Rogue One: Star Wars Story (2016)

Dakujem za komentar od POMO. Presne to vystihol, myslim si uplne to iste. A tvorcom filmu dakujem za posun a dospelejsie dielo.

The Jim Gaffigan Show (2015) (seriál)

Co sa tyka humoru je to minimalizmus, ale je to presne ten isty humor, ktory pouziva vo svojich Stand-up vystupeniach. Takze ak poznate jeho vystupenia a pacia sa vam, tak sa vam bude pacit aj serial. Jeho humor je observational, cisty, ludsky, rodinny a nenasilny. Ak sa vam pacia prdy, grgy, zvracanie a primitivne gagy z blaznivych komedii tak toto mozno nebude vasa salka kavy. Priam naopak, bude sa to pacit skor ludom, ktory su uz trochu konzervativnejsi a maju rodinu a deti, alebo mladym ludom, ktori uz rozmyslaju nad rodinou, alebo jednoducho ludom co maju radi cisty, nesileny humor. Gaffigan je znamy tym, ze miluje jedlo a vela o nom rozprava, takze aj tu sa jedlo casto vyskytuje ako sekundarny motiv alebo tema. Caste temy su: - zlozity zivot ked mate viac deti, - ako sklbit pracovny zivot (komika) a rodinny zivot, - zivot s manzelkou a komplikacie vychadzajuce z ich rozdielnych povah.

Gravitace (2013)

Excelentne. Skvela amosfera, zabery, zvuk, ruchy, ticho a napatie. Absolutne suhlasim s kOCOUR.

Mona Lisa & jarmark (2011) (TV film)

Uzasny pohlad na svet umenia a potazmo cisteho "marketingu" ktory okolo neho zacal rast v (po) 60.rokoch. Absolutne suhlasim s naratorom. Objavuju sa tam krasne, triezve a financnym svetom neposkvrnene myslienky a filozofia.

Tenkrát na Západě (1968)

Nadherna hudba, dnes uz kultova a vsade kopirovana. Uzasne zabery Sergia Leoneho, kde strieda detaily a celky a inokedy necha dlhy detail na drsnu zarastenu tvar postavy na nabudenie atmosfery, skvela skladba zaberov. Vyborny herci, krasny minimalizmus. Chtiac nechtiac, tento film je kultom a to vo viacerych rovinach.

Kulka v hlavě (2001)

Uzasny kratky film. Zapametal som si vacsinu viet a fraz, ktore tam Tom Noonan povedal. Realisticky, krasny a zaroven drsny uhol pohladu na zivot. Mne to po filozoficko-psychologickej stranke sadlo.

Nesmiřitelní (1992)

Je to skvost. Pozretie tohto filmu som dlho odkladal, nevedel som kam tento film zaradit a bal som sa ze to bude premrhany cas. To co robi tento film vynimocnym nie su ani z daleka efekty alebo obrovska vyprava ale myslienky, ktore tento pribeh podava, neustale dramaticka atmosfera a silne postavy. Hoci na zaciatku som si to nemyslel. Vo filme nebolo pouzite ani jedno zbytocne slovo, kazda veta mala svoj vyznam. Jednoznacne to prekonalo moje ocakavania. Velmi pozitivne ma prekvapil nadherny zaver.

Tahle země není pro starý (2007)

Skvost. Za posledne mesiace moja dusa tuzila presne po tomto. Excelentna rezia a dokonale zahrane, skvely scenar, vyborne postavy a kopa hlasok. Na tento film sa tesim od kedy som pred pol rokom videl trailer. No uz z traileru ma najviac uputala negativna postava, ktoru dokonale zahral Javier Bardem. Vzdy ked vidim takyto film vzdy si znova spomeniem preco Film ako taky, tak milujem. (Je mozne ze som bol ovplivneny deficitom kvalitnych filmov poslednej dobe, a to mohlo skreslit moj pohlad na vec, no na kvalite filmu to nic nemeni)

Afro Samurai (2007) (seriál)

Uzasne, nadherne, krasna kresba, jemne pochmurny pribeh.

Ptáci (1963)

Atmosfericky, nadherny, vyborne zvladnuty film, a pre mna ovela cennejsi ako psycho.