Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Akční
  • Horor

Poslední recenze (214)

plakát

Telefon (2020) 

Jednoho krásného večera jsem zatoužil si pustil jeden z korejských filmů dostupných na Netflixu. Tento film mě zaujal svým profilem. Ihned jsem s ním započal schůzku, která trvala sto dvanáct minut - netrvala dlouho ale byla napínavá až do poslední setiny s příjemně dobrým koncem. Akorát by mohl Kol prozradit více o své negativní části. Rád bych ji lépe pochopil. Neochotně jsem byl přinucen věřit jen té kladné. Jsem rád, že jsem z tohoto filmu odnesl i ponaučení  : Radši být spokojen s málem než chtít více; vážit si vykonavatelů svého přání, přesto, že si ho velmi užívám. Rozhodně tento snímek stojí za vaši pozornost.

plakát

Black Widow (2021) 

Neviděl jsem mnoho marvelovek. Možná tak tři? Nebo čtyři? Bál jsem se, že mi budou nějaké informace chybět a ne. Teméř vše je ve filmu dostatečně vysvětleno, což mě velice potěšilo. Také jsem si hodně všímal dech-beroucí hudby a krasné kamery zachycující epické scenérie. Herci hráli dobrě, vizuální efekty byli uvěřitelné (u jednoho případu bych se hádal) a to je asi vše z pozitivní stránky věci. Teď k té negativní, proč jsem neudělil vyšší hodocení. Celý film mi přišel jako přes kopírák. Jakobych ho už párkrát viděl. Doslova a do písmene jsem uhádl kostru filmu aniž bych videl sebemenší trailer nebo si pořádně prohlédl plakát a to mi vadí nejvíce. Jakobych jedl tu samou svíčkovou jako už párkrát jen na jiném talíři. Ocenil bych více originálosti. Vyvedení z kurzu ale to bych chtěl asi hodně... Následně i ty komediální prvky. Nemuseli tam bejt. Rovněž bych se nezzlobil. Celkový dojem bych shrnul takto: Nechoďte na to. O nic závažného nepříjdete.

plakát

4 latas (2019) 

Tímto filmem jsem nebyl potěšen. Viděl jsem natočenou cestu z severu Afriky někam na jih s nějakými panďuláky, na kterých mi absolutně nezáleželo a ani jsem je vůbec za celý film nestačil pořádně poznat. Co to má jako být? Ale dávám dvě hvězdy. Dalo se na to koukat a herci hráli přesvědčivě. Nepřehrávali.

Poslední hodnocení (1 905)

Spider-Man: Bez domova (2021)

27.09.2022

Jan Žižka (2022)

odpad! 11.09.2022

Film roku (2021)

25.08.2022

Bullet Train (2022)

21.08.2022

Starosta, pastýř, vdova, drak (2021)

03.08.2022

Sonáta (2021)

31.07.2022

Belle (2021)

31.07.2022

Smutek (2016) (studentský film)

30.07.2022

Poslouchej (2020)

30.07.2022

Reklama

Poslední deníček (21)

RESIDENT EVIL VII : VILLAGE

Vývojář: Capcom

Vydavatel: Capcom

Datum vydání: 07/05/2021

Herní doba: okolo 10 hodin

Nejprve bych započal svým osobním pohledem na celou sérii Resident Evil. Téměř celý život jsem ji sledoval zpovzdálí. Do nedávna jsem žádný díl nehrál. Pouze jsem viděl několik gameplay záběrů od jiných lidí. Více jak před týdnem jsem okusil sedmou hru v této sérii. Ta mě příjemně pohladila po duši svými jistými kvalitami. Osmi díl na ní (jak by se dalo čekat...) přímo navazuje. A jak dopadl? Lituji svého vloženého času? Tož, idu na to. Ve hře se zhostíte role Ethana Winterese hledajícího svojí ztracenou holčičku. Ze začátku se hra drží při zemi. Všude je málo nábojů a odstrašující nepřátelští vesničané. Poté naleznete Duka, milého obchodníka, u něhož si budete moci rozšiřovat zbraňový arzenál nebo ho vylepšovat. Možná vám i uvaří něco dobrého k snědku. Poté začíná ta jízda. Střílení samozřejmě není vyjmuto z Doom: Eternal ale přesto je zábavné. Je více klidnějšího rázu. Musíte si hlídat každou kulku. Vůbec mi nevadila absence pohledu skrz mířidlo pistole, brokovnice a podobně. Po stránce hratelnosti jsem byl velice spokojený. Nenašla se ani jedna část, kde bych se zasekl nebo by řešení nedávalo smysl (Jen já jsem byl nechápavý...)  Prostředí je mnohem koplexnější než v případě předchozího dílu. Hlavně zámek patřil mezi ty nejvíce vydařené. Bohužel nejméně dvakrát mi herní zážitek znepříjemnil propad snímků za vteřinu, což se dá zkousnout. Jinak je hra naprosto výborně optimalizovaná. Avšak je zde pár věcí, kteří nemohu zkousnout.. Překvapivě souboje s bossy. První dva sdílejí stejnou cestu, jak je porazit. Ostatní nabývají výjimečnosti ale stejně ne tak úplně. U každého musíte střílet. Někdy jen na určité části. Paráda. Rád bych do nich přidal více té výjimečnosti. Mnohem více je odlišit od běžných nepřátel úplným jiným způsobem, jak na ně vyzrát. Ne jen pouhým bezduchým střílením. Poté příběh. Je na vysoké úrovni ale. U některých postav bych ocenil více prostoru. Tyto všechny negativa jsou jen mým osobním pohledem na věc. Vy tento počin můžete klidně považovat za bezchybný. Vše je možné. Bez řečí tuto hru doporučuji fanouškům série. Ti ocení všudy přítomné reference na ostatní díly a ty co žádný díl nehráli? Nevím. Pokud se chcete bát jen trochu, jednou za uherský rok vyřešit nějakou hádanku, porazit obrovské bestie, tudíž to je hra pro vás. Nejdřív si zahrajte alespoň přechozí díl. Nic víc k tomu nemám. 

Ovládací panel
11 bodů

Reklama

Reklama