Vetřelci (1986)

Dvojka Vetřelce je pro mě zároveň vrcholem celé série. Po revolučním první dílu přebral otěže Cameron, aby s již podstatně vylepšenými efekty a větší paletou, konečně obsahující množství palných zbraní a kluky od "fachu" mohl stvořit filmový gigant, které dodnes hledá v žánru scifi/akčních filmů, konkurenci. Herecké obsazení se mi moc líbí, jednotlivé postavy nejsou vtíravé, ale zároveň dobře vyvážené, že až člověka mrzí, že umřely tak brzo, že jim nebyl dán dostatečný prostor. Atmosféra se postupem času hutní až film přechází do akční řežby, při které bych si klidně nechal prasknout močák, jen abych nemusel opustit gauč. Nebudu popisovat jednotlivé části, protože vynikající je všechno a každá jednotlivá miniatura dotváří děsivou a zároveň velmi obtížně překonatelnou atmosféru. Další monstrum od Gigera, které udává tempo filmovému průmyslu. Pro fajnšmerky (nebo vlastně pro všechny rozumné) je Director´s cut povinnosti.10/10

Anzacs (1985) (seriál)

Trošku rozporuplný počin. Některé díly jsou tam opravdu vynikající, některé ale drhnou jak šmyrgl o hubu .... co se týče bojů a humoru super úroveň, zbytek bohužel těžký fail, který mi celkový dojem kazil. Nicméně stojí to za to :) 6/10

Rudý úsvit (1984)

První polovina mě uchvátila, zbytek už jsem bral jako dostatně slabší odvar. Ono snažit se partě puberťáků, kteří pseudodrsně pijí krev z jelena uvěřit solidní odboj proti sovětské armádě chce asi ještě o trošku víc :D Nicméně stojí určitě za shlédnutí

Bitva v Ardenách (1965)

nevím proč, ale film se mi neskutečně hnusil ... tak nepřijemné postavy jsem snad ještě nezažil. Ze všech válečných velkofilmů před rokem 1990 rozhodně nejhorší počin. Hodnocení pouze za snahu a solidně zmáknutou bitvu, která však neměla s historií (jako většina zápletky filmu) nic společného. 3/10