvraty tam nie sú a vlastne sa tam ani nič poriadne nedeje okrem zábavných momentov ako je už úvodná scéna s autom. Pozerali sme sa na život Lady Bird v podaní úžasnej Saoirse Ronan, ktorá tu má skvelé hlášky a bola to radosť pozerať sa na ňu. Celkovo scenár je veľmi dobrý a réžia Grety Gerwig taktiež. Celý film je vo svojej podstate o vzťahoch (priateľstvo, vzťah matky a dcéry, prvé lásky ..). Pre mňa je to jeden z najlepších teenage filmov ktoré som videla a patrí medzi moje najobľúbenejšie najmä vďaka tomu realistickému podaniu komplikovaného vzťahu matky a dcéry. Potešil tu tiež aj môj obľúbenec Timothée Chalamet