Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Horor

Poslední recenze (216)

plakát

Nic ve zlým (2023) 

Jeden sychravý večer jsem dostal na něco chuť. Co bych si tak dneska dal?, říkal jsem si. Tentokrát jsem si však chtěl něco uvařit sám. Tudíž jsem sehnal kuchařku a nalistoval, jak mě nabádal její obsah,  stranu 150. Na této stránce čněl recept na americkou komedii. Nicméně jsem nemusel nic vařit, poněvadž to udělali za mě jiní- autoři filmu No Hard feelings. Film je jednoduchý, má absurdní námět, člověka nepřekvapí, ani se u něho ten daný člověk nezasměje, ani u něho nemusí sáhodlouze přemýšlet ale herecké osazenstvo zahrálo přesvědčivě své role  a v rámci možností film dobře vypadá. Tudíž tomuto snímku dávám 3/10.

plakát

Čekání (2015) 

Film L´attesa mi představil ženu Annu, kteřá žila v obrovském domě a byla zasažena ztrátou blízké osoby. O chvíli později příjiždí mladá dívka Jeanne hledajíc svého milého. Vzledově film skvěle reprezentuje své ponuré téma. Po herecké stránce též nemohu najít výhrady. Herci nebyli herci ale lidmi, kteří byli jen nahráváni při zažívání svých životních strastí. Ostatní apekty nemohu titulovat těmito superlativy. Příběh byli jednoduchý, což by nemuselo vadit ale v tomto případě to výrazně vadilo. Celý děj je od začátku do konce lehce odhadnutelný. Nepoteší a nepřekvapuje. Jeanne nejprojevila úměrnou snahu své tužbě najít své milého, bez kterého podle svých slov "nemůže žít." Od Anny je zpočátku její zdrženlivost pochopitelná. Avšak do té doby dokud se nestane jediným motorem filmu. Konec mohl nastat klidně po patnácti minutách. Po celkové stránce tento film nestojí za Váš čas. "Film nedoporučuji k zhlednutí" - 2/5

plakát

Telefon (2020) 

Jednoho krásného večera jsem zatoužil si pustil jeden z korejských filmů dostupných na Netflixu. Tento film mě zaujal svým profilem. Ihned jsem s ním započal schůzku, která trvala sto dvanáct minut - netrvala dlouho ale byla napínavá až do poslední setiny s příjemně dobrým koncem. Akorát by mohl Kol prozradit více o své negativní části. Rád bych ji lépe pochopil. Neochotně jsem byl přinucen věřit jen té kladné. Jsem rád, že jsem z tohoto filmu odnesl i ponaučení  : Radši být spokojen s málem než chtít více; vážit si vykonavatelů svého přání, přesto, že si ho velmi užívám. Rozhodně tento snímek stojí za vaši pozornost.

Poslední hodnocení (1 974)

Dokonalé dny (2023)

01.04.2024

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

23.03.2024

Sbohem, má konkubíno (1993)

10.03.2024

Kung Fu Panda 4 (2024)

07.03.2024

Xin nü xing (1935)

07.03.2024

Duna: Část druhá (2024)

01.03.2024

Zóna zájmu (2023)

20.02.2024

Mother (2020)

18.02.2024

Terapie pravdou (2023) (seriál)

26.01.2024

Reklama

Poslední deníček (21)

RESIDENT EVIL VII : VILLAGE

Vývojář: Capcom

Vydavatel: Capcom

Datum vydání: 07/05/2021

Herní doba: okolo 10 hodin

Nejprve bych započal svým osobním pohledem na celou sérii Resident Evil. Téměř celý život jsem ji sledoval zpovzdálí. Do nedávna jsem žádný díl nehrál. Pouze jsem viděl několik gameplay záběrů od jiných lidí. Více jak před týdnem jsem okusil sedmou hru v této sérii. Ta mě příjemně pohladila po duši svými jistými kvalitami. Osmi díl na ní (jak by se dalo čekat...) přímo navazuje. A jak dopadl? Lituji svého vloženého času? Tož, idu na to. Ve hře se zhostíte role Ethana Winterese hledajícího svojí ztracenou holčičku. Ze začátku se hra drží při zemi. Všude je málo nábojů a odstrašující nepřátelští vesničané. Poté naleznete Duka, milého obchodníka, u něhož si budete moci rozšiřovat zbraňový arzenál nebo ho vylepšovat. Možná vám i uvaří něco dobrého k snědku. Poté začíná ta jízda. Střílení samozřejmě není vyjmuto z Doom: Eternal ale přesto je zábavné. Je více klidnějšího rázu. Musíte si hlídat každou kulku. Vůbec mi nevadila absence pohledu skrz mířidlo pistole, brokovnice a podobně. Po stránce hratelnosti jsem byl velice spokojený. Nenašla se ani jedna část, kde bych se zasekl nebo by řešení nedávalo smysl (Jen já jsem byl nechápavý...)  Prostředí je mnohem koplexnější než v případě předchozího dílu. Hlavně zámek patřil mezi ty nejvíce vydařené. Bohužel nejméně dvakrát mi herní zážitek znepříjemnil propad snímků za vteřinu, což se dá zkousnout. Jinak je hra naprosto výborně optimalizovaná. Avšak je zde pár věcí, kteří nemohu zkousnout.. Překvapivě souboje s bossy. První dva sdílejí stejnou cestu, jak je porazit. Ostatní nabývají výjimečnosti ale stejně ne tak úplně. U každého musíte střílet. Někdy jen na určité části. Paráda. Rád bych do nich přidal více té výjimečnosti. Mnohem více je odlišit od běžných nepřátel úplným jiným způsobem, jak na ně vyzrát. Ne jen pouhým bezduchým střílením. Poté příběh. Je na vysoké úrovni ale. U některých postav bych ocenil více prostoru. Tyto všechny negativa jsou jen mým osobním pohledem na věc. Vy tento počin můžete klidně považovat za bezchybný. Vše je možné. Bez řečí tuto hru doporučuji fanouškům série. Ti ocení všudy přítomné reference na ostatní díly a ty co žádný díl nehráli? Nevím. Pokud se chcete bát jen trochu, jednou za uherský rok vyřešit nějakou hádanku, porazit obrovské bestie, tudíž to je hra pro vás. Nejdřív si zahrajte alespoň přechozí díl. Nic víc k tomu nemám.