Psycho (1960)

Vrchol všech hororů. Scéna ve sprše se prostě stala legendární. Když jsem Psycho vyděl poprvé, bál jsem se ještě týden jít do sprchy :)

Ptáci (1963)

Teda pocit kdyby mě na ulici napadli ptáci je nesnesitelný. Dobré téma, dobré zpracování. První polovina se věnovala charakterům postavy a trochu mě to nudilo, ale druhá polovina byla napínavá. Hitchcock se po Psychu znovu předvedl.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Dokonalé. Fantastický seriál od Fan Vavřincové s legendami českého stříbrného plátna jako je Dana Medřická, Marie Rosůlková, Zdeněk Řehoř, Jiřina Šejbalová atd. Vraždící babička, maminka zpívající operní árie, tatínek milující zvířata, dcera cvičící neúnavně jógu, stále unavený spící manžel, druhá dcera zaměstnaná na OPBH a její manžel, neúnavný botanik a několik dětí, želv, bílích myší, hadů a spousta legrace.

Čelisti (1975)

Spielbergův film se stal legendou a zanechal mnoho šrámů na duši, mnoha lidem, kteří s nevěřícím pocitem lezou do nějakého toho temnějšího koutu rybníka.

Morgiana (1972)

Takový zvláštní pocit u filmu jsem neměl dlouho. Excelentní Iva Janžurová v dvojroli. Herzova atmosféra, herecké výkony, prvky hororu. Nejmrazivější byla scéna když se hlavní postava oběsí. Za mě dobrý.

Upír z Feratu (1981)

Musíme to brát tak, že film prošel cenzurou. Jako pokus o první český horor je to výborný. Nikdy nezapomenu scénu jak Jiří Menzel strká pomalu ruku do auta a najednou tolik litrů krve.

Spalovač mrtvol (1968)

Jeden z vrcholů českého filmu. Hororová podívaná od Juraje Herze s legendou Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Škoda že ho dali do trezoru. Když sem to viděl po prvé, tak sem se bál už na začátku když zazněla hudba. Legendární hlášky např. Já jsem ještě nedostala rakvičku. Přěčetl jsem si i knížku od Fukse, ale musím uznat, že film je lepší. Nej psychologický horor ever.